zeeland 125 rat komt nu in vele kleuren voor Ongenode gasten in en onder het bed ratten kruisen zich in het wild met bruine ratten Goose City Singers in Ambachtscentrum Actie levert 3960 schoendozen op Vogels ten toon in dorpshuis Meiboom woensdag 1 december 2010 B zich verder gaat verspreiden over de rest van Walcheren. Die 'bonte' rat heeft volgens de Vlissinger ook wat eigenschappen van de tamme rat overgenomen. „Ze zijn duidelijk minder schuw, minder bang. Ze zoeken makkelij ker mensen op. Ze lopen overdag zonder vrees over terrassen. Dat zie ik een echte bruine rat nog niet doen, want die houdt toch wat meer afstand." De ongediertebestrijder stelt dat veel mensen vaak onbedoeld ratten naar hun huis lokken door slordig om te springen met voedsel. Als voorbeeld noemt hij het strooien van voer voor vogels. „Niet over de bodem strooien, daar komt het ongedierte op af" Hij raadt aan om vogelvoer in een bakje of op een schaaltje te doen en op een tafel te zetten. „En haal dat bakje of schoteltje 's avonds binnen. Want vogels slapen 's nachts. Ratten daarentegen zijn dan actief." Marinisse komt niet alleen 'bonte' ratten tegen. Onlangs ving hij ook twee kale dieren. „Naakt met een hele lichte donsachtige beha ring." De Vlissinger denkt dat die ratten ook uit een kruising tussen een bruine en een tamme rat zijn voortgekomen. De ongediertebe strijder heeft geen idee of die 'kale rat' sterk genoeg is om zich ook voort te planten. y video over de ratten op www.pzc.nl/video De bedwants vormt een groeiend probleem, zegt de Vlissingse ongedierte bestrijder Rudy Marinisse. Hij komt het diertje, ook bekend on der de naam wandluis, de laatste tijd veel vaker tegen dan een aan tal jaren terug. Volgens hem komt GOES dat omdat er veel internationaal verkeer is. „De wants reist mee in een koffer." De bedwants is een klein insert, wordt vijf tot zes milli meter lang en is roodbruin tot bruin. Net vervelde exemplaren zijn lichter, maar kleuren bij. De bedwants leeft van bloed van on der andere de mens en dankt de naam aan de plek waar zich door gaans de meeste bedwantsen be vinden; in en rond het bed. De wants is, zodra hij volwassen is, een goede overlever die maan den zonder voedsel kan. Door het afgeplatte lichaam kunnen de smalste spleten worden betreden, zoals de vele plooien in het bed dengoed. De bedwants kan in prin cipe overal prikken, maar de be nen lijken favoriet. De steekwond- jes hebben veel weg van muggen bulten: kleine, rode bultjes. Soms zijn rijen bultjes aanwezig. Deze zijn veroorzaakt door een bed wants die gestoord werd tijdens het voeden en meerdere malen kort na elkaar geprikt heeft. Volgens Marinisse is het dier al leen te bestrijden door specialisten en moeten ook alle kleren worden behandeld. Het barbershop- en close harmony- koor Goose City Singers verzorgt zaterdag 11 december vanaf 14.00 uur een aantal optredens in het Ambachtscentrum in Goes. Het koor bestaat uit twintig vrou wen, die onder leiding van Francis de Jonge vierstemmig en a capella zingen. Het Ambachtscentrum is in het Hollandsche Hoevegebied aan de Kattendijksedijk 27. KRABBENDIJKE Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken houdt een vogelshow in dorpshuis De Meiboom in Krab bendijke. Zestig inzenders laten 634 vogels zien van allerlei slag. Wethouder J. de Kunder opent de show vrijdag 3 december om 19.00 uur. Vrijdag is de show open tot 22.00 uur, zaterdag 4 december van van 10.00 tot 18.00 uur. VLISSINGEN - De actie Schoenmaatjes is een groot succes geworden. Tij dens de twee inleverdagen in Vlissingen zijn 3960 schoenendozen ingele verd. Die waren allemaal gevuld met schoolspullen, toiletartikelen en speel goed. „Ze kwamen onder meer uit Wolphaartsdijk, Borssele en Goes", ver telde Patricia Lucassen. De dozen worden gestuurd naar kinderen in onder meer Kenia, Malawi, Oeganda en Irak. foto Lex de Meester fiets fitKe*s Jeremiasse ervaar de beste keuze VLISSINGEN Troelstraweg 364,10118-477230 FIETSPLEZIER.NL GOES Van der Spiegelstraat 54, t0113-216063 FITNESSPLEZIER.NL Rudy Marinisse met enkele 'bonte' bruine ratten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47