22 zeeland Dorpswinkel hoort tot Baarland tobt over school Stimuleringsprijs voor Stichting Stoomtrein ALDI Ondernemers kijken reikhalzend uit naar marktonderzoek over Ouders hameren op sociale band Elf kandidaten voor verkiezing Vervuilde grond wordt uiterlijk in 2015 gesaneerd Winkelvloeroppervlak supermarkten Onbegrip over diefstal grafsteen €35,- woensdag 1 december 2010 mmmmmimmmsmmmmMMmmmmmmmmmmmmmmmmMmmmimmmmm door Claudia Sondervan door Raymond de Frel BAARLAND - De ouders van kinde ren in Baarland is er veel aan gele gen dat hun telgen ook na de slui ting van openbare basisschool De Berenburcht in 2011 een sociale band met elkaar houden. Dat blijkt uit een mini-enquête van de dorpsraad onder (mogelijk toekomstige) ouders. „Er wordt waarde gehecht aan een voorzie ning, die het stimuleert dat de dorpskinderen elkaar blijven zien. Daar willen de ouders zich ook voor inzetten. Ze zijn ook heel rea listisch. Zelfs al zouden alle dorps kinderen nu naar De Berenburcht gaan, dan nog is het elk jaar span nend of de school het redt", zegt dorpsraadvoorzitter Jet Remijn. Officieel is de bijl voor de nog tien leerlingen tellende school nog steeds niet gevallen. De school zat twee jaar geleden al onder de grens van 23 leerlingen die het Mi nisterie van Ónderwijs stelt, maar kreeg vanwege de hoge kwaliteit van het onderwijs dispensatie. De schooldirectie koerst nu in het be lang van de kinderen zelf aan op sluiting, onder meer nadat een aantal scholieren werd geadviseerd naar speciaal onderwijs over te stappen. „We zoeken uit of de ge meente of het ministerie de beslis sing tot sluiting moet nemen", al dus wethouder Marga Vermue. De ouders, dorpsraad, schoollei ding en Vermue kwamen maan dagavond voor het eerst samen om te brainstormen. Uit de enquê te bleek dat van de dertig inzen ders achttien mensen het een goed idee vinden om te kijken of een regioschool in de polder een optie is. Ook wordt contact gelegd met de Stichting Dorpsbusje Elle- woutsdijk, om te horen hoe het vervoer van leerlingen sinds de sluiting van de school in dit dorp gaat. Vermue gaf al eerder aan dat de gemeente aan zo'n oplossing wil bijdragen. „Dat geldt ook voor de optie dat de ouders van de acht kinderen, die volgend jaar nog op De Berenburcht zouden zitten, on derling afspraken maken over het vervoer. Eerst moeten we weten of de kinderen allemaal naar dezelfde school gaan of niet. Eind januari komen we opnieuw bij elkaar." door Raymond de Frel GOES - De Stichting Stoomtrein Goes-Borsele is vijftienduizend eu ro rijker. De stichting krijgt volgen de week zaterdag de Stimulerings prijs 2010 van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland. Het geld mag worden gebruikt voor de aanschaf van uniformen van het treinpersoneel, die passen bij de historische stijl van de jaren dertig van de vorige eeuw. De prijs bedraagt standaard tienduizend eu ro, maar omdat het cultuurfonds zijn zeventigjarig jubileum viert is de bijdrage met vijfduizend euro verhoogd. Het fonds roemt het enthousias me en doorzettingsvermogen van de stichting om zijn ambities waar te maken. De aanpak van de Stoomtrein Goes-Borsele draagt bij aan het behoud en beleving van het cultureel erfgoed in Zee land. De prijs is een stimulans op deze voet verder te gaan. Commis saris van de koningin Karla Peijs reikt de prijs 11 december uit in De Goederenloods in Goes. KAPELLE - Elf jongens en meisjes zijn kandidaat om kinderburge meester van Kapelle te worden. Op woensdag 8 december wordt de winnaar gekozen tijdens een wedstrijd in het gemeentehuis. De kandidaten zijn Kyra Mieras, Kris tel van 't Westeinde, Diederik van der Maas, Brigitte de Graaf, Jos Eversdijk, Sieka Buis, Jan-Corné van der Wekken, Isis van Velsen, Daniëlle de Munck, Kim Gijzel en Adinda de Koster. MEEST GELEZEN 1. Ongeluk Abbekindersezandweg. 2. Scholieren dupe van volle busjes. 3. Medisch hulpmaterieel in Borsele. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Bellen naar de redactie kan ook: 0113-315670 Verszaken, speciaalza ken, winkels met toe gevoegde waarde en een breder en uitge diept assortiment: die redden het als er een prijsvechter uit het internationale supermarkt wezen in hun afzetmarkt neer strijkt. Maar tot die winkels goed boeren, lijdt het verenigingsleven sterk onder een gebrek aan vrijge vigheid bij ondernemers met te smalle marges. Die adviezen komen van Zeeuwse ondernemers die op het platteland een Aldi beconcurreren. Net als op Noord-Beveland op termijn het ge val kan zijn. De Gezamenlijke On dernemersvereniging Noord-Beve land kijkt met zorg naar die ont wikkeling. Ze lieten Dick Quaak uit Goes, ad viseur in retail, berekeningen ma ken op grond van gegevens van de gemeente, het Centraal Bureau voor de Statistiek en de Kamer van Koophandel. Noord-Bevelan ders, gewend om voor werk en voorzieningen het eiland te verla ten, spenderen 47 procent van hun kooppotentieel buiten Noord-Beveland, stelde hij. Hij schat de weekomzet die winke liers - exclusief de camping- en parkwinkels - op het eiland kun nen halen op 172.000 euro per week. Een rendabele Aldivestiging moet minstens 90.000 euro omzet halen om alleen al uit de kosten te zijn. Op grond van inwonertal en gemiddelde bestedingsruimte heb ben de overige Noord-Bevelandse supers dan nog net meer dan een halve ton te verdelen, betoogde Quaak. Als de gemeente wil inzet ten op het redden van de leefbaarheid van Wissen- kerke, dan moet het gemeentebe stuur letten op sociale welvaart, niet op grote detailhandelsnamen, stelt de Rillandse Sparwinkelier Carlo de Neve. Dat lijkt in Wissen- kerke niet het geval, zegt hij. Aan vankelijk werd er onderhandeld over een Hemavestiging in de Voorstraat. Maar die winkelketen bleek niet echt geïnteresseerd in een gemeenschap die, op zes we ken per jaar na, 7400 zielen telt. YERSEKE - Een vervuild stuk grond aan de Molenpolderweg in Yerse- ke, met daarop een moestuin, wordt uiterlijk in 2015 gesaneerd. Op vijf locaties aan de Molenpol derweg is sprake van ernstige ver ontreiniging, omdat er in het verle den veelvuldig oesterzeven zijn ge teerd. Volgens de provincie is en kel op het perceel met de moes tuin sprake van een gevaar voor de volksgezondheid. Daarom zal dat stuk grond uiterlijk in 2015 wor den schoongemaakt. Er wordt nog wel bekeken of er maatregelen ge nomen kunnen worden om de risi co's afdoende te beheersen. In dat geval is sanering niet nodig. Kamperland Colijnsplaat 6 recreatiesupers Kortgene Wissenkerke Totaal 1100m2 200 m2 1285 m2 260 m2 300 m2 3145 m2 Uitbreidingen voorzien Aldi 800 m2 Verhuizing Spar Colijnsplaat +200 m2 Verhuizing Spar Kortgene +140 m2 De Neve is een van de onderne mers die de invloed van grote ke tens op een plattelandsregio ken nen. In Rilland en Krabbendijke worden op korte afstand ook een C1000, Spar en Aldi gedreven, net als in Kamperland de C1000 en in Wissenkerke, Kortgene en Colijns plaat Sparformules worden uitge baat. Maar met aanzienlijk grotere bevolkingsaantallen dan de 7400 van Noord-Beveland, erkennen de ondernemers. „Klanten gaan toch de ruimte in hun portemonnee achterna", weet Carlo de Neve. Maar, tekent hij aan, de filiaalma- nagers van Aldi zijn werknemers die geen ruimte krijgen om een band aan te gaan met de omge ving. Trek samen op met de vereni gingen van Noord-Beveland, is zijn advies. „Wij hebben nadrukke- VLISSINGEN - Muriël ten Hoopen kreeg gisteren een telefoontje van de beheerder van de begraafplaats aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. De grafsteen van haar vo rig jaar, op twintigjarige leeftijd, overleden zoon Ricardo van Dalen bleek te zijn gestolen. Omdat Ricardo een fervent skater was, had een vriendin van Muriël de grafsteen speciaal ontworpen in de vorm van een skateboard (zie fo- to). „Hoe haalt iemand het in zijn hoofd om een grafsteen te stelen", zegt Muriël verontwaardigd. Ze hoort wel vaker verhalen van diefstal op begraafplaatsen. Bloemen of kaars jes die worden meegenomen. Dat is op zich al treurig genoeg, maar een complete grafsteen... Ze kan er met haar verstand niet bij. Muriël: „Zo'n steen is loodzwaar. Die neem je niet zomaar onder je arm mee." Muriël hoopt dat de daders berouw krijgen en de grafsteen terugbren gen of laten weten waar die ligt. Ze heeft inmiddels aangifte van diefstal gedaan bij de politie. foto Ruben Oreel IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO -KART DAY1 KARTEN EN ETEN: 2X12 MINUTEN KARTEN 2 CONSUMPTIES T 0118-617475 KEUZEMENU: SPARE-RIBS/SATÉ/ HALVE KIP (reserveren gewenst)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44