PZC I 21 Bouw Coese Schans begint iets later TaaiTaai versieren Lof bij afscheid u intratuin BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 WATERWIJK Projectpartners slaan pas eerste paal als 65 procent van eerste fase is verkocht loden kogels op Thomas is vrij Provincie ruimt almanak Woensdag 1 december 2010 Dorpswinkel hoort tot het huishouden van de klant Bruine rat komt nu in allerlei kleurvariaties voor Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende goes - Het woningbouwproject Waterstad Goese Schans begint niet vandaag, zoals eerder aange kondigd, maar nog wel deze maand. Dat zegt directeur Maar ten Sas van woningcorporatie RWS, één van de partners in het omvangrijke project. In de eerste fase van 120 woningen op het Goese Diep, op de grens met het Goese Meer, is iets meer dan de helft verkocht. RWS en de projectontwikkelaars Proper Stok/ Heijmans en Van Garderen Dek ker willen echter pas beginnen als 65 procent daadwerkelijk is ver kocht. „We zitten er dichtbij, maar het is nu nog geen 65 procent en daarom zetten we alles op alles om dat percentage snel te halen", laat RWS-directeur Sas weten. De drie partners beginnen pas bij 65 procent verkoop met de bouw, omdat dit een harde afspraak is in de samenwerkingsovereenkomst. Om geen onverantwoorde finan ciële risico's te lopen, wordt daar niet aan getornd, zegt Sas. De start van de eerste fase is al een keer een halfjaar uitgesteld. Vertra ging is ontstaan door bezwaarpro cedures, maar de woningmarkt is ook weerbarstig. Potentiële kopers willen graag de op papier markan te huizen in het echt zien en daar voor moet eerst worden gebouwd. De projectpartners kunnen echter pas beginnen als 65 procent van de koopwoningen in de eerste fase is verkocht. Sa?: „Het is een beetje het kip-en-het-ei-verhaal." Voor het eind van het jaar moet wel de eerste paal de grond in om een stimuleringssubsidie van het Rijk (280.000 euro) niet op het spel te zetten. Sas gaat ervan uit dat het allemaal gaat lukken. „We werken er hard aan." De RWS-directeur verwacht niet dat de vorst nog roet in het eten gooit. „Ik denk dat je de komende weken nog wel kunt heien, tenzij het keihard gaat vriezen." Het woningbouwproject Water stad Goese Schans behelst de om vorming van het haven industriege bied tot een wijk met 2000 wonin gen, waarvan de bouw wordt uitge smeerd over vijftien jaar. Een flink aantal staat aan het water. Tegen het bestemmingsplan en het saneringsplan voor de Goese Schans lopen nog een aantal proce dures, onder meer van Haringman Betonwaren, die op termijn zou moeten verkassen. www.goeseschans.nl Intratuin Koudekerke - Gaigeweg 5 - www.intratuin.ni Woensdag 1 december van 13.00 tot 17.00 uur intratuin goes - Honderden mensen heb- t ben dinsdag in de Grote Kerk in Goes afscheid genomen van Dick van der Zaag, die na 17,5 jaar ver trekt als burgemeester. Hij wordt opgevolgd door René Verhulst die vandaag wordt geïnstalleerd. Van der Zaag werd overladen met loftuitingen. Korpschef Letty Dem- j rners van de Zeeuwse politie noemde hem toegewijd, joviaal, een bondgenoot en ook eigenwijs. Commissaris der koningin Karla IPeijs omschreef Van der Zaag als een no-nonsense-bestuurder die van aanpakken weet. Ze wees op de enquête die gehouden is als on derdeel van de verkiezing van Ge meente van het Jaar. Daaruit blijkt dat 72,6 procent van de responden ten Van der Zaag zou willen hou den als burgemeester. Het mooiste compliment kwam van Thijs Bie- rens die sprak namens de Goese burgers: „Een geliefd burgemees ter die zijn werk met zijn liefde doet." IVan der Zaag zei warme herinne ringen te koesteren aan de Ride for the Roses, de Tour, het feest- jaar Goes 600 jaar in 2006 en het Afrikajaar in 2009 (zie video). Tij dens het afscheid waren er ver schillende culturele intermezzo's, met als hoogtepunt een verrassingsoptreden van Racoon. video op www.pzc.ni lewedorp - Aan de Goese kant van de A58, ter hoogte van par keerplaats Selnisse, is de provincie begonnen met een grondsanering. Het gaat om de locatie waar vroe ger een schietsportcentrum zat. De loden kogels die toen werden gebruikt, hebben de grond veront reinigd. Omdat er niet genoeg geld is om de locatie in één keer aan te pakken, is besloten eerst een land- bouwperceel schoon te maken. De sanering van het naastgelegen stuk grasland volgt later. Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond Wie zoet is krijgt lekkers. Daarom mogen alle zoete kinderen op woensdag 1 december een heerlijke taai-taaipop komen versieren bij Intratuin Koudekerke! Groeten van Sinterklaas. middelburg - Een 28-jarige Duit ser die zichzelf Thomas noemt, is weer vrij. Vrijdag hield de politie hem in Kamperland aan. Even daarvoor hadden twee pension houders in Renesse aangifte tegen hem gedaan, omdat hij een kamer huurde zonder te betalen. Op basis van zijn in de krant gepu bliceerde signalement liep hij in Kamperland tegen de lamp. Na verhoor heeft de politie een proces verbaal opgesteld. Op basis hier van kan het OM besluiten tot ver volging. Tip? redactie@pzc.nl Veel automobilisten zijn de verkeers opstoppingen als gevolg van het werk aan de Westwal in Goes nu wel beu. Tijdens de spitsuren is er, ondanks de inzet van verkeersregelaars, geen doorkomen aan. De vijfjarige Sverre kijkt heel anders naar die aaneen schakeling van koplampen. Hij is bij zonder onder de indruk van de ver keersellende, die Goes al weken teis tert. Lange tijd genoot hij stilzwij gend, maar op weg naar school be sloot hij achterin de auto plots zijn gedachten kenbaar te maken. Hij sprak een wens uit die de bestuurder van de auto volledig kon beamen: „Ik zou eigenlijk wel eens voor in de Burgemeester Dick en zijn eega Janita (links) drukken vele handen tijdens de afscheidsreceptie, foto Willem Mieras file willen staan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43