koud spektakel VUURWERK www.bd-store.nl 33 Martin Krijger neemt leiding over in schaakcompetitie van Zierikzee Internationale zege Marika Padmos Zimonjic nu voor volk en vaderland Acht Zeeuwen op NK kortebaan woensdag 1 december 2010 ■lll'IIIWII llllllilTTnf 'Een van de mooiste dingen van de Aflossingsmarathon is dat er altijd veel debutanten meedoen' Jan Boonman, voorzitter van het organisatiecomité door Koen de Vries terneuzen - Het wordt koud ko mende zaterdag. Toch twijfelt Jan Boonman niet of de Aflossingsma rathon doorgaat. „Ik ga ervan uit dat de gemeente het parkoers sneeuwvrij houdt", zegt de voorzit ter van het organisatiecomité. „En deelnemers en publiek kunnen in het personeelsgebouw van DOW terecht, vlak bij start en finish. Al les is er voor handen." De Aflossingsmarathon is al twin tig jaar een gezellig spektakel, met een mix van prestatie- en recreatie sport. Het parkoers is 5,2 kilome ter lang en loopt over wandel- en fietspaden van het park van De Oude Vaart in Terneuzen. Deelna me staat open voor teams van maximaal acht lopers en voor indi viduele atleten. Omdat start en fi nish op één plaats geconcentreerd zijn en de deelnemers acht keer langskomen, heerst daar altijd een lekker sfeertje. Jan Boonman (58) verwacht net als vorig jaar zo'n zeshonderd deel nemers. Inmiddels hebben 75 teams met gemiddeld zes lopers in geschreven en zijn er ook verschil lende individuele aanmeldingen binnen. Onder hen de plaatselijke favoriet Erik Goossen. Inschrijven kan tot een uur voor de start, om 12.00 uur bij het gebouw van de personeelsvereniging van DOW in Terneuzen. De tijdslimiet is 4 uur en 30 minuten. De Aflossingsmarathon is twintig jaar geleden begonnen als wed strijd voor personeelsleden van DOW. De DOW-joggingclub orga niseert het evenement nog steeds, maar pakt het al geruime tijd bre der aan. Er zijn nu vijf categorie ën: individueel, vrouwenteams, overallteams, DOW-teams en teams civiele diensten. „Een van de mooiste dingen van de Aflossingsmarathon is dat er al tijd veel debutanten meedoen", vindt Jan Boonman. „Mensen die nog nooit in wedstrijdverband hebben gelopen. Nu doen ze op eens mee aan een marathon. Ze zijn misschien niet de snelsten, maar hun langzame tijd wordt ge compenseerd door de snellere lo pers uit hun team." En snelle lopers zijn er zeker. Het parkoersrecord staat op naam van een team uit Gent, dat enkele ja ren geleden een tijd van twee uur en negen minuten liet optekenen. „De voorfietser had moeite om uit de buurt te blijven", aldus Boon man, die zelf voor een van de DOW-teams een rondje loopt. Racing Club Gent behoort op nieuw tot de favorieten. Vorig jaar wonnen de Belgen in 2.21, met een kleine acht minuten voorsprong op een team van RoadRunners Axel. Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes middelburg - Het EK kortebaan is net afgelopen of het NK kortebaan staat al voor de deur. De beste zwemmers van Nederland komen vanaf vrijdag samen in het Amster damse Sloterparkbad. Voor het toernooi hebben acht Zeeuwen zich geplaatst. Terneuzenaar Stefan de Die (Natio naal Zweminstituut Amsterdam) maakt drie individuele starts. Op de 200 vrij is de EK-ganger favoriet voor de titel, op de too en 400 vrij is hij podiumkandidaat. Ook Ju dith Stap (Eiffel Swimmers PSV) moet hoge ogen kunnen gooien. De voormalige zwemster van De Stormvogel wordt dicht bij het po dium verwacht op de 200 en 400 wissel en de 800 vrij. De andere Zeeuwen zijn Toby Aamoutse (Tri via), Sonny Corré, Bob Dalmeijer en Stephanie Rombout (allen Luc- tor Emergo), Kevin Hondsmerk (De Schelde) en Manon Minne- boo (Eiffel Swimmers PSV). zierikzee - Via een overwinning op Aat Brakel is Martin Krijger de niet spelende Hans Aangeenbrug voorbijgegaan op de ranglijst van de interne competitie van de schaakvereniging Zierikzee. Het verschil tussen beide is minimaal (één punt). Kedem Gutkind verste vigde zijn derde plaats door een ze ge op Mark van Rooten, terwijl zijn eerste concurrent Bas van de Graaf verloor. In een Spaanse opening offerde Aat Brakel een pion tegen Martin Krijger in de hoop een sterke aan val op te bouwen met zijn loper- paar. Dit had ook zeker gekund, maar Brakel speelde te voorzichtig en zijn stelling blokkeerde. Krijger kon even later met een centrum- doorbraak de winst binnenhalen. Sjaak Spiegels was heel goed op dreef tegen Bas van de Graaf Met nauwkeurig spel won hij een be langrijk pionnetje en bouwde het voordeel vakkundig uit. Van de Graaf, die zelden verliest, kreeg geen kans meer zijn stelling te ver beteren en gaf na ruim drie uur spelen op. De partij tussen Fokko Baakman en Paul Greefhorst ging redelijk ge lijk op tot Baakman twee pionnen won en een dreigende aanval op zette. In een wanhoopspoging ging Greefhorst over tot het ruilen van verschillende stukken, wat hem per saldo een heel stuk kost te. Dat gaf hem wel het initiatief omdat Baakmans koning open en bloot kwam te staan. Met veel schaak met dubbelaanvallen kon Grefhorst de twee pionnen terug winnen en één pion zo manoeu vreren dat na een dameruil de pro motie niet tegen te houden was. In de dameruil speelde Baakman echter een onreglementaire zet wat hem het terugslaan belette: 1-0. Linda Greefhorst zorgde er tegen Kees Bimmel voor haar koning vei lig te stellen voordat ze aanviel. Nu zou er nog niet veel aan de hand geweest zijn als Bimmel zich op tijd gerealiseerd had, dat het jeugd- tempo gehanteerd werd, één uur per persoon. Toen Bimmel dit in de gaten kreeg, had hij nog slechts enkele minuutjes over. In een stel ling, waarin Greefhorst een klein voordeel had, overschreed Bimmel de bedenktijd. De snelste partij van de avond - en uiteindelijk misschien wel van het hele seizoen - werd gewonnen door Frans Jansen. In slechts zes zetten zette hij Peter Verkaart op fraaie wijze mat. Johan van de Velde speelde een uitstekende partij. Met nauwkeu rig positiespel bereikte hij een pionnendoorbraak op de konings vleugel. Ook tegenstander Dick Doeswijk was inmiddels doorge broken, op de damevleugel. Van Uitslagen en stand Uitslagen: Sjaak Spiegels-Bas van de Graaf 1-0, Mark van Rooten-Ke- dem Gutkind 0-1, Paul Greef- horst-Fokko Baakman 1-0, Johan Hoogstrate-John van Dalsen 1 -0, Martin Krijger-Aat Brakel 1-0, Piet de Vreede-Teun Brouwer 1-0, Jo han van de Velde-Dick Doeswijk re mise, Chris van Eldik-Jan Heiligers 1 -0, Frans Jansen-Peter Verkaart 1-0, Kees Bimmel-Linda Greefhorst 0-1. Stand aan kop: 1Martin Krijger 302, 2. Hans Aangeenbrug 301, 3. Kedem Gutkind 294, 4. Bas van de Graaf 236, 5. Sjaak Spiegels 224, 6. Aat Brakel 212, 7. Peter de Vrieze 201, 8. Paul Greefhorst 200, 9. Mark van Rooten 196, 10. Jan Ver- duijn den Boer 191. de Velde was tevreden met de mooie stelling en ging akkoord met remise. Bij analyse bleek, dat hij al snel een pion naar dame had kunnen promoveren, met een ge wonnen stelling als gevolg. Elke vrijdagavond in de winter is er gelegenheid om te schaken op de boot 'De Bracksand' aan het Luitje in Zierikzee. Voor iedereen vrij toegankelijk. Alleen tussen 3 december en 7 januari wordt niet gespeeld. heusden-zolder - Een mooie op steker in het begin van het turnsei- zoen voor Marika Padmos van Del ta Sport in het Belgische Heus- den-Zolder. Ze won samen met het team van GymXL uit Amers foort (met Annemieke Bomhoff Michele Sprenger en Kelly Braak man onder leiding van trainer Har ry Stapel) de 7e Michel Wanten Cup. De veertienjarige turnster uit Brou wershaven leverde een goede bij drage aan de teamzege door op de balk, vloer en sprong foutloos te turnen. Op de brug, het onderdeel waarop Padmos in verband met een gebroken vinger een trainings achterstand heeft opgelopen, pres teerde ze wat minder. De volgende wedstrijd is het NK voor clubteams op 11 december in Amsterdam. Padmos turnt dan in hetzelfde team van GymXL. Dit team wordt nog aangevuld met een sterke jeugdturnster. In totaal turnen in Amsterdam negentien teams op niveau NTS3. Marika Pa door Peter van Leeuwen Belgrado - Hij won zondag sa men met de Canadees Daniel Nes tor voor de tweede maal in zijn loopbaan de ATP World Tour Fin als in het dubbelspel. Tennisser Ne- nad Zimonjic wacht komend weekeinde een volgende en voor hem nog grotere uitdaging. Met on der anderen Novak Djokovic als teamgenoot kan de dubbelaar zijn land Servië voor het eerst de Davis Cup schenken. De Serven nemen het in Belgrado vanaf vrijdag op tegen Frankrijk; zaterdag staat het dubbel op het programma. Zimonjic won al vele dubbeltitels maar weet dat voor hem in Servië nu eeuwige roem wacht. „Dit is een heel andere uit daging, de grootste voor Servië ooit in het tennis" Zimonjic dub belt normaal gesproken met Janko Tipsarevic of Viktor Troicki. Zimonjic stond zondag in Londen voor het laatst op de baan met Nes- Nenad Zimonjic. tor als partner. Naast de twee offi cieuze wereldtitels won het duo onder meer twee keer Wimble don en eenmaal Roland Garros. Hij debuteerde als tennisprof in 1995, maar bleef steken rond plaats 200 op de wereldranglijst. Toen Zi monjic in 2004 zijn belangrijkste zege als enkelspeler boekte, op André Agassi, stond zijn besluit al vast als dubbelspeler verder te gaan. „Het was eigenlijk niet eens een keuze", vertelt hij. „Ik had geen sponsors, kon geen coach hu ren. Het geld wat ik met dubbelen verdiende, investeerde ik om me in het enkelspel te handhaven." Zimonjic zag ook in dat er in het dubbelspel meer roem voor hem was weggelegd. In 2005 pakte hij met Katarina Srebotnik al zijn eer ste grote titel in het gemengd dub bel op Wimbledon. Drie jaar later volgde het eerste succes in Londen met Nestor. Komend weekeinde gaat hij de baan op voor volk en vaderland. „Op papier zijn we ze ker niet gelijk. Frankrijk is negen- voudig winnaar en kan kiezen uit acht of negen spelers. Maar wij zijn ook sterk. We zijn goede vrienden, op en buiten de baan. Dat gaat ons zeker helpen." start finish drinkpost keerpunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41