i zeeland 13 WK voetbal de snijdende winterkou In een klap 300 ton strooizout weg PvZ: Schippers grijp in commentaar Meer controles op H.H. Dowweg Peijs wil graag een stoelendans DEZE WEEK Vanaf 2 stuks korting! #57 Eindelijk! Vorst, kou, heerlijk! Hoogste tijd voor 'n trui van de Schapekop in Veere. Grote keus, ook veel winterjassen. Kerkstraat 3 - Veere - Tel. 0118-501416 7 dagen per week open! woensdag 1 december 2010 Zurich is morgen even het centrum van de wereld. Daar wordt bekend wie het we reldkampioenschap voetbal in 2018 krijgt. Nederland/België biedt in Zürich op tegen Enge land, Spanje/Portugal en Rus land. Dat is geen gelopen race. Een WK-toewijzing is normaal gesproken een voetbalfeestje. Maar deze keer verstoren hard nekkige verhalen over corrup tie bij de wereldvoetbal Fifa de pret. Die was toch al niet zo groot door schimmige cijfers over de kosten en baten van het WK en door de absurde com mercie rond het toernooi. Denk aan de Bavariajurkjes. Aan de uitwassen van de macht van de Fifa moet dringend iets worden gedaan. Maar het in trekken van het Nederlands-Bel gische aanbod heeft weinig zin. Dat speelt alleen de andere kan didaten in de kaart. Nederland en België hoeven hun kans op een ongekend volksfeest in de zomer van 2018 niet zelf om zeep te helpen. Winterweer zorgt voor ongemakken en plezier, zoals hier in Biggekerke. foto Izaak Verkeste „Wij zien vooral gevaar voor knaagdieren die buiten zitten en nat geworden zijn. Kijk of hun hok droog is en vervang een paar keer per dag het bevroren water door vers. Gezonde huiskatten kunnen rustig buiten zijn als het vriest. De 'toy-hondjes' zoals het Maltezertje of de Chihuahua, die een dunne ondervacht hebben, zou ik als het erg koud is wel iets van een jasje aandoen. Bij grote honden moet je na het uitlaten kij ken of er geen sneeuw tussen de tenen is blijven zitten. Ook vande pekel hebben ze last. Ik adviseer de pootjes thuis even af te spoe len. Er is een speciale wax." Subtropische planten kunnen nog wel een graadje of 10,15 vorst heb ben, maar het blad droogt bij gure wind uit; toch maar inpakken, tipt Eric Dijst van Het Groene Kikker tje in Dreischor. En hang in de schuur een pompje met een lucht- slang naar de vijver; de luchtbel letjes zorgen voor een wak in de dichtgevroren vijver. En verder? „Niet planten en niet verplanten", zegt Dijst De planten slapen, net als de kikkers, de salamanders en de waterschildpadden. Margot (I) en Lotje met hun baas Britte. foto Peter Nicolai Lucien Mouw bij Biggekerke. foto Izaak Verkeste Tussen Breskens en Groede. door Edith Ramakers De provincie heeft 5500 ton strooizout in voorraad en meer kan ze ook niet bergen. Bij de eerste sneeuwval deze week werd in één klap zo'n 300 ton uitgere den. „De voorraad hebben we al weer aange vuld. We hebben voldoende zout om 20 tot 25 keer uit te rijden als het glad is", zegt Rien de Lange van de provincie Zeeland. De provincie, Waterschap Scheldestromen, Zee land Seaports en de NV Westerscheldetunnel werken nauw samen in de gladheidsbestrijding van de wegen in het Zeeuwse buitengebied. Rijkswaterstaat houdt de rijkswegen in de ga ten en binnen de bebouwde kom zijn de ge meenten in de meeste gevallen verantwoorde lijk voor de autowegen, voet- en fietspaden. Soms maken gemeenten afspraken met een an dere wegbeheerder om het strooien voor haar rekening te nemen. „In het algemeen moeten problemen met de stoepen en wegen binnen de bebouwde kom gemeld worden bij de ge meente." Rien de Lange zegt dat elke organisa tie zijn eigen beheersgebied heeft. „Maar we zijn hierin niet erg strikt. Als we aan het strooi en zijn in het buitengebied pakken we ook de hoofdweg door een dorp mee. We willen veel, maar kunnen niet alles." Het waterschap heeft een wat afwijkend strooi- beleid. De drukkere polderwegen worden bijge houden, maar voor de achterafwegen wordt op afroep maatwerk afgeleverd. Deze wegenbe heerder heeft het grootste wegenareaal en zout is slecht voor het milieu. Strooien met beleid past in de visie. Zeeuwse Voetbalawards Dé site voor Zeeuwse voetballiefheb bers! Met het sterrenteam, de talen ten, de topscorer, vrijwilligers en meer. Kijk op: www.zeeuwsevoetbalawards.nl Stuur een video! Nomineer een vrijwilliger! middelburg - De PvZ in de Staten van Zeeland wil dat minister Edith Schippers van Volksgezond heid ingrijpt in de Zeeuwse zieken huissituatie. Nadat de PvZ het afgelopen week einde een open brandbrief aan ge deputeerde George van Heukelom (volksgezondheid) heeft gericht, is nu zo'n schrijven verstuurd naar de minister. De boodschap in bei de brieven: dwing het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Midden- en Noord-Zeeland sa men te werken met ziekenhuis Zorgsaam in Zeeuws-Vlaanderen en stuur de directie van het ADRZ de laan uit. Die directie moet in de ogen van de PvZ worden vervan gen door een bewindvoerder. Dat is dan een ultieme poging een fail lissement van de ziekenhuizen in Midden- en Noord-Zeeland af te wenden. De PvZ meent dat moet worden ingezet op drie volwaardi ge ziekenhuizen in Vlissingen, Goes en Terneuzen en een polikli niek in Zierikzee. terneuzen - Vanwege meldingen van gevaarlijke inhaalmanoeuvres en hard rijden op de H.H. Dow weg in Terneuzen heeft politie Zeeland maandagmiddag tussen 16.00 uur en 17.30 uur gecontro leerd. Dat heeft geleid tot het uitde len van verschillende boetes. Een voor te hard rijden, vier voor het overschrijden van het verdrijvings- vlak en een voor inhalen in een file. De politie gaat voortaan regel matig op deze weg controleren. goes - Commissaris van de konin gin Karla Peijs wenst een Zeeuwse stoelendans. Als burgemeesters nou eens een tijdje van stoel wisse len, dan vaart de regionale samen werking er wel bij. Peijs ergert zich aan wat zij de 'Zeeuwse ziekte' noemt: gemeenten die handelen uit eigenbelang en het regionale belang uit het oog verliezen. Zij propageert 'eendracht als medi cijn'. Peijs lanceerde het idee giste ren tijdens het afscheid van de Goese burgemeester Dick van der Zaag, die in 1998 een maand van stoel wisselde met (de in 2006 overleden) Jan-Bart Mandos, toen burgemeester van Borsele. 25% DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3