Plan landschap gemeente ligt onder vuur 'Heb je de vrouw om 221 zeeland Michael Boogerd bij spinningmarathon Commissie weerlegt bezwaren Heerenkeet Nieuwe commissarissen €35,- AMENDEMENT Politiek eist correcties AFSCHEID Dries Herenmode in Zierikzee - een begrip op Schouwen- Duiveland - gaat over in andere handen. Dries Schiettekatte stopt ermee. Sarina de LoofFis zijn opvolger. Accessoires meest gelezen wat vindt u? woensdag 1 december 2010 IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO -KART DAY' a KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: ff 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 door Piet Kieemans zierikzee - 'Broddelwerk' werd het - tot groot ongenoegen van wethouder Ad Verseput - ge noemd. Het Landschaps Ontwik- kelings Plan (LOP) werd tijdens de vergadering van de commissie Openbare Ruimte fors onder vuur genomen door politiek én bewo ners van de polders Oud en Nieuw Bommenede. Laatstgenoemden kwamen vijf man sterk en goed voorbereid naar de vergadering. Hun bood schap: het landschapsontwikke lingsplan strookt op een heleboel punten niet met onderliggende be leidsstukken als de Structuurvisie Buitengebied. Zo worden in het LOP grootschali ge ontwikkelingen in de polders bij Zonnemaire niet uitgesloten terwijl dat volgens de polderbewo ners in de structuurvisie wél het geval is. Ze willen dat dat - en nog een hele trits andere 'misverstan den' - rechtgezet wordt en de openheid van het polderlandschap behouden blijft. De politiek oor- kerkwerve - Restaurant De Hee renkeet op de Oosterscheldedijk bij Kerkwerve mag uitbreiden met een gebouw voor visverkoop, op slag en bewerking. Twee buurtbewoners hebben daar tegen bezwaar gemaakt, maar die zijn door de gemeentelijke bezwa- rencommissie ongegrond ver klaard. De bewoners vrezen voor overlast door bedrijfswagens die de vis aan- en afvoeren. Ze denken ook last te krijgen van geluid door de koelinstallaties en van stank bij het roken en frituren van de vis. De bewoners wijzen er verder op dat het gaat om een bedrijf mid den in een natuurgebied. De gemeente voert ter verdediging aan dat het gaat om éen kleinscha lig bedrijf dat valt te scharen on der de noemer Nieuwe Economi sche Dragers. Daarbij zijn sommi ge bedrijven in het buitengebied toegestaan. De provincie is al ak koord. De commissie kan zich ook hierin vinden en verklaart daar mee de bezwaren ongegrond. zierikzee - Woningbouwvereni ging Zeeuwland heeft per januari 2011 drie nieuwe commissarissen. De verenigingsraad stemde in met de voordracht van jurist Björn Schutz uit Noordgouwe, onderne mer Emily Holtkamp-van Veldhui zen en vastgoedmanager Ria Hoo- gendoorn-Baan, beiden woonach tig in Burgh-Haamstede. Schutz is tevens beoogd voorzitter. door Piet Kieemans deelde met de polderbewoners dat er nu nog behoorlijk wat fouten in het LOP staan. Teveel fouten. „Daarom willen wij graag dat dit stuk eerst gecorrigeerd wordt", al dus CDA-woordvoerder Bea Flach. WD-voorman Wout van den Berg en Alerti-woordvoerder Jos Hoeijmakers sloten zich daarbij aan. Een ander geluid kwam van Jac queline van Burg (Leefbaar Schou- wen-Duiveland). Zij stelde dat de fouten in het LOP de in het plan genoemde 'topprojecten' niet in de weg staan en dat het LOP naar haar idee dan ook gewoon vastge steld kan worden. Wethouder Ad Verseput stelde dat het LOP geen sturend beleidsstuk is en dat tijdig een beslissing moet worden genomen om te voorko men dat toegezegde subsidie voor eerdergenoemde projecten in ge vaar komt. Hoeijmakers was niet onder de in druk. Hij kondigde aan voor de ge meenteraadsvergadering tijdens welke het LOP vastgesteld moet worden met amendenten te zullen komen. Het is meer dan een win kel. Dries Herenmode in Zierikzee is een insti tuut. Na 47 jaar pal te hebben gestaan voor 'het betere segment' stopt Dries Schiettekatte ermee. Sarina de Looff neemt de zaak over. De naam blijft en het zelfde geldt voor de formule: per soonlijke aanpak, goede kwaliteit en service op maat. Schiettekatte: „Wat goed is moet je niet verande ren." Schiettekatte blikt met tevreden heid terug. „Ik heb met Dries He renmode iets goeds neergezet. Dat durf ik rustig zo te zeggen." Schiet tekatte begon in 1963 als verkoper bij Magazijn Nederland, een filiaal van modehuis Nederland Katten burg. Schiettekatte bleef in dienst toen toenmalig bedrijfsleider Buijse de zaak overnam van Neder land Kattenburg. Toen Buijse op zijn beurt stopte, nam Schiettekat te het stokje over. Met veel enthousiasme. „Ik ben al die jaren nooit met tegenzin naar mijn werk gegaan. Ik heb het altijd leuk gevonden." Op de vraag wat nodig is om het zo lang vol te hou den heeft Schiettekatte het ant woord rap klaar: verkoperstalent Kleding is niet compleet zon der accessoires. Het assorti ment bij Drie's Herenmode in Zie rikzee is in de loop der jaren fors uitgebreid. De klant kan er niet alleen terecht voor stropdas en pochet, maar ook voor riemen en manchetknopen. Sinds jaar en dag biedt de winkel in hartje Zierikzee haar klanten verder een ruime collectie aan hoe den en petten. Net als alles in de winkel, vallend in het betere segment. Veel uit het assortiment bij Drie's Herenmode komt uit Duitse con- fectieateliers. Omdat Zeeuwland zich aan een landelijke code wil houden die voorschrijft dat commissarissen maximaal drie keer benoemd mo gen worden voor vier jaar, is af scheid genomen van drie perso nen. Maarten Hardon uit Zierik zee, Cees Fraanje uit Bruinisse, iohn Pantekoek uit Zierikzee wa ren respectievelijk sinds 1995, 1988 en 1984 betrokken bij Zeeuwland. 1. Twee extra stoplichten op N59 2. Meer bussen naar scholen Goes 3. Vragen LSD over uitstel plannen Reageer op de stelling: 'Dorpswinkels hebben geen toekomst meer' op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto en een flinke dosis mensenkennis. „Een goede verkoper kan alles ver kopen. En ik ben een goede verko per. Ik ken mijn klanten goed. Ik weet precies wat ze mooi vinden en welke maat ze hebben. Ik heb wel eens een klant gehad die bin nenkwam zo van 'Dries, binnen tien minuten wil ik klaar zijn'. En hij was in tien minuten klaar. Man nen houden meestal niet zo van veel kleding passen. Die hebben vaak echt een duwtje nodig." Het is de ervaring van Schiettekatte Van Dries naar Drie's De naam van de winkel is door nieuwe eigenaar Sarina de Looff overgenomen en licht gewijzigd. DFies Herenmode is nu Drie's Herenmode geworden. In het nieuwe logo is het cijfer drie verwerkt. De winkel is aan de Mol 3 en De Looff is de derde eigenaar van de winkel. Dries Schiettekatte neemt morgen officieel afscheid van zijn winkel en zijn klanten. Dezelfde dag presenteert Sarina de Looff - die haar sporen verdiende in winkels in Goes, Zierikzee en Renesse - het nieuwe interieur. dat de meeste mannen samen met hun vrouw op pad gaan om kle ding te open. „En heb je de vrouw om, dan is de koop voor 80 pro cent gesloten", weet Schiettekatte uit ervaring. Dries Herenmode is op Schou- wen-Duiveland enig in zijn soort. De klanten komen niet alleen van Schouwen-Duiveland maar ook van - soms ver - daarbuiten. „Tot aan Almere toe." Scherp inkopen is belangrijk in de kledingbranche. Schiettekatte: „Het is altijd mijn doel om aan het einde van het sei zoen niets over te houden. En dat is me altijd goed gelukt." Wat het vak zo leuk maakt, is het contact met de klant, stelt Schiette katte. „Nee, het afscheid zal zeker niet meevallen. Veel van mijn klan ten zijn relaties geworden." Het werk was voor Schiettekatte altijd meer. „Het was ook mijn hobby, mijn passie. Wat ik met mijn vrije tijd ga doen? Ik heb nog geen idee." Dat zijn naam op de gevel blijft staan doet Schiettekatte deugd. „Zo blijft de naam voortleven." In opvolger Sarina de Looff heeft hij alle vertrouwen. Ze moderniseer de wel, maar met respect voor de voor veel klanten zo vertrouwde zaak. „Ze drukt er haar eigen stem pel op. En dat is goed." door Ton van den Nouweland burgh-haamstede - Ex-wielerprof Michael Boogerd doet zaterdag 22 januari mee aan de jaarlijkse spin ningmarathon, waarvan de op brengst ten goede komt aan het kinderziekenhuis Sophia in Rotter dam. De oud-wielrenner, die twaalf keer meedeed aan de Tour de Fran ce en daarbij twee ritzeges boekte, heeft gisteren zijn medewerking toegezegd aan organisator Marcel Willemse van het benefiet(s)eve- nement. Boogerd opent voor 190 deelnemers om 14.00 uur het mid- dagblok in sportcentrum Wester- schouwen. Hij doet niet alleen mee, hij geeft de spinners ook les. Het ochtendblok - en daarmee het hele evenement - wordt om 10.00 uur geopend door oud-premier Ruud Lubbers. Burgemeester Ge rard Rabelink doet vanaf 18.00 uur mee aan het avondblok. De marathon 'Zeeland sport voor Sophia' wordt voor de vierde keer gehouden. Met de opbrengst van de verhuurde fietsen wordt onder zoek gedaan naar nierziektes bij kinderen. Er staan op 22 januari 190 spinningbikes in de sporthal, die drie keer worden verhuurd. Er zijn bij elkaar nog 15 fietsjes vrij. O www.zeelandsportvoorsophia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34