PZCI 21 Recreant voelt bezuinigingen natuur TaaiTaai versieren SCHOUWEN-DUIVE 22 en 23 24 en 25 OVERHEIDSKORTINC Staatsbosbeheer stopt met aanleg natuurentrees Schouwen-Duiveland 'Thomas' is weer op vrije voeten almanak File WD stelt vragen over AED's Automatische verkeersregelaar weigert dienst Woensdag 1 december 2010 'Heb je de vrouw om, dan is de koop bijna gesloten' De bruine rat is er nu in allerlei kleurvariaties Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Staatsbosbeheer luidt de noodklok. Als het kabinet de plannen doorzet om minimaal veertig procent te bezuinigen op het budget van Staatsbosbeheer, worden lopende projecten stopge zet en komen taken als onderhoud van paden en faciliteiten in natuur gebieden in gevaar. Henk-Jan Kievit, directeur van Staatsbosbeheer regio Zuid: „Voor 2011 is er nog niets aan de hand en houden we ons budget van 86 mil joen. In 2012 gaat er twintig mil joen vanaf en in 2013 nog eens. Dan houden we ongeveer de helft, 46 miljoen euro, over. Als we zo veel moeten bezuinigen, moeten we terug naar de kerntaak, beheer van natuurgebieden. Het is buiten gewoon spijtig, maar juist op de voorzieningen waardoor mensen van onze gebieden kunnen genie ten, moeten we dan bezuinigen." Voor Schouwen-Duiveland zou het betekenen dat bijvoorbeeld de ontwikkeling van natuurentrees aan de zuidkust wordt stopgezet. Ook voor bestaande voorzienin gen zoals een excursieschuur in de Boswachterij Westenschouwen of vogeluitkijkpunten moet op lange re termijn gevreesd worden. „De vogeluitkijktorens in Tureluur zijn nog relatief nieuw, maar er komt een moment dat ze vervangen moeten worden of groot onder houd nodig hebben. Dat kan straks niet meer. Zeker voor Zee land, waar toerisme een belangrijk onderdeel van de economie is, zou dat doodzonde zijn." Wethouder Ad Verseput noemt de bezuinigingen verontrustend. „Bijna iedereen moet bezuinigen. Maar bijna de helft is wel heel veel. Daar schrik ik van. We heb ben juist de afgelopen jaren met z'n allen - recreatie, Staatsbosbe heer, Natuurmonumenten - geïn vesteerd in voorzieningen. Ik hoop niet dat door deze bezuinigingen die investeringen en plannen te niet gedaan worden." Staatsbosbeheer is nog in gesprek met het ministerie. „Hopelijk komt er nog een meer realistisch plan tot stand", zegt Kievit. Van ge meenten, provincies en andere na tuurorganisaties verwacht hij niet veel, omdat ook die geconfron teerd worden met bezuinigingen. MIDDELBURG - Een 28-jarige Duit ser die zichzelf Thomas noemt, is weer vrij. Vrijdag hield de politie hem in Kamperland aan. Even daarvoor hadden twee pension houders in Renesse aangifte tegen hem gedaan, omdat hij een kamer huurde zonder te betalen. Op ba sis van zijn in de krant gepubliceer de signalement liep hij in Kamper land tegen de lamp. Na verhoor heeft de politie een proces-verbaal opgesteld. Op basis hiervan kan het OM besluiten tot vervolging. ZIERIKZEE - De automatisch uitschuifbare ver- keerspaal in de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee doet 't niet meer. De paal ligt nu bijna een jaar in het wegdek en moest verhinderen dat automobi listen het winkelgebied binnenrijden. Volgens een gemeentewoordvoerder is er iets mis met de software van de installatie. „Eén auto wordt pro bleemloos doorgelaten. Maar bij nummer twee en drie moet-ie te lang nadenken." De leveran cier werkt aan een oplossing. De uitschuifpaal kostte 35.000 euro. Binnenstad bewoners zijn niet blij met de paal omdat zij vin den dat de maatregel de verkeersdruk alleen ver plaatst. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Veel automobilisten zijn de verkeers opstoppingen als gevolg van het werk aan de Westwal in Goes nu wel beu. Tijdens de spitsuren is er, ondanks de inzet van verkeersregelaars, geen doorkomen aan. De vijfjarige Sverre kijkt heel anders naar die aaneen schakeling van koplampen. Hij is bij zonder onder de indruk van de ver keersellende, die Goes al weken teis tert. Lange tijd genoot hij stilzwij gend, maar op weg naar school be sloot hij achterin de auto plots zijn gedachten kenbaar te maken. Hij sprak een wens uit die de bestuurder van de auto volledig kon beamen: „Ik zou eigenlijk wel eens voor in de file willen staan." ZIERIKZEE - De VVD wil weten waarom de gemeente Schou wen-Duiveland zich niet aansluit bij een project van de Veiligheids regio Zeeland, waarbij vrijwilligers via sms worden ingeschakeld zo dra iemand hartproblemen heeft. Raadslid Marianne Ketting stelt de vragen naar aanleiding van een ar tikel, dat deze week in de PZC stond. Ook vraagt ze naar een over zicht van de locaties binnen de ge meente waar AED's hangen. Met GRATIS vuurwerk! Kijksnelopwww.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke wj Galgeweg 5 (Provinciale weg Jl 1_— _1_ tussen Vlissingen en Koudekerke fe J I J Tj Tel. 0118 551 623-donderdag en LI JL JL V A V* Ift %Ak JL Jk Sb vrijdag koopavond aaas uw Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl intratuin Woensdag 1 december van 13.00 tot 17.00 uur Groeten van Sinterklaas. Wie zoet is krijgt lekkers. Daarom mogen alle zoete kinderen op woensdag 1 december een heerlijke taai-taaipop komen versieren bij Intratuin Koudekerke!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33