koud spektakel z sport 33 Zaalvoetballers van Amstelhoekje vernederen Tencezaman in topper Marlies van Baaien geeft clinic Zimonjic nu voor volk en vaderland Leonhart en RCS zijn toe aan iets nieuws woensdag 1 december 2010 'Een van de mooiste dingen van de Aflossingsmarathon is dat er altijd veel debutanten meedoen' jan Boonman, voorzitter van het organisatiecomité door Koen de Vries TERNEUZEN - Het wordt koud ko mende zaterdag. Toch twijfelt Jan Boonman niet of de Aflossingsma rathon doorgaat. „Ik ga ervan uit dat de gemeente het parkoers sneeuwvrij houdt", zegt de voorzit ter van het organisatiecomité. „En deelnemers en publiek kunnen in het personeelsgebouw van DOW terecht, vlak bij start en finish. Al les is er voor handen." De Aflossingsmarathon is al twin tig jaar een gezellig spektakel, met een mix van prestatie- en recreatie sport. Het parkoers is 5,2 kilome ter lang en loopt over wandel- en fietspaden van het park van De Oude Vaart in Terneuzen. Deelna me staat open voor teams van maximaal acht lopers en voor indi viduele atleten. Omdat start en fi nish op één plaats geconcentreerd zijn en de deelnemers acht keer langskomen, heerst daar altijd een lekker sfeertje. Jan Boonman (58) verwacht net als vorig jaar zo'n zeshonderd deel nemers. Inmiddels hebben 75 teams met gemiddeld zes lopers in geschreven en zijn er ook verschil lende individuele aanmeldingen binnen. Onder hen de plaatselijke favoriet Erik Goossen. Inschrijven kan tot een uur voor de start, om 12.00 uur bij het gebouw van de personeelsvereniging van DOW in Terneuzen. De tijdslimiet is 4 uur en 30 minuten. De Aflossingsmarathon is twintig jaar geleden begonnen als wed strijd voor personeelsleden van DOW. De DOW-joggingclub orga niseert het evenement nog steeds, maar pakt het al geruime tijd bre der aan. Er zijn nu vijf categorie ën: individueel, vrouwenteams, overallteams, DOW-teams en teams civiele diensten. „Een van de mooiste dingen van de Aflossingsmarathon is dat er al tijd veel debutanten meedoen", vindt Jan Boonman. „Mensen die nog nooit in wedstrijdverband hebben gelopen. Nu doen ze op eens mee aan een marathon. Ze zijn misschien niet de snelsten, maar hun langzame tijd wordt ge compenseerd door de snellere lo pers uit hun team." En snelle lopers zijn er zeker. Het parkoersrecord staat op naam van een team uit Gent, dat enkele ja ren geleden een tijd van twee uur en negen minuten liet optekenen. „De voorfietser had moeite om uit de buurt te blijven", aldus Boon man, die zelf voor een van de DOW-teams een rondje loopt. Racing Club Gent behoort op nieuw tot de favorieten. Vorig jaar wonnen de Belgen in 2.21, met een kleine acht minuten voorsprong op een team van RoadRunners Axel. door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Tencezaman kregen in de eer ste klasse Zeeuws-Vlaanderen een pak slaag (3-10) van Amstelhoekje/ Bakker. De reactie van de Hulster coach Peter Bouman sprak boekde len. „We zijn gefileerd." De ploeg uit Axel is na een moeizame com petitiestart (te weinig spelers) op geklommen naar de tweede plaats met een gelijk aantal punten als Tencezaman. Internetplan profiteerde zonder te spelen. De koploper behaalde een reglementaire 5-0-zege, omdat te genstander ONyVA/De Tukker niet genoeg spelers had. Dat gold ook voor Max Korting/Pro Sport, waardoor Cargill gemakkelijk aan de drie punten kwam. 't Bierwinkeltje was met 10-5 te sterk voor Servicenet ITF, D'Ouwe Brug won met 4-3 van Wentzler Pauwels en Café De Molenhoek klopte met 4-2 Unitron. Tencezaman-Amstelhoekje/Bak- ker 3-10 (1-5): Amstelhoekje was heer en meester in de topper. Ten cezaman miste enkele basiskrach ten, maar dat deed niets af aan het sterke optreden van de Axelse ploeg. De Hulstenaren, die een matte indruk lieten, werden afge- MIDDELBURG - KWPN regio Zee land haalt Marlies van Baaien naar Nieuw- en Sint Joosland. De dres- suuramazone uit Bralcel geeft vrij dagavond een clinic bij Stal de Kroo aan de Boomdijk. De clinic staat in het teken van goed preste rende en getalenteerde KW- PN-dressuurpaarden uit Zeeland. KWPN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) is de Nederlandse fokkerij-organisa tie voor spring- en dressuurpaar- den, tuigpaarden en Gelderse paar den. De organisatie spant zich in om zo sterk mogelijke paardenras sen te fokken. troefd op snelheid en techniek. Amstelhoekje, met gelegenheids doelman Michael Freijzer, haalde zodoende de dubbele cijfers. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Roy Esseling, Jari Vyaene, Robin Mac Tag- gart. Amstelhoekje: Marco Plasschaert 3, Jonathan Constancia, Kenneth Okor- iey, Soufian Doorns allen 2, Junior Con stancia 1 't Bierwinkeltje-Servicenet ITF 10-5 (6-3): Een doelpuntrijk duel, waarin 't Bierwinkeltje te sterk bleek voor de debutant. Servicenet begint zich wel langzamerhand aan te passen aan het niveau, 't Bierwinkeltje verstevigde zijn vier de plaats. Aanvoerder Jan-Willem Tangelder was met drie treffers topscorer bij 't Bierwinkeltje. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Jan-Willem Tangelder 3, Jarno Waebe- ke, Timon van der Hooft, Ferco van der Hooft allen 2, Tim Bogaart 1Service net ITF: Bas Hubregsen, Cihan Keten beiden 2, Stefan Janse 1 D'Ouwe Brug/Van Opdorp- Wentzler Pauwels 4-3 (3-0): De Sassenaren gaven een 3-0-voor- sprong bijna weg. Wentzler Pauw els kwam terug tot 3-2, maar de marge werd door D'Ouwe Brug bij tijds opgeschroefd. De ploeg uit Vogelwaarde maakte nog de 4-3, maar daar bleef het bij. Marlies van Baaien (30) komt al ja renlang uit op het hoogste dres- suurniveau. Ze nam deel aan de Spelen van 2004 in Athene. Sa men met Tineke Bartels is ze bondscoach van de Nederlandse ponyruiters. Van Baaien is ook am bassadeur van de stichting Paardrij den voor Gehandicapten. In een verloting stelt ze vrijdag twee les sen bij haar aan huis beschikbaar. Van Baaien neemt op de clinic de showelementen voor haar reke ning. Verder komen zes Zeeuwse dressuuruiters en -amazones in ac tie. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Wesley Winne 2, Joris Neijt, Martijn Marcelis beiden 1Wentzler Pauwels: Dennis van Passet, Martijn van Passel, Maarten Hermus allen 1. Unitron-Café de Molenhoek 2-4 (1-1): Unitron hield gelijke tred tot aan de rust, maar kreeg in de twee de helft drie doelpunten te incasse ren van de Hoekse ploeg. De moei zaam scorende ploeg uit IJzendijke wist zich geklopt. Doelpuntenmakers. Unitron: Kevin Burky, David van Gaaien beiden 1. De Molenhoek: Sander de Haas, Mare de Haas, Thijs de Blaeij, Bart Corstanje allen 1. Stand eerste klasse 1Internetplan 9-27 (81-11 2. Amstelhoekje 10-21 (86-39) 3. Tencezaman 9-21(69-31) 4.'t Bierwinkeltje 10-21(77-47) 5. Cargill 10-14 (52-58) 6. De Molenhoek 9-13 (37-45) 7. Vliegende Vaart 9-13 (40-60) 8. D'Ouwe Brug 10-13 (45-47) 9. ONyVA/Tukker 10-13 (39-42) 10. Unitron 10-5(29-50) 11Wentzler Pauw 10-5 (28-85) 12. Max Korting 9-2(28-75) 13. Servicenet ITF 3-0(12-35) Marlies van Baaien door Peter van Leeuwen door jan Dagevos OOST-SOUBURG - Michel Leonhart en RCS gaan aan het eind van dit voetbalseizoen uit elkaar. Beide partijen zijn toe aan een nieuwe uitdaging. Leonhart is aan zijn tweede seizoen bezig bij de zon dag-eersteklasser. Voorzitter Wessel Vermeulen be nadrukt dat het besluit niets heeft te maken met de magere prestaties van RCS dit seizoen. De Souburg- se formatie staat na tien wedstrij den op de laatste plaats in de eer ste klasse C. „Er is nog nooit een wanklank gevallen", zegt Wessel Vermeulen. „We hebben veel res pect voor elkaar. Michel is een zeer gedreven en vakbekwame trai ner. We willen het seizoen ook op een waardige manier afsluiten. We zijn alleen allebei toe aan iets nieuws." „We zitten in een moeilijk jaar", zegt Michel Leonhart, „maar ik ben ervan overtuigd dat we met RCS op dit niveau kunnen blijven spelen. Dat is ook mijn doelstel ling. Ik wil het seizoen bij de club goed afsluiten. Daar ben ik gedre ven genoeg voor. Ik heb nog altijd een goed gevoel bij RCS." Leonhart, die in het bezit is van het hoogste diploma, weet nog niet wat hij komend seizoen gaat doen. „Ik zie wel wat er op mijn pad komt. De bedoeling is om in Nederland werkzaam te blijven, en als dat niet lukt, kan ik altijd nog mijn pijlen op België richten." Eerder trainde Leonhart Hulster- loo, HW'24, Vrasene en Bazel. Kijk voor de trainersmutaties in Zeeland op het weblog Rude- Stats via www.pzc.nl. Klik op Trainerstombola. Belgrado - Hij won zondag sa men met de Canadees Daniel Nes tor voor de tweede maal in zijn loopbaan de ATP World Tour Fin als in het dubbelspel. Tennisser Ne- nad Zimonjic wacht komend weekeinde een volgende en voor hem nog grotere uitdaging. Met on der anderen Novak Djokovic als teamgenoot kan de dubbelaar zijn land Servië voor het eerst de Davis Cup schenken. De Serven nemen het in Belgrado vanaf vrijdag op tegen Frankrijk; zaterdag staat het dubbel op het programma. Zimonjic won al vele dubbeltitels maar weet dat voor hem in Servië nu eeuwige roem wacht „Dit is een heel andere uit daging, de grootste voor Servië ooit in het tennis" Zimonjic dub belt normaal gesproken met Janko Tipsarevic of Viktor Troicki. Zimonjic stond zondag in Londen voor het laatst op de baan met Nes- Nenad Zimonjic tor als partner. Naast de twee offi cieuze wereldtitels won het duo onder meer twee keer Wimble don en eenmaal Roland Garros. Hij debuteerde als tennisprof in 1995, maar bleef steken rond plaats 200 op de wereldranglijst Toen Zi monjic in 2004 zijn belangrijkste zege als enkelspeler boekte, op André Agassi, stond zijn besluit al vast als dubbelspeler verder te gaan. „Het was eigenlijk niet eens een keuze", vertelt hij. „Ik had geen sponsors, kon geen coach hu ren. Het geld wat ik met dubbelen verdiende, investeerde ik om me in het enkelspel te handhaven." Zimonjic zag ook in dat er in het dubbelspel meer roem voor hem was weggelegd. In 2005 pakte hij met Katarina Srebotnik al zijn eer ste grote titel in het gemengd dub bel op Wimbledon. Drie jaar later volgde het eerste succes in Londen met' Nestor. Komend weekeinde gaat hij de baan op voor volk en vaderland. „Op papier zijn we ze ker niet gelijk. Frankrijk is negen voudig winnaar en kan kiezen uit acht of negen spelers. Maar wij zijn ook sterk. We zijn goede vrienden, op en buiten de baan. Dat gaat ons zeker helpen." 5.2 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31