70 onder de mensen Afval in Axel ondergronds - Jos Al A Yerdurmen 23 in lijn m Slaap-dna® Kiezers bedankt! Wijziging vertrektijden buslijn 20 in weekeinde CJ f TEST HET BIJ SLEEPY! Sluis verstrekt niet opnieuw gratis strooizout 'College moet toezegging nakomen' Fors tekort dreigt voor Terneuzen woensdag 1 december 2010 Bij het werk -en leerbedrijf zijn zo'n zeventig cliënten aan het werk. Ze zijn vrijwillig aan de arbeid, maar ze voelen zich nuttig. Alles wat ze maken, wordt uiteindelijk verkocht en dat geeft voldoening en zelfvertrouwen. en cliënte Riet Elderson achter de kassa in cadeaushop Nummer 2. m m m m 1~- TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 foto Peter Nicolai SLUIS - Inwoners van de gemeente Sluis kunnen geen gratis strooi zout meer ophalen bij de vier ge meentelijke werkplaatsen. Sluis stopte begin dit jaar met het gratis verstrekken van strooizout, vanwege het landelijk tekort. B en W besloten gisteren - tegen de wens van Lijst Babijn in - het gra tis verstrekken van strooizout niet opnieuw in te voeren. Niet als be zuinigingsmaatregel, verzekert een gemeentewoordvoerster. Er zou altijd iemand aanwezig moeten zijn op de vier depots; ook bedrijven - die niet in aanmer king komen - halen strooizout; en er zijn genoeg zaken die strooi zout verkopen, legt ze uit. -*"• *4| -w- door Eugène Verstraeten AXEL - Het mag niet nog eens twee jaar duren voordat ondergrondse af valcontainers worden geplaatst bij het Szydlowskiplein in Axel. De si tuatie op het plein wordt onhoud baar en het college van burgemees ter en wethouders moet zich aan eerder gedane beloften houden. Dat betoogt raadslid Rien de Regt (Pv dA) in vragen aan B en W. Het raadslid vroeg het college bijna een jaar geleden al om ondergrond se afvalcontainers. De reden was dat in de omgeving van Albert Heijn aan het Szydlowskiplein ze ven afvalcontainers bovengronds zijn geplaatst. „Dit is echt te veel van het goede en ontsiert het hele verblijfsgebied van het winkelcen trum", aldus De Regt. Begin dit jaar lieten burgemeester en wethouders weten dat het Szyd lowskiplein, samen met nog zeven andere locaties, bovenaan de plan ning stond voor het aanbrengen van ondergrondse containers. „Hier in zal zo spoedig mogelijk in 2010 worden voorzien", aldus het college nog. Tot nu toe is er niets gebeurd. Ster ker nog, de Stadsraad Axel kreeg te horen dat de ondergrondse contai ners pas in 2011 of 2012 worden ge plaatst. Als reden werd opgegeven dat in 2012 gekeken wordt wat er in de toekomst met het ophalen van plastic afval gaat gebeuren. In Zaamslag en Sas van Gent zijn wel ondergrondse afvalcontainers geplaatst. De Regt vindt dat het college zich aan de gedane toezegging moet hou den. „Als er steeds gewacht moet worden op de uitkomst van allerlei onderzoeken, wordt de realisatie van ondergrondse afvalcontainers steeds vooruit geschoven en zo komt er op den duur niets van te recht." Het raadslid wil ook weten welke ar gumenten er zijn om in bepaalde kernen wel over te gaan tot het plaatsen van afvalcontainers en in andere niet. De Regt: „Wordt er met twee maten gemeten?" door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Busbedrijf Connex- xion voert zondag 12 december een nieuwe dienstregeling in die ook gevolgen heeft voor de bussen door de Westerscheldetunnel. Eén van de belangrijkste veranderin gen is dat de vertrektijden van lijn 20 Terneuzen-Goes in het week einde wijzigen. Lijn 20 vertrekt nu nog zaterdags vanaf het busstation Terneuzen el ke 22 minuten na het hele uur. Dat wordt elke 15 minuten na het hele uur. Zondags zijn de vertrektijden nu nog wisselend, 22 en 15 minu ten na elk uur. Dat wordt - voor het gemak - steeds elke 15 minu ten na het hele uur. Andere wijzigingen op lijn 20 zijn: een extra rit op schooldagen uit Goes om 13.46 uur en elke school dag ook één om 20.01 uur. Om lijn 20 te ontlasten, maakt lijn 45 Ter- neuzen-Krabbendijke 's ochtends een extra rit naar Goes. Lijn 45 rijdt 's middags uit Krabbendijke direct naar Goes Tiendenschuur waar onder meer op lijn 20 overge stapt kan worden. Vertrektijden van lijn 50 Terneuzen-Middelburg veranderen in het weekend, waar door de overstaptijd in Terneuzen bekort en de aansluiting in Middel burg verbetert. TERNEUZEN - Zoals de vlag er nu bij hangt stevent de gemeente Ter neuzen dit jaar af op een begro tingstekort van meer dan 2,2 mil joen euro. Wethouder Co van Schaik (financi en) maakt zich nog geen zorgen. „We hebben nu een paar tegenval- lertjes in de begroting verwerkt, maar het kan ook zo zijn dat er straks nog wat meevallers komen. Bijvoorbeeld van uitgaven die wel begroot zijn, maar die we dit jaar niet doen." Tegen maart, als alle ge gevens zijn verwerkt, is duidelijk hoe de gemeente in 2010 heeft ge boerd. Van Schaik: „We hebben een algemene reserve van tien mil joen euro. Dus wat dat betreft is er geen vuiltje aan de lucht. Maar het zou wel leuker zijn als het tekort straks wat kleiner blijkt te zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25