Landelijk onderzoek overlast centrum TaaiTaai versieren Reis om de wereld op tiende ijssculpturenfestival in Brugge JÜ 22 en 23 24 en 25 DRUGS Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement vergelijkt situatie in elf gemeenten ZieZeeland stopt Met GRATIS vuurwerk! Kijk snel op www.intratuinvuurwerk.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het landelijk Insti tuut voor Veiligheids- en Crisisma nagement gaat de overlast in delen van de Terneuzense binnenstad onderzoeken. Dat gebeurt in op dracht van het ministerie van Vei ligheid en Justitie. Behalve in Ter- neuzen wordt in tien andere ge meenten de situatie in kaart ge bracht. Het onderzoek richt zich in de eer ste plaats op gemeenten die kam pen met drugsoverlast. Hun aan pak van de problematiek wordt vergeleken, zodat succesvolle maat regelen kunnen worden uitgewis seld. Burgemeester Jan Lonink: „We hebben de indruk dat we de zaken onder controle hebben en dat de situatie beheersbaar is. We willen daarom ook af van ons drugsimago. Maar het is wel een goede zaak dat nu, via zo'n onder zoek, objectief wordt vastgesteld hoe de werkelijke situatie is. Op die manier kan mogelijk een einde worden gemaakt aan het welles- nietsspelletje rond de vraag of er nu nog sprake is van overlast of niet." Volgens Lonink doet Terneu- zen mee op verzoek van het minis terie, dat erg geïnteresseerd is in de, meent hij, succesvolle aanpak van de drugsoverlast. De openings tijden van de enige overgebleven coffeeshop, Miami, zijn aangepast, bij de entree wordt een 'vinger scan' gebruikt en Lonink heeft de ze week beslist dat vanaf 15 decem ber maximaal twee gram wiet per bezoeker mag worden verkocht. Dat is nu nog drie gram. De bezwa ren die de coffeeshophouder daar tegen inbracht, zijn terzijde gescho ven. Lonink: „Eén van de argu menten was dat de Belgen hun wiet dan waarschijnlijk illegaal zouden aanschaffen. Dat is natuur lijk een slecht argument, want de shop mag volgens de vergunning sowieso geen wiet voor de export leveren." Exploitant Hans van As van Miami verklaarde gisteren dat hij zo goed als zeker naar de rechter stapt om de maatregel aan te vech ten, 'omdat die in strijd is met de landelijke norm van vijf gram per persoon'. Het onderzoek naar de overlast wordt uitgevoerd in twee delen van de binnenstad: het centrum tot aan de Herengracht en het na burige Java. Het is de bedoeling dat het instituut het onderzoek over een half jaar herhaalt en na een jaar afsluit. Nummer 2 brengt cliënten onder de mensen Woensdag 1 december 2010 Morres ziet het allemaal groots in Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BRUGGE - Wie de wereld wil ver kennen, hoeft niet meer ver van huis. Een rit naar het Stations plein in Brugge volstaat. In een speciale, supergéïsoleerde hangar zijn daar tot en met 16 ja nuari de beroemdste wereldwon deren te zien, in ijs. Van de Notre Dame in Parijs, de toren van Pisa, een piramide in Guatamala, het Vrijheidsbeeld in New York tot en met de klaagmuur in Jeruzalem. Ook popsterren als Michael Jackson, Elvis Presley en Madonna zijn er te vinden. IJskunstenaars uit alle werelddelen zijn een kleine maand bezig ge weest met de voorbereidingen. Ze laten in Brugge alweer voor de tiende keer zien wat ze in hun mars hebben. „Met 150.000 bezoe kers per jaar is ons ijssculpturenfes tival het grootste in zijn soort", al dus één van de organisatoren Alexander Deman. Vorig jaar stortte de festivaltent in onder een vracht sneeuw. Om dat te voorkomen, is nu een construc tie in staal opgetrokken. Het is er constant zes graden onder nul. Be zoekers wordt aangeraden warme kleding aan te doen. De entree is negen tot dertien euro, kinderen tot vier jaar jaar mogen gratis naar binnen. Het festival is elke dag open van 10.00 tot 19.00 uur. Nederland komt er op het festival overigens bekaaid vanaf met één klomp. België scoort stukken be ter, met onder meer het belfort van Brugge én Manneke Pis. Notre Dame en Arc de Triomphe in ijs op het ijssculpturenfestival in Brugge. foto Peter Nicolai HEIKANT - Het gratis weekblad Zie Zeeland komt deze week voor het laatst uit. Eind augustus verscheen het eerste nummer. „Het is een leuk avontuur geweest, maar je kunt niet steeds verlies blijven lij den", aldus één van de initiatiefne mers, Frank Deij. „De reacties van onze lezers waren positiefj maar het is niet gelukt adverteerders aan ons te binden." ZieZeeland was een initiatief van de journalisten Deij en Peter Oggel en de fotogra fen Camile Schelstraete en Wim Kooyman. ZieZeeland verdwijnt niet helemaal. De website blijft. Intratuin Koudekerke w| Galgeweg 5 (Provinciale weg "^5 -JL.tussen Vlissingen en Koudekerke f Y f 1 1 §J gfM I 11 J IJ Tel. 0118 551623-donderdag en JLI dbJi&VAMbl»MJilil vrijdag koopavond Groeten van Sinterklaas. Intratuin Koudekerke - Gaigewecj 5 - vyww.intratuin.nl intratuin Woensdag 1 december van 13.00 tot 17.00 uur Wie zoet is krijgt lekkers. Daarom mogen alle zoete kinderen op woensdag 1 december een heerlijke taai-taaipop komen versieren bij Intratuin Koudekerke!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23