Winkel trekt klanten met woonkamersfeer nomie 13 Rien de Bruine. Rampen kosten wereld 168 miljard Toyota repareert 7700 auto's in Nederland EU: INC mag niet vervroegd aflossen CBS: minder mannen zitten in de bijstand Private banker, ook tijdens de training van VV Kloetinge. woensdag 1 december 2010 ONDERZOEK Ketens moeten zich door internetshoppen aanpassen AMSTERDAM - In de belangrijkste winkelstraten in grote en middel grote steden, de Al-locaties, verrij zen de komende jaren 'sfeerwin kels', waarin winkelketens zich pre senteren aan de consument. In de omliggende straten ontstaat leeg stand. In kleine steden zullen ook de Al-locaties onder druk komen te staan, aldus Jones Lang LaSalle. Die winkelgebieden moeten zich onderscheiden met 'eigen' lokale winkels. Dit blijkt uit- nieuw onderzoek van Jones Lang LaSalle, dat gisteren is gepresenteerd. Volgens de vast goedadviseur zal in het komend decennium een revolutie plaatsvin den in de winkelstraten. De grote winkelstraten, de Ai-loca- ties, veranderen ten goede: meer spektakel en sfeer. De opkomst van internet heeft tot gevolg dat grote ketens winkels gaan gebrui ken om zich te presenteren aan het publiek. Dit betekent meer sfeer in de winkels, met koffiehoe ken, zitbanken en veel technolo gie. „De winkels veranderen in huiska mers", zegt Richard Dallinga, direc teur retail van Jones Lang LaSalle in Nederland. Hij noemt de nieu we winkel van modeketen WE in de Amsterdamse Leidsestraat als voorbeeld: grote deuren en meer 'beleving'. „Bedrijven proberen emotionele elementen aan hun winkels toe te voegen," zegt hij. „Op die manier onderscheiden zij zich van online- winkels." Ook zullen meer bedrijven gaan kiezen voor een zogenaamde vlag genschip winkel, een filiaal met de meest exclusieve of grootste collec tie. Doordat de nadruk komt te liggen op toplocaties, komen de winkel straten daaromheen onder druk te staan, stelt het rapport. Door de opkomst van internet en de econo mische crisis zullen daar winkels verdwijnen. Volgens Dallinga moeten gemeen ten onderzoeken of een deel van de winkels in deze straten omge bouwd kan worden tot woningen, om verpaupering tegen te gaan. ZÜRICH Hevige aardbevingen in Haïti, Chili en Nieuw-Zeeland hebben de kos ten van natuurlijke en door de mens veroorzaakte catastrofes ver drievoudigd. Dat maakte herverze keraar Swiss Re gisteren bekend. De economische schade bedraagt dit jaar 168 miljard euro, aldus het Zwitserse bedrijf, tegen 48 miljard euro in 2009. De grootste kosten post was de aardbeving in Chili, die leidde tot de uitbetaling van 6 miljard euro aan claims. Als het gaat om mensenlevens, spande de aardbeving in Haïti de kroon. Daar bij kwamen 222.000 mensen om. RIJSWIJK Toyota haalt in Nederland 7700 au to's terug naar de garage om de koelwaterpomp te vervangen. We reldwijd wil Toyota 650.000 Prius-modellen repareren. Toyota zegt dat het niet om een terugroep actie gaat, maar om een 'vrijwillige service' aan de klant. Het gaat in Nederland om Prius-auto's die tus sen augustus 2003 en mei 2007 ge bouwd zijn. De veiligheid van de automobilist is niet in het geding, zegt het bedrijf. Die hoeft niet di rect naar de garage, maar kan de ko mende drie jaar van de reparatie- service gebruikmaken. BRUSSEL ING krijgt geen toestemming van Brussel om een schuld van 1,2 mil jard aan particuliere beleggers af te lossen. Het dagelijks EU-bestuur vindt dat de bank en verzekeraar eerst de staatssteun moet afbeta len. In het herstructureringsplan van het concern staat dat ING, naast de overheidssteun, een toerei kende eigen bijdrage moet leveren aan de herstructureringskosten. „Deze voorwaarde is bedoeld om de kosten van de reddingsoperatie eerlijk te verdelen", aldus de com missie. DEN HAAG Het aantal bijstandsuitkeringen aan mannen is voor het eerst sinds het uitbreken van de crisis afgeno men. Vooral jonge mannen profite- ren van de licht herstellende ar beidsmarkt. In het derde kwartaal daalde het aantal bijstandsuitkerin gen met 6 procent, zegt het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Onder vrouwen groeide het aantal bijstandsuitkeringen in het derde kwartaal nog met 1 procent. Eind oktober kregen in totaal 301.000 mensen bijstand. MARKT Aardappelen: (schuur, droog, vast, opw) Frites geschikt, 40 mm: 16,00-19,00; export, 40 mm: 19,00-20,00; 35/40 mm geen overeenst, Zaaiuien: (schuur, klasse II, vast), 30%: 23,00-24,00; 60%: 24,00-26,00. Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe Maal: 201,00, Voer: 189,00; Bruine Bonen geen note- ring; Blauw maanzaad, geen notering; Kapucij ners: 225,00; Karwijzaad: 1.400,00 Fourage: (schuur, per ton) Weidehooi kl. balen: 120,00; (grote balen) Dijkhooi: 110,00; Rood- zwenkhooi: 120,00; Rietzwenkhooi: 110,00; Veldbeemd: 125,00; Engels raaigras: 145,00; *- (grote balen, schuur) Tarwe stro: Blank: 75,00-80,00; Donker: 70,00-75,00 foto Ruud Verhalle Dé economie stopt niet om 18.00 uur. Daarom is Rien de Bruine, ook ais hij dé toekomstige Cruijffjes van VV Kioesinge traint, betrokken bij zijn cliënten. Hij is bereikbaar, natuurlijk. Maar veef belangrijker. Hij neemt de tijd voor zijndiënten. Gevolg? Een vee! persoonlijkere relatie. En diss een succesvollere relatie. Rien weet echt wat er bij zijn cliënten speelt. Dat maakt hem tot een private banker pur sang, U kunt Rien bereiken in Goes, op kantoor cf op het veid op 06 23 35 60 68. Private Banking Pur Sang. Van Lanschot Goes Nieuwstraat 2-6 Telefoon 0113 22 43 43 www.vartlanschot.nl/rièndehruine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13