iland 19 De koning van de 'spoofs' Kerstcruise Dubai uitpakken voor het land Last-minutel Gosta 1926 - 2010 9- of u-daagse cruise stedentrip boek online of bel 020 - 66 22 222 Kerstcruise Dubai de Emiraten***** Tot 50% korting» dinsdag 30 november 2010 Een Haïtiaans kind houdt een ongebruikt stemformulier omhoog dat het heeft opgeraapt van de vloer van een verlaten stembureau in de hoofdstad Port-au-Prince. foto Ramon Espinosa/AP Zijn naam zal altijd verbon den blijven aan de rol van inspecteur Frank Drebin, een man wiens onhandig heid apocalyptische trekken aannam, zonder dat hij dit zelf in de gaten had. door Mark Moorman De situatie aan boord van het vliegtuig is ern stig. Gelukkig is er een dokter aan boord, een rijzige man met gezaghebbend haar en een onverzettelijke kaak lijn. „We're running out of time", zegt de dokter tegen de getraumatiseer de piloot. De piloot, op de rand van paniek: „Surely you can't be se rious." De dokter kijkt hem aan: „I am se rious...., and stop calling me Shirley." De in de Canadese provincie Sas katchewan geboren acteur Leslie Nielsen, zondag overleden aan de gevolgen van een longontsteking, had al een acteurscarrière van der tig jaar achter de rug, toen hij het rolletje van dokter Rumack kreeg in de komedie Airplane! van het trio Zucker, Abrahams en Zucker. Zonder al te veel overdrijving kan de koning van de gortdroge oneli ners. Het trio regisseurs van Airplane!, op zichzelf een parodie op de ram penfilms van de jaren zeventig, maakte in 1982 de televisieserie Po lice squad, in de stijl die ze eerder hadden ontwikkeld in Kentucky fried movie. Nielsen speelde hier in voor het eerst Frank Drebin en verfijnde zijn uitgestreken speel stijl. De serie werd na zes afleverin gen geschrapt, maar kreeg een cult- status. Zes jaar later maakte het trio de eerste van drie zeer populaire Na ked gun-films rond Drebin. Hoog tepunten uit de serie waren een pa rodie op de Oscaruitreiking en een galadiner in het Witte Huis, waarbij Drebin er bijna in slaagt de Derde Wereldoorlog te ontkete nen. Behalve Drebin speelde Nielsen, die 84 jaar werd, in meer dan twee honderd films en televisieprogram ma's, waarin hij meer dan 220 per sonages portretteerde. Nielsen, zoon van een lid van de Royal Canadian Mounted Police, vertrok na de oorlog naar New York, waar hij in 1948 voor het eerst te zien was in een televisie drama, in een periode dat deze li ve werden uitgezonden. In 1956 zou hij doorbreken als filmacteur met een hoofdrol in de sciencefic tionfilm The forbidden planet. Hij beschreef deze doorbraakrol zelf als 'het dragen van een strak uni form'. worden gezegd dat de uitgestreken manier waarop Nielsen het zinne tje 'Don't call me Shirley' bracht, het tweede hoofdstuk van zijn car rière opende, waarin hij, in de woorden van de bekende Ameri kaanse criticus Roger Ebert, zou uitgroeien tot de Laurence Olivier van de spoofs. Zijn kracht was na tuurlijk dat hij te midden van com pleet krankzinnige toestanden de grootst mogelijke waanzin kon brengen alsof hij in een Shakespea- redrama stond. Spoofs, het genre waarin alles, van de politiek tot de populaire cul tuur, op de hak wordt genomen, beleefde zijn hoogtepunt in de ja ren tachtig en Leslie Nielsen was .lansen* nisVOt Slecht* 5°, afvaart. Vertrek 17 of 19 dec. Spectaculair voordeel nu tot wel 50% korting! Maaktijdensde Kerst kennis met de wereld van 1001 nachten tegen nooit eerder vertoonde prijzen! In samenwerking met de directie van de Italiaanse rederij Costa Cruises stelden wij een unieke cruise per 5-stenen Costa Deliziosa samen naar de mooiste delen van Arabië. De cruise vaart via Oman, Fujairah, Abu Dhabi en Bahrein terug naar het fascinerende Dubai, waar u de laatste dag vrij te besteden heeft. Bezoek hier de smalle straatjes met authentieke, kleurrijke souks in de Arabische wijk Deïra of bewonder de Burj Khalifa, het hoogste gebouw ter wereld. U boekt deze cruise al vanaf 998, maar wees snel, want er zijn slechts 50 plaatsen beschikbaar! Wilt u langer genieten van het fascinerende Dubai? Boek dan de 11-daagse combinatiereis inclusief 1 overnachting in Dubai, voorafgaand aan de cruise! Zie stipreizen.nl/crczg (9 dgn, vertrek 19/12) of Zie stipreizen.nl/crcza (11 dgn, vertrek 17/12) Garuda Indonesia Qirberlin Kerstcruise Dubai de Emiraten***** binnenhut buitenhut 9 dagen: vertrek 19/12 v.a. Amsterdam per Garuda Indonesia (zie www.stipreizen.nl/crczg) v.a. 998 1198 1298 11 dagen: vertrek 17/12 v.a. Keulen per Air Berlin (ziewww.stipreizen.nl/crcza) v.a. 1098 1298 1398 Voor meer informatie zie www.stipreizen.nl/crczg of www.stipreizen.nl/crcza ff stipreizen.nl ■"Voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Priizen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/res *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9