Zuid-Korea: nu écht laatste waarschuwing 8 Vier de KERST in DUITSLAND! ml Fraude bij verkiezingen in Haïti kan fata; Ui CRISIS Uithaal zwaar bekritiseerde president België werkt aan extra plaatsen asielzoekers Familie Picasso eist schilderijen op Nederlander doodt vriendin in cel Peru :£L*.V*SL|Ji KERST-TIP 2 KERST-TIP 1 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm dinsdag 30 november 2010 SEOUL - De Zuid-Koreaanse presi dent tee Myurrg-bak heeft giste ren in een toespraak gezworen dat toekomstige vijandigheden van Noord-Korea stevige consequen ties zullen hebben. Hij haalde uit naar Pyongyang vanwege de aan val vorige week op het eiland Yeonpyeong. „Slechts een paar meter van waar de granaten neerkwamen, staat een school waar lessen aan de gang waren", zei Lee. „Ik ben woe dend over de meedogenloosheid van het Noord-Koreaanse regime dat zelfs onverschillig staat tegen over het leven van kinderen." Lee is onder vuur komen te liggen wegens de fouten die hij volgens tegenstanders zou hebben ge maakt bij Zuid-Korea's antwoord op de aanval. Lee heeft al de minis ter van Defensie vervangen, ver sterkingen gestuurd naar het ei land Yeonpyeong en vier andere ei landen in de Gele Zee en boven dien heeft hij de oorlogsregels aan gepast. Hij haalde, onder druk om steviger actie te ondernemen, fel BRUSSEL België hoopt voor het einde van dit jaar ongeveer vierduizend extra op vangplaatsen voor dakloze asielzoe kers te hebben gerealiseerd. Dat meldden de Vlaamse media giste ren. De Belgische regering liet eer der al' weten asielzoekers te willen opvangen in leegstaande kazernes. Naar recente schattingen leven er in België zo'n zevenduizend asiel zoekers op straat PARIJS De familie van Pablo Picasso heeft een aanklacht ingediend tegen een gepensioneerde elektricien die zegt dat hij meer dan tweehonderd werken van de overleden kunste naar heeft gekregen. De familie acht het onmogelijk dat Picasso zo veel kunstwerken aan één persoon heeft geschonken en beschuldigt de man van het aannemen van ge stolen goederen. door onze correspondent Robert-Jan Friele uit naar Noord-Korea. „Als het Noorden verdere provocaties je gens het Zuiden begaat, zullen we er voor zorgen dat het er een hoge prijs voor betaalt", aldus Lee. Hij wilde niet zeggen met wat voor consequenties Noord-Korea te ma ken zal krijgen of over de acties die ondernomen zijn, behalve dat het Zuid-Koreaanse leger wordt versterkt. Het leger heeft een nieuwe artille rieoefeningen voor vandaag afge blazen. Noord-Korea uitte gisteren opnieuw een dreigement aan het adres van Zuid-Korea en de Vere nigde Staten. Een gezamenlijk zee-oefening door de marines van de beide landen betekent volgens Noord-Korea 'opnieuw een zware militaire provocatie'. Japan wijst het voorstel van China voor spoedoverleg over Noord-Ko rea van de hand. Noord-Korea moet eerst met een betere verkla ring komen over de beschieting van Yeonpyeong. China stelde zon dag spoedberaad voor om de pat stelling tussen Noord- en Zuid-Ko rea te doorbreken. Waar gehoopt was op een nieuw begin, lij ken de verkiezingen in Haïti de instabie le situatie in het land slechts te ver ergeren. Twee uur voor het sluiten van de stembussen riepen twaalf van de negentien presidentskandi daten hun volgers al op 'zich vreed zaam te organiseren tegen de rege ring-Préval'. De huidige president René Préval zou een massale fraude georgani seerd hebben ten gunste van Jude Celestin, zijn beoogd opvolger. On der de protesterende presidents kandidaten bevonden zich Michel Martelly en Marlinde Manigat, de grootste kanshebbers. Manigat had eerder op de dag voor eigen rekening verklaard dat op grote schaal gefraudeerd werd tij dens de verkiezingen. Sommige stembussen zouden al vol zijn ge weest voordat er was gestemd. Dat was slechts één van de onregel matigheden die door kandidaten en journalisten werden geconsta teerd. Stembussen gingen te laat open, namenlijsten klopten niet, in de stembureaus vond intimida tie plaats door aanhangers van kan didaten. De Verenigde Naties spra ken van 'talloze incidenten die de verkiezingen verpest hadden'. De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) had honderd men sen afgevaardigd om de verkiezin gen te observeren. Het Duitse pers bureau DPA tekende uit de mond van een anonieme OAS-afgevaar- digde op dat hij nog nooit 'zo'n gi gantische fraude' had meege maakt. VN-chef Edmon Mulet liet Spaanse journalisten weten dat slechts één kandidaat in staat was geacht zo'n fraude te organiseren: ]ude Celestin. „Maar wat kunnen we er tegen doen?" aldus Mulet. De Haïtiaanse kiescommissie CPE had gisteren een heel andere me ning dan de vele toekijkers. Er was volgens de commissie niet veel aan de hand. De leden ervan con stateerden problemen bij 56 van de elfhonderd stembureaus en kon digden aan dat op die plekken op nieuw gestemd zal worden. Het protest van de twaalf presidents kandidaten deed de commissie af als 'niet officieel'. De verwachting is dat de CPE pas na 7 december het verkiezingsresultaat bekend maakt. Duizenden Haïtianen pro testeerden zondag echter al tegen dat resultaat en de regering-Préval. Nu zijn protesten en geweld ge bruikelijk tijdens Verkiezingen in Haïti, maar het verschil met ande re jaren is de situatie waarin het land zich bevindt. De aardbeving van 12 februari eiste meer dan 200.000 doden, 1,3 mil joen Haïtianen leven nog in ten tenkampen. Het overgrote deel van de bevolking heeft het idee dat de regering-Préval nauwelijks iets heeft gedaan om het land over eind te helpen. Tegelijkertijd wordt de aanwezig heid van de Verenigde Naties ge zien als een soort bezetting. De cholera-epidemie die in okto ber uitbrak, zorgt voor nog meer boosheid. De ziekte heeft inmid dels 1.600 doden geëist en het aan tal besmettingen zou snel richting de 600.000 gaan. Een verslechte ring van de veiligheidssituatie kan 'dramatische gevolgen' hebben voor de epidemie, waarschuwden de VN. Mogelijke fraude bij de verkiezin gen heeft ongetwijfeld ook gevol gen voor de bereidheid van de in ternationale gemeenschap te hel pen bij de wederopbouw. Een president die aantreedt onder verdenking van verkiezingsfraude, hoeft er niet op te rekenen dat de internationale gemeenschap haast zal maken met het overmaken van de rest van de beloofde gelden. rnmmmttm mm s LIMA - Een Nederlandse gevange ne in de Peruaanse hoofdstad Li ma heeft zijn vriendin vermoord toen die hem in zijn cel bezocht. Het gaat om een man, wiens exac te herkomst niet bekend is ge maakt, maar die een Nederlands paspoort heeft. De man is veroor deeld voor drugshandel en zit vast in de gevangenis San Pedro in Li ma. Het gevangenispersoneel bespeur de een rare lucht in zijn cel en on dervroeg hem daarover. Daarop be kende hij dat hij zijn 22-jarige vriendin, de Peruaanse Leslie Daya- na Paredes Silva, in augustus had gewurgd na een heftige discussie en haar had begraven in zijn cel. Media in Peru verbazen zich er over dat gevangenismedewerkers nooit hebben ontdekt dat Paredes wel de gevangenis is binnengegaan maar deze nooit heeft verlaten. «•«tttÜfc AYtri .':J Geniet van prachtige wandelingen! Geniet van de veelzijdige natuur! Zie www.kras.nl/12033 Zie www.kras.nl/12035 SAUERLAND 6 dgn incl. dagelijks o.a. ontbijt en diner Aankomst: enkel op 23/12 en 24/12 u verblijft in het 4-sterren Parkhotel Olsberg, middenin Olsberg inclusief o.a. Sauerlandkaart en muziek- en bingoavond tip: wandelen op de Kahler Asten! s Zie www.kras.nl/12014 Zie www.kras.nl/12003 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. .Kras.nl/gratisw®®^en<^ TEUTOBURGERWALD 4/5 dgn incl. dagelijks ontbijt en diner Aankomst: enkel op 24/12 u verblijft in het 3-sterren Mercure Hotel Bielefeld City, in Bielefeld •inclusief speciaal kerstdiner op 25/12 en 26/12 tip: bezoek het historisch museum! HANNOVER 4 dgn incl. dagelijks ontbijt en diner Aankomst: enkel op 24/12 •u verblijft in een 4-sterren Ramada Hotel, op ca. 10 km van Hannover inclusief speciaal dinerbuffet op 24/12 en een kerstbuffet op 25/12 •tip: bezoek het Neue Rathaus! KEULEN 4 dgn incl. dagelijks ontbijt en diner Aankomst: enkel op 24/12 u verblijft in het 4-sterren Hotel Ramada Treff Hürth in het plaatsje Hürth, een voorstadje van Keulen •tips: bezoek de Dom van Keulen, het Stadtmuseum en de Gross St. Martin!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8