NIEUWS GETIPT VOOR U 1! 61 nland PvdA: 'Kind van illegaal niet laten verkommeren' Cocaïne en xtc in borstharen Kroon Postcodeloterij maakt kostbaar foutje Studentenprotest: premier moet 'oprutte' 100% Hygiëne van Glorix nu ook in Toiletblokken Opvallend meer zelfmoorden Temperaturen onder nul met kans op rookworst. dinsdag 30 november 2010 DEN HAAG - Minderjarige kinderen van asielzoekers en illegalen mo gen niet meer op straat belanden. Dat is het uitgangspunt van een initiatiefnota die oppositiepartij PvdA vandaag indient tijdens het immigratie- en asieldebat met mi nister Gerd Leers. De PvdA vindt het onaanvaardbaar dat kinderen in Nederland op grote schaal op straat verkommeren. Kinderen die op straat terechtko men zijn volgens PvdA-Kamerlid Hans Spekman 'een van de grote schaduwkanten' van het Neder landse asielbeleid. Dertigduizend kinderen leven in de illegaliteit. „Ze hebben geen status, geen toe komst. Gezinnen met een baby die op straat worden gezet, het is aan de orde van de dag." Nederland biedt onvoldoende op vang en voorzieningen, stelt de PvdA, onder meer doordat de ge meentelijke noodopvang is afge schaft. Door de nieuwe plannen van het kabinet, zoals het strafbaar stellen van illegaliteit, dreigen de problemen voor kinderen nog gro ter te worden. Spekman: „Ga je dan nog als illegaal met je kind naar de huisarts? Kinderrechten worden onder het tapijt geveegd." Volgens de nota moeten gemeen ten samen met het Rijk- noodop vang kunnen bieden. Ook moeten aparte terugkeerhuizen voor gezin nen worden opgezet en moet de asielopvang voor gezinnen tijdens de hele procedure worden gegaran deerd. De kosten bedragen volgens Spekman zo'n 50 miljoen euro, maar intensiever werken aan terug keer en kortere procedures zouden oplopende kosten kunnen onder vangen. Per jaar vragen vijftiendui zend mensen asiel aan. De helft wordt afgewezen. Terugkeer blijkt in de helft van de gevallen niet mo gelijk. Dat houdt voor veel gezin nen met jonge kinderen in dat zij op straat belanden. Unox heeft iets nieuws: De Hollandse Tomaten-crèmesoep met veel tomaat, room en sjalotjes is nu ook verkrijgbaar in de eenpersoonsverpakking van Unox Soep in Zak. De soep is niet alleen in *~ïïSy een nieuw jasje gestoken, maar *0 ook het recept is vernieuwd, «PTV Hij is nil zó lekker, je weet gewoon niet wat je proeft: Amber uit Kwintsheui geeft alvast een voorproefje: cipèse DEN HAAG - Studenten protesteerden gisteren bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag tegen kabi netsplannen om te bezuinigen op het hoger onderwijs. De Mobiele Eenheid werd ingezet om te voorkomen dat ze naar het Torentje - de werkkamer van premier Mark Rutte - zouden gaan. Het verzet richt zich tegen het ka binetsplan om hoger collegegeld tot bijna 5000 euro te vragen als studenten minimaal een jaar langer over hun studie doen. foto Robert Vos/ANP door Mare Brink en Henk Mees ARNHEM - Zes borstharen zijn voor het Openbaar Ministerie het be langrijkste bewijs voor gebruik van cocaïne en xtc door Marco Kroon. Indien die beschuldiging tot een veroordeling leidt, verliest de drager van de Militaire Wil lemsorde zijn baan als kapitein bij het Korps Commandotroepen. De bewijsmiddelen werden giste ren aangevoerd voor de militaire kamer van de rechtbank in Arn hem. Hoewel het formeel nog slechts een regiezitting betrof waarin aanvullende onderzoeks- wensen werden uitgewisseld, kwam met name officier van justi- tie Mariska Wijnbelt met harde be schuldigingen op tafel. „Er is spra ke van een relatief hoge concentra tie van cocaïne en xtc in de onder zochte borstharen. Uit de borstha ren, die twee maanden oud wa ren, blijkt dat de verdachte drie ta bletten xtc of meer per maand heeft gebruikt. De verdachte heeft geweigerd om meer borstharen af te staan voor verder onderzoek", betoogde de officier van justitie. Vinnig en emotioneel reageerde Kroon op de beschuldigingen. „In een half uurtje is hiermee een jaar vol frustratie en verdriet bij mij te ruggebracht. Ik ben het vertrou wen in het Openbaar Ministerie hier helemaal kwijtgeraakt, maar ik blijf vertrouwen op de recht bank omdat ik nooit actief bewust drugs heb gebruikt." Het drugsgebruik moet blijken uit rapporten van het Nederlands Fo rensisch Instituut. Advocaat Geert-Jan Knoops kreeg gisteren van de rechtbank toestemming om andere deskundigen te raadple gen van het universitair forensisch instituut in Maastricht. „Dat de rechtbank ons verzoek heeft inge willigd, biedt hoop op een zuiver proces waarmee we hopelijk gevrij waard blijven van de tunnelvisie waarvan het OM blijk geeft", rea geerde Knoops. De advocaat be tichtte het OM ervan 'karakter moord' te plegen. HBMRMI AMSTERDAM - De Postcodeloterij heeft een prijs van 460.000 dubbel moeten uitkeren als gevolg van een blunder. In het RTL4-program- ma van Miljoenenjacht belde Winston Gerschtanowitz per onge luk aan bij de verkeerde prijswin naar. Deze mag het geld houden. In de uitzending van zondagavond zette Linda de Mol de fout recht door nogmaals het finalebedrag van vorige week uit te keren aan de vrouw die wel echt recht had op de geldprijs. Een woordvoerder van de Postcodeloterij spreekt van een uitzonderlijke fout, die nog nooit eerder is voorgekomen in de geschiedenis van het koffertjes- spel. De Postcodeloterij financiert de onvoorziene uitgaven uit de prijzenpot. is nu Terwijl Met Glorix hoef je je geen zorgen meer te maken, want er Glorix Hygiene Power toiletblok. het enige blok met bleek* de meeste toiletblokken voornamelijk geur afgeven, zorgt Glorix Hygiëne Power voor een stralend witte toiletpot, langdurige frisheid en werkt het best tégen onhygiënisch vuil. Dit komt omdat Glorix Hygiëne Power vol zit met reinigende bestanddelen voor 100% hygiëne, spoelbeurt na spoelbeurt. Glorix, de Hygiëne expert! jjo *chloorbleek Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers; 2,9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl DEN HAAG - Terwijl het aantal zelf moorden de afgelopen twee jaar op vallend is toegenomen, dreigt de zelfmoordlijn 113 Online opgehe ven te worden. Het afgelopen jaar hebben meer dan honderdduizend mensen de onlinehulp gebruikt. De overheid dreigt de geldkraan echter per 1 april dicht te draaien. De toename in zelfdoding blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Met een groei van 13 procent over de afgelo pen twee jaar is de jarenlang afne mende trend doorbroken. De toe name komt vooral voor in de leef tijdscategorie 50 tot 60 jaar. Bij mensen van 70 en ouder is zelfdo ding in de afgelopen 30 jaar onge veer gehalveerd. UvüLfiavev* Het is weer Unox weer. 1181031

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6