Weinig Fifa-leden zijn onbesproken ê£M Honderden sollicitanten wielerploeg Vacansoleil 261 VERKIEZING WK 2018 Wie mogen er donderdag allemaal een stem uitbrengen? 0 ML J 't1 JÉ 0- I ÉL i I w J 1 5 Edwin Coppoolse vertrekt bij TOP Bekendmaking dinsdag 30 november 2010 889/óïMxb&giifS?// IIMB8BBg^aMggafiHBt6iftüMiiBWBWWWMy>HIW6M8aB^aB8HB SUBBSBBR&SS door Edward Swier DEN HAAG - Op 2 december wordt in Zwitserland beslist over de geza menlijke WK-kandidatuur van Ne derland en België. Zijn beide lan den kansrijk voor de organisatie van het WK. van 2018, of leggen ze het roemloos af De concurrentie is groot. Rusland, Engeland en de combinatie Spanje/Portugal lijken stuk voor stuk betere kansen te hebben. Op 2 december hebben 22 leden stemrecht. Om het WK bin nen te halen is de steun van 12 le den noodzakelijk. Wie zijn deze heren? De voorzitter Sepp Blatter (Zwit serland) Heeft dictatoriale trekjes. Werd grote vrienden met voetbalbestuur ders in Afrika, gaf het continent zijn eerste WK, en stelde zo zijn herverkiezing veilig. Zou, vanwege het gegeven dat er daar veel via achterkamertjes te regelen valt, zijn voorkeur hebben voor een WK in Rusland. De vice-voorzitter Julio Grondo- na (Argentinië) Bijgenaamd de Godfather. De 79-jarige trekt aan veel touwtjes in Zuid-Amerika. Houdt er rare denk beelden op na: „Ik geloof niet dat een Jood ooit scheidsrechter op het hoogste niveau in Argentinië kan worden. Dat is namelijk hard werken en daar houden Joden niet van." Kiest voor Spanje/Portugal. Issa Hayatou (Kameroen) Was kansloos toen hij het in 2002 opnam tegen Blatter in de strijd om het voorzitterschap van de Fi fe. Chung Mong Joon (Zuid-Korea) Geen vriendjes met Blatter. Via Chung Mong Joon zou de Aziati sche federatie een poging willen doen Blatter volgend jaar te wip pen. Jack Warner (Trinidad en Toba go) Speelt hoofdrol in de boeken van Andrew Jennings. Flikte allerlei kunstjes, liet zelfs zijn vrouw eens stemmen op een voetbalcongres, toen hem duidelijk werd dat één van de naties afwezig was. Angel Maria Villar Llona (Span je) Zal voor Spanje kiezen, vanzelf sprekend. Maar met leden uit Rus land, België én Engeland bij de 22 stemgerechtigden zal dat niet de doorslag geven. Michel Platini (Frankrijk) Geen vriend van Blatter, twee kib belden al meer dan eens in de me dia. Kwam als Uefa-bestuurder meermalen in conflict met de Fi- fa-baas. Zou best graag Fife-presi- dent willen worden. GeoffThompson (Engeland) Staat aan het hoofd van de Engelse bid voor het WK van 2018, nadat zijn voorganger iets te vrijpostig HH *01 'yty I j n aj-JJ Paul van Himst (links), Ruud Gullit en Johan Cruijff doen een goed woordje voor het HollandBelgiumBid bij Sepp Blatter (tweede van rechts), de baas van de Fife. foto AP beweerde dat Rusland en Spanje/Portugal hun best deden om Fifa-leden om te kopen. Michel D'Hooghe (België) Logisch waar zijn stem heen gaat. Ricardo Terra Teixeira (Brazilië) Zou het met Blatter op een ak koord willen gooien: Blatter mag voorzitter tot 2015 blijven, als Teixeira hem maar mag opvolgen. Mohammed Bin Hammam (Qa tar) Goede vriend van Blatter. Maar wie is dat niet in dit gezelschap. Verkocht in 2002 WK-tickets die op zijn naam stonden (voor de hoofdprijs) aan wanhopig naar kaartjes zoekende supporters. Senes Erzik (Turkije) Guus Hiddink trachtte bij hem een goed woordje voor Nederland te doen. Chuck Blazer (Verenigde Staten) Speelde in het begin van deze eeuw, als bestuurder van de om streden Kirch-groep, diverse schim mige spelletjes rond tv-rechten en gokdeals. Rafael Slaguero (Guatemala) en Nicolas Leoz (Paraguay) Zouden zij, net als de andere Zuid-(en Midden-)Amerikanen, inderdaad voor Spanje/Portugal gaan? Maar wat als die kandida tuur als eerste sneuvelt?' Daarom ook toerde Ruud Gullit door het continent. Worawi Makudi (Thailand) Insiders zeggen dat Makudi voor Spanje/Portugal kiest. Junji Ogura (Japan) Japan en Rusland doen hun uiter ste best hun relaties te verbeteren. Grote kans dat daarmee de keuze van Junji Ogura wel bepaald is. Marios Lefkaritis (Cyprus) De HollandBelgiumBid speelde in op het gemoed van bestuurders uit kleine landen. Als een WK al tijd maar in een grote natie wordt gehouden, worden de kansen van de kleintjes telkens kleiner. Jacques Anouma (Ivoorkust) Een van de Fifa-bestuurders waar op de Belgen hun hoop hebben ge vestigd. Franz Beckenbauer (Duitsland) Het is maar goed dat de ruzie tus sen zijn club Bayern München en de KNVB voor even is geluwd. Hany Abo Rida (Egypte) Voor 2022 zal zijn stem-naar Qatar gaan. En voor 2018 volgt hij ook daarom de lijn van Bin Hammam. Vitaly Mutko (Rusland) Ook hij kreeg bezoek van Guus Hiddink, de voormalig bonds coach van Rusland. Mutko's stem zal echter, logischerwijs, naar zijn eigen land gaan. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Atlanta Hawks - Toronto Rap tors 96-78, New York Knicks - Detroit Pistons 125-116 (na verlenging), San Antonio Spurs - New Orleans Hornets 109-95, Utah Jazz - LA Clippers 109-97, Houston Rockets - Oklahoma City Hornets 99-98, New Jersey Nets - Port land Trailblazers 98-96, Denver Nuggets - Phoenix Suns 138-133, Indiana Pacers - Los An geles Lakers 95-92. y BADMINTON Derde klasse: Terneuzen 2 - Marathon 1 6-2, Rillandia Smashers 3 - Sjuttul 1 0-8, Rillandia Smashers 2 - Terneuzen 2 7-1. Stand: Rillandia Smashers 41-7, Sjuttul 1 35-7, Kats 1 30-6, Den Ossaert 1 23-6, Marathon 1 23-7, Terneuzen 2 19-6, Zierikzee 1 17-5, Ril landia Smashers 3 12-6. Vijfde klasse: Terneuzen 3 - Rillandia Smas hers 5 4-4, Rillandia Smashers 4 - Schepnet 3 3-5, Sjuttul 2 Rillandia Smashers 5 2-6. Stand: Terneuzen 3 34-6, Schepnet 2 34-7, Marathon 3 32-7, Zeeland 2 29-5, Schepnet 3 23 -6, Rillandia Smashers 5 23-6, Rillandia Smashers 4 21-6, Sjuttul 2 19-6, Sjuttul 3 1-5. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel J.Kopmels (Kwadendamme), 2e zijvogel C.Boonman ('s-Heerenhoek), 3e zijvogel P.Krijt (Oudelan de), 4e zijvogel R.KIippel (Ellewoutsdijk), 1e kal A.Dekker (Wolphaartsdijk), 2e kal H.Jan- sens (Oudelande), 3e kal P.Proost (Ellewouts dijk), 4e kal J.de Jonge (Heinkenszand). Wip 2: 1e hoofdvogel C.Boonman ('s-Heeren hoek), 2e hoofdvogel B.Vermeulen ('s-Heeren- hoek), 1e zijvogel H.Jansens (Oudelande), 2e zijvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 3e zijvogel J.Braam (Oudelande), 4e zijvogel R.KIippel (Elle woutsdijk), 1e kal L.v.d.Straaten (Goes), 2e kal P.Meeuwse (Kloetinge), 3e kal S.Raas (Kwaden damme), 4e kal E.Maat (Ellewoutsdijk). Vliegen de vogel P.Meeuwse (Kloetinge), C.Hamelink (Heinkenszand), C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk). Wemeldinge. Wip 1: 1e hoofdvogel M.Boon- man (Ovezande), 2e hoofdvogel P.Richardson (Kwadendamme), 1e zijvogel R.v.Oosten (We meldinge), 2e en 3e zijvogel B.Vermeulen ('s-Heerenhoek), 1e kal R.v.Oosten (Wemeldin ge), 2e kal C.v.d.Poel (Goes), 3e kal M.Boon- man (Ovezande), 4e kal P.Repkes (Veere). Wip 2: 1e hoofdvogel L.v.d.Staate (Goes), 2e hoofdvogel en 1e zijvogel B.Vermeulen ('s-Hee renhoek), 2e zijvogel R.v.Oosten (Wemeldin ge), 3e zijvogel P.Repkes (Veere), 4e zijvogel C.Groos (Wemeldinge), 1e kal M.Boonman (Ovezande), 2e en 4e kal B.Vermeulen ('s-Hee- renhoek), 3e kal R.v.Oosten (Wemeldinge). Vliegende voge C.de Jonge (Heinkenszand) AGENDA VOETBAL Oefenduel. Terneuzense Boys-RCS, 19.30 uur. door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Het nieuws dat Va- cansoleil-DCM is toegelaten tot de World Tour (de oude ProTour) heeft een volgende stroom van sol licitanten tot gevolg bij de tweede profploeg van Nederland. „Vanaf september stroomden de mailtjes al in groten getale binnen.. Dat is nu alleen maar toegenomen", zegt woordvoerder Frank Kwanten. Hij schat het aantal spontane solli citanten op 'honderden'. Kwan ten: „We hebben alle namen een ARNEMUIDEN - Edwin Coppoolse vertrekt aan het einde van het sei zoen bij korfbalvereniging TOP Ar- nemuiden. „Ik had eerst voor twee jaar getekend, maar ik ben uitein delijk vijfjaar gebleven", zei hij gis teren. Coppoolse vindt dat TOP toe is aan een ander gezicht voor de ploeg. Daarnaast wil hij vanaf me dio 2011 meer tijd in zijn werk (lei dinggevende bij de Rabobank) in vesteren. „Nu is het al moeilijk om sport en werk te combineren, maar dan ga ik het nog drukker krijgen." De trainer gaat daarom ook niet op zoek naar een nieuwe club. „Maar TOP was zeker niet mijn laatste vereniging", verzekerde hij. Coppoolse is met de Arnemuide- naars verscheidene malen gepro moveerd. TOP speelt nu in de eer ste klasse in de zaal en in de over gangsklasse op het veld. tijdje geleden op een rijtje gezet en kwamen toen tot 189 renners. Nog los van de managers die hele groepen in de aanbieding heb ben." Het aantal profs dat zich aanmeldt loopt in de 'tientallen'. De grote bulk zijn amateurs die een kansje ruiken in het profpeloton. Vacansoleil heeft momenteel 25 renners gecontracteerd voor het seizoen 2011. Als World-Tour-team mogen dat er dertig zijn. Bij Vacansoleil staat ook Johnny Hoogerland onder contract. VOETBALQUIZ Doe mee met de voetbalquiz van de PZC. Inschrijven kan op onze websi te: www.pzc.nl/voetbalquiz STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Verkeersbesluit inzake de nieuwe aansluiting van de rijksweg N57 met de rijksweg A58 ter hoogte van Nieuw en Sint Joosland en de nieuwe aansluiting van de rijksweg N57 met Arnepoort De Minister van Infrastructuur en Milieu maakt, ter voldoen ingaan de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat hij een verkeersbesluit heeft genomen ten behoeve van de nieuwe aansluiting van de rijksweg N57 met de rijksweg A58 ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland en de nieuwe aansluiting van de rijksweg N57 met Arnepoort. Terinzagelegging Het betreffende verkeersbesluit ligt met ingang van 30 november 2010 gedurende zes weken ter inzage op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur op de volgende adressen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 (inzagekamer) te Middelburg; 2. Rijkswaterstaat, Wegendistrict Zeeland, Evertsenstraat 98 (kamer 2.05) te Goes; 3. Gemeente Middelburg, Kanaalweg3 te Middelburg. Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaar schrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan daarnaast een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend, een en ander op de wijze zoals is vermeld in het onderdeel 'MEDEDELINGEN' van het ter inzage gelegde besluit. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd Wegendistrict Zeeland, ing. M. HeijdensM.Sc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66