Bultm Buumi 8' Talon 0 Hardtail Vomtos dinsdag 30 november 2010 De Talon o van Giant is nieuw in de collectie van 2011. Deze off-road fiets is gemaakt van aluminium en is verkrijgbaar in vijf verschil lende maten. De mountainbike weegt iets meer dan dertien kilo en is voorzien van schijfremmen. De Talon 0 is speciaal ontwikkeld voor een betere controle en meer comfort op de paden. Prijsindicatie: 999,- In bossen en duinen en in bergachtige gebieden kun je heerlijk wandelen, maar er zijn ook genoeg avonturiers die liever fietsen. Met een mountainbike of off-road fiets kun je van de gebaande paden en wegen afwijken en dwars door de natuur fietsen. Een echte mountainbiker laat zich niet afschrikken door slecht weer en is ook niet bang van een beetje modder. Mountainbikes zijn niet allemaal M geschikt voor dezelfde ondergrond. Bergafwaarts heb je bijvoorbeeld een ander soort fiets nodig dan in de duinen. Er zijn off-road fietsen zonder vering, met alleen voorvering, met voorvering en lichte achtervering en met voor- en achtervering. Omdat mountainbiken vooral gebeurt op onverharde wegen of paden is het belangrijk dat een off-road fiets stevig en betrouwbaar is. Lichte frames van aluminium of carbon kunnen net zo stevig zijn als zware frames van staal. Aluminium wordt het meest gebruikt omdat het licht is en vaak ook goedkoper dan andere materialen. Staal is sterk en duurzaam, maar weegt veel. Titanium is lichter dan staal, maar moeilijker te bewerken dan aluminium en het materiaal is vrij duur. Mountainbikes van carbon zie je tegenwoordig steeds meer, vooral in de professionele wielersport. Carbon heeft eigenlijk alle positieve eigenschappen van andere materialen, maar daar hangt ook een prijskaartje aan. Eind oktober bleek uit onderzoek van brancheorga nisatie Bovag dat er in de eerste acht maanden van 2010 zes procent minder mountainbikes verkocht zijn dan vorig jaar. Opvallend is echter dat deze daling zich vooral voordoet in de lagere prijsklasse. Fietsers die een mountainbike aanschaffen gaan steeds meer voor duurdere varianten. Wendy de Jong Trek hardtails zijn lichte mountainbikes met alleen voorvering. De aluminium Trek 8500 is snel, licht, duurzaam en heeft uitstekende rijeigenschappen. Deze off-road fiets is vooral geschikt voor de mountainbiker die weet wat hij wil. Je kunt er mee racen, maar ook alleen de banden vies maken in de modder. Prijsindicatie: 2199,- De aluminium Aspect 30 van Scott is een lichte, efficiënte hardtail mountainbike met velgrem- men aan de voorkant. De off-road fiets is verkrijgbaar in zes verschillende maten in wit met rood. De mountainbike weegt iets meer dan dertien kilo en is een wat goedkoper alternatief Prijsindi catie: 649,- De Focus Donna FS 2.0 is een mountainbike voor vrouwen uit de collectie van 2011. De verkorte bovenhuis garandeert optimale rij kwaliteiten en de mountainbike is voorzien van een damesza del. Vering aan zowel de voor- als achterkant en schijfremmen maken deze fiets erg geschikt voor in de bergen. Prijsindicatie: 1399,- Het frame en de voorvork van de Be One Pearl zijn gemaakt van carbon. Deze mountainbike is uitgerust met voorvering en hydraulische schijfremmen en is leverbaar in drie verschil lende maten. De Pearl is verkrijgbaar in het wit en is erg licht, want de off-road fiets weegt nog geen tien kilo. Prijsindicatie: 2799,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64