Verkoop clubgebouw redding 24 RCS groepshoofd Oud-spelers Ajax bij soccertoernooi volgen Johan Cruijff Griepvirus treft nog meer spelers PSV Gesink wederom renner van het jaar Schaatser Lommers vrijgesproken Guitho de Wolf pakt zilver op trampoline -J dinsdag 30 november 2010 EINDHOVEN De eerste griepgolf van het jaar gaat niet aan PSV voorbij. Op de training van gisterochtend ontbrak Wilfred Bouma. De verdediger zat ziek thuis. Rond het weekeinde kampten ook Jeremain Lens, Andreas Isaksson en Marcus Berg met griep verschijnselen. Zij waren gisteren wei aanwezig. Orlando En gelaar verbleef in het ziekenhuis voor een onderzoek naar de scheenbeenblessure, die hem vori ge week tegen Ajax aan de kant hield. De kwetsuur speelde na het duel met NAC weer op. DEN BOSCH Robert Gesink is gisteravond voor de derde keer op rij uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. De 24-jarige Achterhoeker kreeg in Den Bosch uit handen van Joop Atsma, staatssecretaris van Infra structuur en Milieu en oud-voorzit ter van de KNWU, de Gerrit Schul- te Trofee uitgereikt. Bij de vrou wen ging Marianne Vos op herha ling. Ze won voor het vijfde achter eenvolgende jaar de Keetie van Oosten-Hage Trofee. Tom Dumou- lin ontving als talent van het jaar de Gerrie Knetemann Trofee. RIJSWIJK De jonge schaatser Wesley Lom mers (16) is in hoger beroep vrijge sproken van doping. Dat meldde zijn verdediging gisteren. Bij een controle in 2009 werd de schaatser positief bevonden op nandrolon. Hij werd daarop voor twee jaar, waarvan één voorwaardelijk, ge schorst. Bij de zaak tegen het schaatstalent zijn echter meerdere vormfouten gemaakt, waardoor hij nooit geschorst had mogen wor den, zo oordeelde de beroepscom missie van de KNSB. HULSHOUT - Trampolinespringer Guitho de Wolff haalde gisteren in het Belgische Hulshout zilver op de officiële tumblingbaan. De ta lentvolle springer van Turn'87 uit Oostburg traint en doet ook wed strijden in België. Zijn vereniging bij de zuiderburen, Altis Eeklo, waarvoor De Wolff officieel uit komt was meteen succesvol met een aantal ereplaatsen. De Wolff completeerde dit met een zilveren medaille. De turnsters van Turnschool Zeeland zijn tijdens een internatio nale wedstrijd in het Oostenrijkse Klagenfiirt in de middenmoot geëindigd. Kelly en Wendy Goede- gebure en Diona van Herwijnen werden respectievelijk veertiende, 22e en 25e bij de jeugd. Rachelle Hamels werd tiende bij de pupil len. De Alpen Adria Cup werd voor de vijftiende keer georganiseerd en geldt als een prima bezocht inter nationaal toernooi. Ook de natio nale jeugd selectie was er met een afvaardiging. Zij namen deel bij de junioren en werden eerste. PHILIPPINE - Titelverdediger RCS en de oud-winnaars Terneuzen, Terneuzense Boys en Zaamslag ko men elkaar niet tegen in de voor rondes van het 25e Zorgsaam in- doorsoccertoernooi Zeeuws-Vlaan- deren. De ploegen kregen gisteren bij de loting in Philippine een sta tus als groepshoofd toebedeeld vanwege hun verdienstelijke pres taties in de voorgaande edities van het toernooi in het Terneuzense sportcentrum Vliegende Vaart. De 26 deelnemende teams werden verdeeld in vier poules. De num mers één tot en met vier uit elke groep gaan door naar de finaledag op zaterdag 8 januari. Dan worden ook de finale van de D-pupillen en het duel tussen de G-teams van Terneuzense Boys en AZW ge speeld. Bovendien staat er een All Star-wedstrijd op het programma. Daarin maken oud-voetballers hun opwachting die een opvallen de rol in de historie van het soccer toernooi hebben gespeeld. Als aar digheidje wordt ter gelegenheid van het zilveren jubileum bij elke 25e treffer een cadeau uitgedeeld, te weten voor 25 euro consumptie bonnen aan het team dat die tref- fer(s) scoort. Poule 1 (maandag 27 december): Ter- neuzen, RIA W., Breskens, Walcheren, Koewacht, SDO'63, Graauw. Poule 2 (dinsdag 28 december): RCS, Axel, Oostburg, Hontenisse, Corn Boys, Vogelwaarde. Poule 3 (woensdag 29 december): Terneuzense Boys, Hoek 2, Vlissingen, AZW, Schoondijke. Philippine, Terhole. Poule 4 (donderdag 30 december): Zaamslag, Aardenburg, Clinge, Bier vliet, IJzendijke, Groede. De voorrondes beginnen telkens om 19.00 uur. AMSTERDAM - Acht oud-spelers en een voormalig jeugdtrainer van Ajax hebben gehoor gegeven aan de oproep van Johan Cruijff. Ze stellen zich kandidaat voor de le denraad van de Amsterdamse club. Het gaat om de oud-internationals Keje Molenaar, Edo Ophof, Dick Schoenaker, Barry Hulshoff, Peter Boeve, Piet Schrijvers en Ko Me ijer. Aron Winter heeft Ajax laten weten dat hij zich bij dit zevental zal voegen. Ook voormalig jeugd trainer Dirk de Groot is verkies baar. Het negental reageert op een oproep van Cruijff, die wil dat oud-spelers van Ajax meer invloed op hun geliefde club krijgen. De le denraad komt vier tot zes keer per jaar bijeen en kan in het uiterste geval het bestuur wegsturen. Waar schijnlijk stellen nog twee of drie minder bekende clubleden zich voor de ledenraad kandidaat. Zij waren in het verleden niet als spe ler of trainer voor Ajax actief De ongeveer zeshonderd leden van Ajax kiezen op dinsdag 14 de cember een nieuwe ledenraad. Van de 24 zetels komen er acht vrij. Vier personen hebben al aan gekondigd dat ze opnieuw verkies baar zijn. Twee leden van de raad twijfelen nog of ze onder meer met het negental van Cruijff gaan concurreren. Twee anderen stellen zich zeker niet kandidaat. Theo van Duivenbode stelde het lijstje met oud-spelers samen. De voormalige linksback van Ajax deed dit op verzoek van Cruijff, die hij vorige week tijdens een bij eenkomst van de vereniging voor oud-spelers Lucky Ajax trof Mare Overmars en Jan Mulder legden het verzoek om zich kandidaat te stellen naast zich neer. Spelers wachten al maanden op hun vergoedingen. iWW Gietaram Bhondu roept zichzelf uit tot nieuwe voorzitter. Dobbeleir stapt op als voorzitter. 24 mei 10 juni 14 juli Vlissing velden Stichting OTZ waarborgt toekomst Vlissingen tot de winterstop. 20 augustus 24 augustus 3 augustus 4 augustus Huurachterstand void; gemeente. Vlissingen i weer spelen aan de Irg Belastingdienst legt beslag op goederen club en (oud-) bestuursleden. Op 25 augustus maakte VC Vlissingen (gestreepte shirts) een doorstart in het bekerduel met Spakenburg. Gisteravond stemden de leden van de club in met de verkoop van het clubgebouw op de financiële problemen op te lossen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52