221 zeeland Zeeland bouwt Dertig uur werkstraf Genieten voor de kleintjes! voor dodelijk ongeval brieven NETWERK Reimerswaal is eerste van voorlopig Binnenvaartlobby staat mogelijk buitenspel in zaak Pipo de Clown www.pzc.nl/webwinkel Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. IJ /C-% dinsdag 30 november 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Populistisch gebazel Wat moet je er mee. Berichten over de tabak-BV van Hillen, spreekverbod parlementariërs PW, 4,5 miljoen voor dienstauto's Defensie, ProRail, beloofde extra agenten die niet komen, gerommel bij hbo InHolland, ziekenhuisellen de ADRZ, consumentenvertrou wen in banken laag, lasten burgers omhoog om begrotingen sluitend te krijgen, zorgpremies die om hoog schieten, hogere energielas- ten enzovoort. We laten alles zo ge dwee over ons heen komen. Er moeten toch meer mensen zijn die zich bekocht voelen door gedane beloften tijdens verkiezingscampag nes en door de plotselinge afbraak van veel goeds in ons land die zich in rap tempo voltrekt. Veel wordt toegeschreven aan de kredietcrisis. Maar daar kan niet alles mee ver klaard worden. Naar mijn mening wordt er veel veroorzaakt door kei hard mismanagement, onbekom merd doorgaan met de graaicul tuur, populistisch gebazel voor poli tiek gewin. De burger staat machte loos. De veroorzakers komen er mee weg. Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Vlaketunnel De grondwaterproblematiek en ge voelens van onrust bij omwonen den van de Vlaketunnel zijn mij uit het hart gegrepen. Grondwater is de drijvende kracht onder boven liggende grondlagen en bebou wing. Ingrepen als bronbemaling en waterinjecties kunnen ernstige schade, zoals verzakking en derge lijke toebrengen aan allerlei gebou wen, denk aan de gevolgen van de aanleg van de beruchte theater bouwput in Middelburg. Manipula ties met grondwater hebben toen tot veelal ernstige schade aan hui zen in de omgeving geleid. Zelf was ik ook omwonende van de bouwput. Gelukkig heb ik tijdig rond de bouwput peilbuizen voor grondwatermonitoring laten aan leggen. Ik kon het verloop van het grondwater nauwlettend volgen. Het leverde veel waardevolle gege vens op die later als bewijsmateri aal van grote waarde zijn gebleken bij de procedures die volgden. Mijn advies aan Schore: ga metingen doen! Dergelijk meekijken ver schaft inzicht en rust. Frans Minneboo Boulevard de Ruijter 382, Vlissingen Delta De afboeking van Delta van 200.000 euro tracht de heer Boer- ma te relativeren door dit af te zet ten tegen het balanstotaal van 3,1 miljard euro. Hij lijkt hierdoor de burger om de tuin te kunnen lei den. Elementaire kennis van boek houden leert echter dat een balans totaal niets zegt in dit verband: het gaat om het bedrag van het eigen vermogen dat in dit totaal zit. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Huursubsidie De Europese Commissie vindt dat huurders die meer dan 33.000 euro bruto verdienen niet meer mogen verhuizen naar een sociale huurwo ning. Reden: woningcorporaties krijgen staatssteun, worden dus ge subsidieerd. Dit zal voor vele huur ders een probleem opleveren want zij moeten dan gaan huren in de - veel duurdere - particuliere sector of een huis kopen. Gevolg: er wordt niet meer verhuisd, ze blij ven lekker zitten waar ze zitten en de woningmarkt blijft potdicht. Het wrange feit doet zich voor dat woningeigenaren (met hypotheek) ook worden gesubsidieerd en wel via de hypotheekrenteaftrek! Over deze subsidie echter geen woord. B. Luchtmeijer Schaepmanstraat 1, Vlissingen Reimerswaal sluit zich als eerste Zeeuwse gemeente aan bij een AED-netwerk. Vierhonderd vrijwilligers zijn straks paraat voor eerste hulp. door Marcel Modde De aanschaf van de mees te automatische hart- schokapparaten (AED) door gemeenten en sportverenigingen is een vrij nutte loze investering. Verreweg de meeste apparaten hangen op plek ken waar ze nauwelijks worden ge bruikt, aldus Aart Bosmans van het landelijk project Hart Veilig Wonen. De ervaring leert volgens Bosmans dat acht op de tien gevallen van hartfalen in een woonwijk gebeu ren. „Dan heb je dus niks aan een AED op het voetbalveld of in het zwembad." Hij is in opdracht van de Veiligheidsregio Zeeland begon- nen met de opzet van een alarm systeem via sms. Reimerswaal is de eerste van (tot dusver) vijf ge meenten in de provincie die be langstelling hebben getoond voor het project. Daar wordt met een in formatiebijeenkomst eind januari een brede kring van vrijwillige hulpverleners in het leven geroe pen. Speciaal voor de deelname aan het netwerk heeft Reimers waal twintig AED's gekocht, die verspreid over de dorpen worden opgehangen. Wie zich als hulpver lener laat registreren (werk én woonadres), krijgt straks bij nood gevallen in de buurt op de mobie le telefoon de oproep met een AED naar het slachtoffer te gaan. Zo kan snel met de reanimatie worden begonnen, in afwachting van de ambulance. Voor een effectieve inzet in een uitgestrekte gemeente als Reimers waal, zijn zo'n vierhonderd vrijwil- Automatische Externe Defibrillator Een AED wordt gebruikt om een hartritme dat verstoord is, weer op gang te krijgen. Er zijn veel merken, maar de functies zijn min of meer gelijk. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 40-jarige inwoner van Kapelle een taakstaf van dertig uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden opgelegd voor het veroorzaken van een dodelijk ver keersongeval. De straf was beduidend lager dan de officier had gevorderd. Die had een taakstraf van tachtig uur en een rijontzegging van een jaar waarvan de helft voorwaardelijk geëist. De officier was uitgegaan van het verkeersmisdrijf dood door schuld wegens onvoorzichtig, dan wel on oplettend rijgedrag. De rechtbank achtte slechts het verlenen van geen voorrang (een overtreding) bewezen. De Kapellenaar reed op 5 maart van het vorige jaar met zijn enor me vrachtwagen met zand over de Valckenisseweg in Rilland en wil de linksaf naar de parkeerplaats bij een benzinestation. Hij veronderstelde dat hij nog wel voor een hem tegemoetkomende motorrijder kon. Een inschattings fout, zo bleek, want de motorrij der kon de vrachtwagen niet meer ontwijken en knalde tegen de rech ter achterkant van de vrachtwa gen. Het slachtoffer, een 39-jarige inwo- nèr van Reimerswaal, overleed ter plekke. DEN KAAG - De binnenvaartlobby kan waarschijnlijk niet meedoen aan een rechtszaak over de aanwij zing van beschermde natuurgebie- den(Natura 2000) en de gevolgen die de aanwijzing voor de beroeps vaart heeft, bleek gisteren bij de Raad van State. Een brief die Annemarie Jorritsma als voorzitter van het Centraal Overleg Vaarwegen namens de binnenvaartlobby aan de minister van Landbouw vormt het struikel blok. „Ik snap niet dat Jorritsma met haar achtergrond zo'n algeme ne brief aan LNV stuurt en denkt dat dat voldoende is om bezwaar te maken tegen een groot aantal aanwijzingsbesluiten", zei staats raad P. van Buuren gisteren. tv.aedindebuurt.nl, gemeente Tholen categorie dvd's en games Levertijd is 5 werkdagen. P~~" .~^32Sb Pim Pom Kijk, daar heb je Pirn en Pom! Deze twee nieuwsgierige poezen gaan elke dag op zoek naar een nieuw avontuur. In deze box zitten drie dvd's waarop uw (klein)kind bijvoorbeeld kan zien hoe ze een potje pootbal spelen met Kees de buurhond. Pirn en Pom vervelen zich nooit! Kijken jullie mee? Totale speelduur ca. 150 minuten. Adviesprijs 29,95 LezersprijsC 14,95* *Excl. 2,95 verzendkosten Opnieuw genieten van Pipo de Clown, dé tv- serie van de jaren '60 voor de kleintjes! Maar liefst 57 verhaaltjes voor het slapengaan zijn gebundeld in deze prachtige dvd-box met originele zwart-wit beelden. Puur genieten voor kinderen van toen en nu! Nederlands gesproken, speelduur 280 minuten. Adviesprijs 29,95 Lezersprijs 14,95* *Excl. 2,95 verzendkosten Stekker verbindt draden van de plakkers'met de defibrillator. Via tekst en spraak geeft de AED instructies aan de f gebruiker. Het apparaat werkt grofweg in drie stappen: 1 aanzetten; 2 controleren; 3 schok toedienen Plakkers met aanduiding waar ze moeten worden bevestigd. Via deze plakkers controleert de AED of een schok wel nodig is en dient die toe. Behuizing herbergt accu die stroom voor schok levert. Knop voor toedienen van de schok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50