Ondernemers boos op Van Schaik Actie gevraagd tegen groepen wielrenners 18 en 19 17 22 en 23 PARKEREN 'Wethouder legt ons goed onderbouwde parkeeronderzoek opzij' Sparren op hun 'paasbest', helemaal klaar voor metamorfose tot kerstboom Gemeente leent hesje verkeersregelaars uit Roy van Delft en Gudo Rijk naar Euroskills Deel Nassaustraat wordt 30 km-zone 'Over sommige dingen kun je eerlijk gezegd maar beter zwijgen' Dinsdag 30 november 2010 Gemeenten bouwen aan netwerk voor hulp bij hartfalen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen is niet onder de indruk van het alternatieve parkeeronderzoek van ondernemers van de Nieuw- straat. Die willen met de studie aantonen dat er veel meer behoef te is aan parkeerplaatsen in dat deel van de stad dan het gemeente bestuur doet geloven. „Het onderzoek is gedaan op basis van een visuele inspectie. Zo zijn er foto's van een volle parkeergara ge bij het theater te zien. Maar als op datzelfde moment foto's ge maakt zouden zijn van de parking bij het stadhuis zouden louter lege parkeerplaatsen te zien zijn," zegt wethouder Co van Schaik. Hij wil ermee zeggen dat er par keerplaatsen genoeg zijn, maar dat mensen er soms wel eens een wan delingetje van een paar honderd meter voor over moeten hebben. „Natuurlijk willen mensen zo dicht mogelijk bij de plek parkeren waar ze moeten zijn, maar dat kan niet altijd. Dat de parkeerplaatsen bij de Nieuwst raat vol zijn, ge beurt hooguit twintig keer per jaar." De ondernemers van de Nieuw- straat en omgeving stellen in diver se brieven dat er een veel grotere behoefte is aan parkeerplaatsen bij de Nieuwstraat, het theater en de onlangs heropende bioscoop dan de gemeente veronderstelt. Daar naast breekt de gemeente volgens hen de verkiezingsbelofte over het vrij parkeren na 18.00 uur bij de Scheldedijk en weigert vervolg overleg over de behoefte aan par keerplaatsen bij die dijk, die de ge meente wil opheffen. De parking bij het stadhuis is geen optie. Die ligt op 500 meter van het theater en dat is te ver. De ondernemers becijferen dat er behoefte is aan 738 parkeerplaatsen. Het zijn er nu maar 429. Woordvoerder Rein Glansbeek van de ondernemers vindt de houding van de wethou der triest. „Wij vragen ons af of hij ons met feitelijkheden onderbouw de onderzoek heeft gelezen. Daar zitten gegevens in die ook de ge meente gebruikt. Van Schaik legt echter alles opzij." Frappant is dat beide brieven van de ondernemers (27 september en 15 november) nog niet door het college zijn behandeld. Ze zitten wel bij de stukken voor de com missievergadering van woensdag 1 december. „We behandelen de brieven morgen (dinsdag) alsnog met spoed", belooft Van Schaik. i TERNEUZEN Verenigingen en organisaties die in de gemeente Terneuzen evenemen ten op de openbare weg houden, komen niet in de problemen door de nieuwe wetgeving voor ver keersregelaars. Die moeten goedge- v keurde hesjes gaan dragen. Raads lid Rien de Regt (PvdA) vreesde dat organisatoren in financiële pro blemen komen als ze die moeten aanschaffen. Dat hoeft niet, want de hesjes kunnen voortaan geleend worden bij de gemeente. VOGELWAARDE/TERHOLE Gudo Rijk uit Vogelwaarde en Roy van Delft uit Terhole doen vanaf 9 december mee aan de Euroskills in Lissabon. Daar komen specialis ten uit heel Europa in ruim vijftig disciplines tegen elkaar uit. Van Delft doet mee in de categorie 'tuinaanleg', Rijk vertegenwoor digt Nederland bij het vak 'sanitai re techniek'. Beiden werden eerder dit jaar Nederlands kampioen in hun discipline. In totaal gaan 42 Ne derlanders naar Lissabon. AXEL Het gedeelte van de Nassaustraat tussen de Evertsenstraat en de Bui tenweg in Axel wordt ingericht als erftoegangsweg. De maximumsnel heid wordt 30 kilometer per uur. De kruispunten in de 30-kilometer- zone worden gelijkwaardig. Er ko men extra snelheidsremmers in de vorm van versmallingen. Omdat het een busroute is, kiest de ge meente niet voor drempels. Er ko men ook twee voetgangersover steekplaatsen. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet samen met andere weg- beheerders een oplossing zoeken voor de problemen met grote groe pen vooral Belgische wielrenners die met name in het weekend de (polder)wegen onveilig maken. Daarvoor pleit raadslid Rien de Regt (PvdA). Omdat de trimmers in grote groepen over de wegen ra cen, maken ze volgens het raadslid de situatie voor andere fietsers en wandelaars onveilig. De Regt reikt burgemeester en wethouders alvast een oplossing aan. Volgens hem bestaat er in Noord-Brabant een verordening, die stelt dat niet meer dan een maximum aantal fietsers bij elkaar in een groepje mag rijden. ZUIDDORPE - Sinterklaas rijdt nog over de da- de grens bij Zuiddorpe al druk bezig sparren ken in heel Zeeuws-Vlaanderen. en sparretjes uit te graven. De bomen en Maar een handelaar is op een stuk land aan boompjes moeten over een tot drie weken een wonderbaarlijke metamorfose tot kerst- dennenboom, oh dennenboom'. De meeste boom ondergaan. Onder de boom zingen kin- kerstbomen zijn echter geen dennen, maar deren en volwassen al generaties lang 'Oh blauw- en andere sparren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45