C Vlissingen Sterrenteam herleeft Sterrenelftai zi— SI 25 Site Zeeuwse Voetbal Awards is vanaf vandaag in de lucht De Vries wint eerste natuurijsmarathon anÊa? Barcelona vernedert Real: 5-0 dinsdag 30 november 2010 igen heeft interim-bestuur: Henk Kouman :itter), Kees Lindenberg (secretaris) en 5touthamer (penningmeester). Leden geven toestemming om clubgebouw te verkopen om financiële problemen op te lossen. ag door Rudy Boogert door Rudy Boogert en Maurice Steketee VLISSINGEN - De toekomst van de voetbalclub Vlissingen lijkt gewaar borgd. De vereniging heeft een aanbod gekregen om het clubge bouw te verkopen met daaraan ge koppeld een langlopende lening voor aflossing van de resterende schulden. „Dus ook na de winter stop kunnen we voetballen", con cludeerde interim-voorzitter Henk Kouman. Hij wilde niet vertellen wie het aanbod heeft gedaan. De afgelopen maanden is de club in overleg geweest met een aantal belangrijke crediteuren en enkele particulieren bij wie VC Vlissin gen een lening had afgesloten. „Dit overleg heeft inmiddels tot re sultaat gehad dat enkele crediteu- 'Afbreken is zo gebeurd, opbouwen duurt wat langer' ren hun vordering geheel of gedeel telijk hebben geschrapt", liet Kou man weten. „Het overleg met de grote crediteuren is nog niet afge rond. Dit zal niet lang meer op zich laten wachten. Met een aantal kleine crediteuren zijn betalingsre gelingen getroffen." De commissie 'Voorbereiding VC Vlissingen op de toekomst' legde het plan tot verkoop van het club huis gisteravond voor aan de alge mene ledenvergadering van de club. Die stemde unaniem in met het voorstel. „Ook de gemeente Vlissingen is over het plan in ken nis gesteld", meldde Kouman. Daarnaast kreeg de commissie toe stemming van de leden om in elk geval tot 1 maart de reddingsactie verder op poten te zetten. De toe stemming was nodig omdat het vo rige mandaat tot de winterstop liep. Dat betekent volgens Kouman dat de stichting OTZ (Ondersteuning Topsport Zeeland) die VC Vlissin gen in de zomer van de ondergang redde, de club ook na de winter stop zal ondersteunen. De stich ting, in het leven geroepen door de sponsors Rob Vergouwen en )o- han de Visser, verschafte VC Vlis singen op vrijdag 20 augustus een financieel infuus tot de winter stop. De commissie zal nog met voor stellen komen voor de definitieve afwikkeling van het reddingsplan en met voorstellen tot het aanpas sen van de statuten om proble men als waarin Vlissingen terecht is gekomen, in de toekomst te voorkomen. Over de afhandeling van bijvoorbeeld de schuld bij de Belastingdienst en de Rabobank wilde Kouman derhalve nog niks zeggen. „In januari willen we defi nitief uitsluitsel geven over de fi nanciële perikelen, in februari wil len we de statuten herstructere- ren." In die periode wil de club ook een volwaardig bestuur forme ren. Het is een lange weg, besefte Kouman. „Afbreken is zo gebeurd, opbouwen duurt wat langer." MIDDELBURG - De voorbereidingen zijn achter de rug, de aftrap is daar. De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) hebben vanaf nu een eigen gezicht en zijn online gegaan: www.zeeuwsevoetbalawards.nl. De site biedt onderdak aan spelers, doelpuntenmakers, trainers, be stuurders, supporters, arbiters, vrij willigers en sponsors. Kortom: ie dereen die het Zeeuwse voetbal een warm hart toedraagt, komt aan zijn trekken. De Zeeuwse Voetbal Awards zijn een initiatief van de stichting Zeeuws elftal, de Voetbal Experien ce in Middelburg, de stichting Voetbal Totaal en de PZC. Alle par tijen hebben de krachten gebun deld. „We willen nog meer dan voorheen een platform voor het Zeeuwse amateurvoetbal zijn, zo wel in de krant als op internet", zegt Jan Dagevos, chef-sportredac tie van de PZC. „De Zeeuwse Voet bal Awards zijn hierbij de binden de factor." Nieuws, video's, uitslagen, inter views, achtergronden, weblogs; het is allemaal te vinden op de site die binnen de sportsectie van de PZC een speciale plek heeft gekre gen. Als rode draad fungeren de acht categorieën die door de initia tiefnemers in het leven zijn geroe pen. Hierbij gaat het om de topsco rer van het jaar, de trainer van het jaar, de vrijwilliger van het jaar, de scheidsrechter van het jaar, het ta lent van het jaar, het doelpunt van het jaar, de clubsite van het jaar en de voetballer van het jaar. Van elke categorie worden klasse menten opgemaakt. De genomi neerden zullen vrijdag 27 mei 2011 worden geëerd tijdens een groots opgezet voetbalgala in de Voetbal Experience. De inbreng bij de ver schillende categorieën komt van journalisten en deskundigen (vak jury), maar de betrokkenen zelf mogen ook hun aandeel leveren. Zo mogen er video's van doelpun ten aangeleverd worden, van Bru- se Boys F2 tot de hoofdmacht van Zaamslag bijvoorbeeld. Verder is de clubs gevraagd vrijwilligers voor de verkiezing aan te leveren en worden ook scheidsrechters en talenten uitgenodigd zich te pre senteren op de site. In het voorjaar krijgt het publiek de gelegenheid om zijn of haar stem uit te breng en op de genomineerden. De Zeeuwse Voetbal Awards zijn ook te volgen op twitter: @zwsvoetbalaward door Rudy Boogert MIDDELBURG - Eén van de blikvan gers bij de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) wordt het sterren team. Wekelijks krijgen de spelers van de hoogst spelende Zeeuwse clubs een cijfer voor hun prestaties en aan de hand daarvan wordt het sterrenteam van de week gefor meerd. Jarenlang was het sterrenteam een begrip in de Zeeuwse voetbalwe reld. Zo'n twintig jaar geleden ver dween het van het toneel. Onder impuls van de Stichting Zeeuws Elftal, de Voetbal Experience, Stichting Voetbal Totaal en de PZC wordt het nu nieuw leven in geblazen. De negen clubs die bij al hun com petitiewedstrijden worden beoor deeld door de sportredactie en een groep waarnemers, zijn topklasser Hoek, hoofdklasser Kloetinge en de eersteklasser Bruse Boys, Dau- wendaele, GPC Vlissingen, Terneu- zense Boys, Zaamslag (zaterdag), RCS en Vlissingen (zondag). Vanaf de start van de competitie zijn de spelers van deze clubs be oordeeld. Daaruit is het sterren team tot nu toe samengesteld (zie illustratie). Op de site www.zeeuw- sevoetbalawards.nl staat de top 50. Spelers moeten minimaal vijf com petitieduels hebben gespeeld. NOORDLAREN - De strijd was door grote temperatuurverschillen vier jaar op rij ongelijk. Ijs- en Skeeler club Haaksbergen had daardoor een abonnement op de primeur om als eerste club een marathon op natuurijs te organiseren. De af gelopen dagen bedeelde de natuur het Groningse plaatsje Noordlaren met de meeste vorst. Bob de Vries won gisteravond de race over 125 ronden. De veehouder uit het Friese Haule ontsnapte in de finale uit een kop groep van vijf man en reed vervol gens solo naar de eindstreep. Christijn Groeneveld en Martijn van Es werden op ruime afstand tweede respectievelijk derde. De complimenten waren voor Jan Geert Veldman, de voorzitter en ijsmeester van ijsvereniging De Hondsrug. Hij had samen met ne gen bestuursleden met een gier tank zo'n 150.000 liter water op de asfaltbaan van 333 meter gespren keld. De toplaag was van uitsteken de kwaliteit. Er streden 72 rijders om de dagprijs. In een levendige wedstrijd viel de beslissende slag na honderd ronden. Martijn van Es, Bob de Vries en Willem Hut re den weg uit het peloton. De drie koplopers kregen later gezelschap van Jouke Hoogeveen en Christijn Groeneveld. „Ik wilde het niet op een eindsprint aan laten komen. Vier rondjes voor het einde ben ik maar weggesprongen. Ik voelde dat niemand de puf had om me te achterhalen." Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. De schaatsster uit Grijpskerk verloor in de eindsprint weliswaar van Sandra 't Hart maar zij werd teruggezet naar de derde plaats omdat ze een 'kick- finish' maakte. BARCELONA - Barcelona-spits Pedro viert de tweede tref fer van zijn ploeg tegen Real Madrid. Barcelona verne derde de Koninklijke op eigen veld met 5-0. Behalve Pe dro scoorden Xavi, David Villa (2x) en invaller Jeffrén Suarez. In blessuretijd kreeg Real-verdediger Sergio Ra mos - net al tegen Ajax - de rode kaart. Barcelona is nu koploper in de Spaanse competitie met twee punten voorsprong op Real. foto Andres Kudacki/AP ELFTAL VAN DE WEEK 'Rick Postma (Bruse Boys) Cijfer: 7,10 Mats Willemse (Bruse Boys) Cijfer: 6,88 Jordy Bakkerw^^"^ (Zaamslag) Corné Schilperoorf Cijfer: 7,43 F] (Kloetinge) J Cijfer: 6,89 RolantQuist (T2") Johan Vroegindeweijl (Bruse Boys) Cijfer: 6,86 jos van Nieuwstadt^ (Hoek) Cijfer: 6,86 1 Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys)l Cijfer: 7,00 g"S CrigorSahakjan (GPC Vlissingen) Cijfer: 7,11 gA Joey v.d. Zweep (RCS) Cijfer: 7,25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41