op het lijf geschreven Hans van Belle Evert Timmerman OPEN HUIS 'Bouw van school in Ovezande van start' 19 HUREN IN STIJL, DAT IS HOOGLICHT! No?4da?en... ■SJ Bejaarde vrouw in eigen huis overvallen 1500 euro uit Kapelle voor MS Meer vergoeding voor minima op Noord-Beveland De Akkerwinde viert een Winterfeest Vijf vrouwen houden expositie in Cederhof dinsdag 30 november 2010 7-M. té# mst ma s m a sss „De jongeren uit het voortgezet speciaal onderwijs of het praktijkonderwijs hebben niet zonder meer een baan. Werkgevers willen geen mensen met een certificaat, maar met een diploma." „Het Rijk bezuinigt: dit project stuurt zowel zorg als onderwijs in de goede richting. Er kan bezuinigd worden en het biedt het hoofd aan de vergrijzing." door Raymond de Frel OVEZANDE - De bouw van een bre de school en een gymzaal aan de Mr. Dr. Meslaan in Ovezande kan beginnen. Tenminste, als de ge meenteraad van Borsele donder dagavond 3.395.794 euro beschik baar stelt. De nieuwbouw is onderdeel van het Masterplan Ovezande, waarin ook de bouw van een dorpshuis en aanleg van nieuwe sportvelden zijn opgenomen. Het dorpshuis is al in gebruik, de sportvelden kun nen hoogstwaarschijnlijk in februa ri 2011 voor het eerst worden betre den. Daarna worden op de oude sportvelden vijftien woningen ge bouwd. De bouw van de brede school is het derde project in het plan dat nu kan worden uitgevoerd. In het gebouw krijgen basisschool De Zandplaat, peutergroep De Duime- lotjes, buitenschoolse opvang Pe pijn en een nog te starten kinder dagverblijf een plek. Het pand, op de plaats van de huidige gymzaal, krijgt twee bouwlagen. Het terrein wordt zo ingericht dat er een apart speelterrein komt voor de peuter- groep en kinderopvang én een voor de school in combinatie met de speeltuin. Het wordt afgezet met een hekwerk. Bij de school wordt een nieuwe gymzaal gebouwd, die door een groter oppervlak straks ook ge schikt is voor wedstrijdsporten. Naar verwachting kan in 2011 even eens de bouw van een woonzorg complex in het dorp van start. VLISSINGEN - Een 82-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond in haar huis overvallen door twee ge wapende mannen. De mannen dwongen haar onder bedreiging van een wapen spullen af te ge ven. De overval op het huis in de Kappeyne van de Coppellostraat vond plaats rond 20.00 uur. De overvallers zijn zo'n 1,70 meter groot. Ze droegen donkere kle ding. De man die het woord voer de, sprak met een buitenlands ac cent. De politie is op zoek naar ge tuigen van de overval. Het is onbe kend in welke richting de mannen zijn gevlucht. Over het wapen waarmee is gedreigd, doet de poli tie geen mededelingen. 21 bijzonder stijlvolle en complete huurappartementen StraU en ftcfs- CU loofOfSrunei Wij ontvangen u in het modelappartement op zaterdag l, december, van 11-14 uur. aan de Rubenslaan in Vlissingen! f Meer informatie Kindt en Bieshroeck telefoon 0115-62 27 31 www.kindtenbiesbroecfe.nl ■""X O O IO -HO KAPELLE - De collectanten voor het MS Fonds haalden bij de ronden door Kapelle-Biezelinge 1520,35 euro op. Het geld wordt besteed aan mensen met Multiple Sclerose (MS) die aanpassingen nodig hebben. Multiple Sclerose is de meest invaliderende aandoening onder jonge mensen. Nieuwe collectanten zijn welkom: nancysmits@hetnet.nl. WISSENKERKE - Noord-Bevelanders met de laagste inkomens kunnen deze kerst ook weer het douceur tje van 250 euro tegemoet zien. Maar voor de minima jonger dan 65 jaar is het de laatste keer. Ko mend jaar krijgen enkel de mini ma vanaf 65 jaar de eindejaarsuit kering van de gemeente. Dat scheelt de gemeente vijfduizend euro per jaar. Dat geld gebruikt de gemeente om de maximale uitke ring uit het Declaratiefonds te ver hogen van 150 naar 200 euro per persoon per jaar. Bij dat fonds kun nen mensen beneden een bepaal de inkomensgrens een vergoeding krijgen voor sportieve, culturele, sociale activiteiten en opleidingen. NISSE Werk- leerboerderij De Akkerwin de aan de Lageweg in Nissé viert za terdag 11 december van 11.00 tot 16.00 uur een Winterfeest. In de winkel zijn allerlei natuurlijke kerst- en winterdecoraties te koop, zowel voor binnen al voor buiten. Kaasboerderij Ter Nisse presen teert haar producten. Ook Emergis is vertegenwoordigd en biedt handgemaakte producten te koop aan. Er wordt ook uitleg ge geven over de werkwijze op De Ak kerwinde. Tijdens het feest is er li- ve-muziek. KAPELLE Vijf vrouwen exposeren tot en met 27 december hun kunstwerken met als overkoepelend thema 'di versiteit' in zorgcentrum Cederhof in Kapelle. In de binnentuin van Cederhof la ten Ineke Muys, Janny de Jonge, Nel Dek, Elly van Beusichem en In ge Riddersma zien welke vaardig heden op papier en doek zij de afge lopen jaren hebben geleerd. In dezelfde periode stelt Annemiek Daniëlse haar verzameling ansicht kaarten met afbeeldingen van ezels ten toon. De expositieruimte is alle dagen toegankelijk van 8 tot 21 uur. Esther en haar collega's serveerden gisteren een high tea aan de bewoners van Randhof in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35