PZC Scholieren dupe van volle busjes Koud BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 CONNEXXION PvdA trekt opnieuw aan de bel over problemen streekvervoer naar en van Hansweert Vorstelijke bieten Tuinkampioen naar Euroskills Lissabon Ijsbaan Krabbendijke eind deze week open Uitslaande brand in woning Hoenderweg almanak m 0im i I W Cf&f -J P Nieuwe leervorm is pioniers op het lijf geschreven Dinsdag 30 november 2010 Gemeenten bouwen aan netwerk voor hulp bij hartfalen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende HANSWEERT - De capaciteit van de busjes die Connexxion op lijn 28 Hansweert-Goes inzet, is veel te klein. Scholieren zouden daardoor bij haltes in Hansweert en Goes noodgedwongen achterblijven. „Ze komen niet weg of niet meer thuis", zegt PvdA-raadslid Kees Verburg. De PvdA-fractie in Reimerswaal trekt er andermaal over aan de bel, nu Connexxion per 12 december wijzigingen in de dienstregeling aanbrengt. Los van het capaciteits probleem, staat daarin dat de laat ste rit van lijn 39 Rilland-Goes, die ook Hansweert aandoet, komt te vervallen. Ergo, de laatste bus rond half vier 's middags rijdt niet meer naar Hansweert, veronder stelt Verburg. Bij Connexxion kon niemand er maandag verder uit sluitsel over geven. Verburg vreest dat veel scholieren vanuit Goes na half vier niet meer met de bus thuis kunnen komen. „Juist in deze tijd met vorst maken veel meer scholieren gebruik van het openbaar vervoer. Kinderen zijn straks de dupe. Het gaat niet om een paar scholieren, nee, om tientallen." Op zich is Hansweert geen witte vlek in het busvervoer. Vier lijnen doen het dorp aan. „Het gaat ons met name om die laatste bus van lijn 39 en het gebrek aan vervoers capaciteit door de inzet van kleine busjes, waardoor scholieren die staan te wachten, gewoonweg niet mee kunnen. Volgens mij is het probleem op te lossen door een re guliere streekbus te laten rijden en de laatste rit niet op te heffen, maar in stand te houden." Verburg zal vanavond in de Rei- merswaalse gemeenteraad vragen over de kwestie stellen. Overigens speelde het probleem twee jaar te rug ook al. Toen werden in de spitsuren grote bussen ingezet. Andere wijzigingen in de dienstre- geling: Wolphaartsdijk Jachthaven- Goes: een nieuwe belbus, speciaal voor watersporters en campinggas- ten die naar Goes willen. Terneuzen-Krabbendijke: De ochtendrit (met name voor leerlin gen Calvijn College Krabbendijke) vanuit Terneuzen doet niet meer 's-Gravenpolder aan. Er is wel een extra rit Terneuzen-Goes. Koudekerke-Krabbendijke: de eerste rit van lijn 46 vertrekt vanaf busstation Middelburg in plaats van vanuit Koudekerke. Oude Tonge-Goes: In de och tend zijn er extra ritten (8.00 en 8.30 uur) tussen het NS-station en de scholen aan de Bergweg. WILHELMINADORP - Het laatste wat ze bij Ko- schien een beetje vreemd, maar er werden gis- den. En dus trokken medewerkers van de grotere zeilen. In de hoop dat zo de vroege ninklijke Maatschap De Wilhelminapolder wil- teren juist inspanningen gedaan om de kwali- maatschap aan de Meestoofweg bij Wilhelmi- vorst de bieten niet naar de bliksem helpt, len zijn vorstelijke bieten. Dat klinkt mis- teit van de suikerbieten hoogstaand te hou- nadorp over de grote bergen bieten nog veel foto Willem Mieras HEINKENSZAND Jeffrey Simonse uit Heinkenszand vertrekt dinsdag 7 december naar Lissabon. De Nederlands kam pioen tuinaanleg doet daar mee aan de Europese kampioenschap pen in vakmanschap, Euroskills. De wedstrijden duren van donder dag 9 tot en met zondag 12 decem ber. In totaal knokken 450 kandidaten uit 27 landen in 51 vakken voor hun beroepseer. Er komen 42 Ne derlanders uit in 30 vakken. KRABBENDIJKE De ijs- en skeelervereniging in Krabbendijke verwacht dat de ijs baan aan de Nieulandsestraat don derdag of vrijdag klaar is voor ge bruik. Vrijwilligers zetten de baan vorige week vrijdag onder water. De baan ligt er volgens voorzitter Jan Witsel al keurig bij. Gisteroch tend werd er twee centimeter ijs gemeten. „Als ik zo de weerberich ten bekijk en het blijft zo als voor speld, dan kunnen we donderdag of vrijdag schaatsen." SINT-ANNALAND In een woning aan de Hoenderweg in Sint-Annaland heeft gistermid dag een uitslaande brand gewoed. Niemand raakte gewond. Rond tien voor twaalf brak brand uit op de zolderverdieping. Twee tank autospuiten en een watertankwa gen werden opgeroepen om de brand te bestrijden. In het dak ont stond een gat en ook binnen was er aanzienlijke schade. De oorzaak van de brand is onbekend. Het vuur was snel onder controle. „In de zomer is het nooit een pro bleem om ze te vinden. Dan kom je ze natuurlijk overal tegen. Maar nu, als je ze nodig hebt, kun je ze nooit vinden", mopperde de fietsende Mid delburger toen hij gisterochtend he vig handenwrijvend op zijn werk ar riveerde. Handschoenen, bedoelde hij. En war me sokken. Geen overbodige luxe in deze dagen en een zoektocht meer dan waard. Tip? redactie@pzc.nl Dan maar wat later op het werk. Daar waren meer klachten over de ingetreden koude. Een collega die toch al even binnen was, zat nog steeds te rillen achter haar toetsen bord. „Ik krijg het maar niet warm" bibberde ze. De Middelburger, die inmiddels wel weer op temperatuur was gekomen, sprak haar wat hartverwarmende woorden toe. „Ach, de dag is nog jong."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33