Weinig Fifa-leden zijn onbesproken sport 20 Honderden sollicitanten melden zich aan bij wielerploeg Vacansoleil VERKIEZING WK 2018 Wie mogen er donderdag allemaal een stem uitbrengen? Driebanders Delta bekeren verder Kortebaanwedstrijden in Uilesprong Edwin Coppoolse vertrekt bij TOP Van Damme al na half jaar terug naar België dinsdag 30 november 2010 Schrijf je in voor de PZC voetbalquiz www.pzc.nl/voetbalquiz door Edward Swier DEN HAAG - Op 2 december wordt in Zwitserland beslist over de geza menlijke WK-kandidatuur van Ne derland en België. Zijn beide lan den kansrijk voor de organisatie van het WK van 2018, of leggen ze het roemloos af De concurrentie is groot. Rusland, Engeland en de combinatie Spanje/Portugal lijken stuk voor stuk betere kansen te hebben. Maar de wegen van de bonzen van de wereldvoetbalbond Fifa zijn ondoorgrondelijk. De Fifa-heerschappen zijn invloed rijk, maar zouden zich - zo heb ben schandalen en schandaaltjes Uit het verleden bewezen - in ruil voor macht en geld ook volgaarne laten beïnvloeden. Hun keuzes worden bepaald door opportunis me en politiek. Slechts weinigen zijn van onbe sproken gedrag. De Executive Committee, het Uitvoerend Comi té, bestaat uit 24 leden. Zij zijn ge kozen tijdens het Fifa-congres. Twee van hen - de Nigeriaan Amos Adamu en Reynald Temarii (Tahiti) - zijn, naar aanleiding van door Britse media onthulde omko pingspraktijken, onlangs ge schorst. Op 2 december hebben dus maar 22 leden stemrecht. Om het WK binnen te halen is de steun van 12 leden noodzakelijk. Wie zijn deze heren? En waar lig gen hun voorkeuren? De voorzitter Sepp Blatter (Zwit serland) Weet als voormalig ijshockeyprof wat het is om 'het spel ruig te spe len. Heeft dictatoriale trekjes en heeft grote invloed op de overige leden van het Executive Commit tee. Wérd grote vrienden met voet balbestuurders in Afrika, gaf het continent zijn eerste WK, en stel de zo zijn herverkiezing veilig. Zou, vanwege het gegeven dat er daar veel via achterkamertjes te re gelen valt, zijn voorkeur hebben voor een WK in Rusland. Al is de preses er een meester in om ieder land de indruk te geven dat het zijn stem krijgt. Paul van Himst (links), Ruud Cullit en Johan CruijfT doen een goed woordje voor het HollandBelgiumBid bij Sepp Blatter (tweede van rechts), de baas van de Fifa. foto AP Julio Grondona (Argentinië) Bijgenaamd de Godfather. De 79-jarige trekt aan veel touwtjes in Zuid-Amerika. Houdt er rare denk beelden op na: „Ik geloof niet dat een Jood ooit scheidsrechter op het hoogste niveau in Argentinië kan worden. Dat is namelijk hard werken en daar houden Joden niet van." Kiest voor Spanje/Portugal. Issa Hayatou (Kameroen) Was kansloos toen hij het in 2002 opnam tegen Blatter in de strijd om het voorzitterschap van de Fi fa. Kreeg op het eigen continent veel kritiek omdat de Afrikaanse voetbalfederatie weinig voor de landen kon/wilde betekenen. Chung Mong Joon (Zuid-Korea) Bepaald geen vriendjes met Blat ter. Via Chung Mong Joon zou de Aziatische federatie een poging willen doen Blatter volgend jaar te wippen. Jack Warner (Trinidad en Toba go) Speelt hoofdrol in de boeken van Andrew Jennings. Flikte aller lei kunstjes, liet zelfs zijn vrouw eens stemmen op een voetbalcon gres, toen hem duidelijk werd dat één van de naties afwezig was. Kocht al eens voor één dollar de tv-rechten van een WK voor het Caribisch gebied. Logisch dat hij daar iets aan verdiende. Waar schuwde Engeland onlangs dat het, omdat de Britse media twee Fifa-leden ontmaskerden, waar schijnlijk weinig kans maakt. Angel Maria Villar Llona (Span je) Zal voor Spanje kiezen, vanzelf sprekend. Maar met leden uit Rus land, België én Engeland bij de 22 stemgerechtigden zal dat niet de doorslag geven. Michel Platini (Frankrijk) Geen vriend van Blatter, twee kib belden al meer dan eens in de me dia. Kwam als Uefa-bestuurder meermalen in conflict met de Fi- fa-baas. Zou best graag Fifa-presi- dent willen worden. GeotfThompson (Engeland) Staat aan het hoofd van de Engelse bid voor het WK van 2018, nadat zijn voorganger iets te vrijpostig beweerde dat Rusland en Spanje/Portugal hun best deden om Fifa-leden om te kopen. Michel D'Hooghe (België) Logisch waar zijn stem Keen gaat. Ricardo Terra Teixeira (Brazilië) Zou het met Blatter op een ak koordje willen gooien: Blatter mag voorzitter tot 2015 blijven, als Teixeira hem dan maar mag opvol gen. Is bereid dus meestal de idee ën van Blatter te volgen. Mohammed Bin Hammam (Qa tar) Goede vriend van Blatter. Maar wie is dat niet in dit gezelschap. Verkocht in 2002 WK-tickets die op zijn naam stonden (voor de hoofdprijs) aan wanhopig naar kaartjes zoekende supporters. Senes Erzik (Turkije) Guus Hiddink trachtte bij hem een goed woordje voor Nederland te doen. Chuck Blazer (Verenigde Staten) Speelde in het begin van deze eeuw, als bestuurder van de om streden Kirch-groep, diverse schim mige spelletjes rond tv-rechten en gokdeals. Rafael Slaguero (Guatemala) en Nicolas Leoz (Paraguay) Zouden zij, net als de andere Zuid-(en Midden-)Amerikanen, inderdaad voor Spanje/Portugal gaan? Maar wat als die kandida tuur als eerste sneuvelt? Daarom ook toerde Ruud Gullit door het continent. Worawi Makudi (Thailand) Insiders zeggen dat Makudi voor Spanje/Portugal- kiest. Junji Ogura (Japan) Japan en Rusland doen hun uiter ste best hun relaties te verbeteren. Grote kans dat daarmee de keuze van Junji Ogura wel bepaald is. Marios Lefkaritis (Cyprus) De HollandBelgium Bid speelde in op het gemoed van bestuurders uit kleine landen. Als een WK altijd maar in een gro te natie wordt gehouden, worden de kansen van de kleintjes telkens kleiner. Jacques Anouma (Ivoorkust) Een van de Fifa-bestuurders waar op de Belgen hun hoop hebben ge vestigd. Franz Beckenbauer (Duitsland) De beste voetballer in dit gezel schap. Het is maar goed dat de ru zie tussen zijn club Bayern Mün- chen en de KNVB, over de blessu res van Arjen Robben en Mark van Bommel, voor even is geluwd. Hany Abo Rida (Egypte) Voor 2022 zal zijn stem naar Qatar gaan. En voor 2018 volgt hij ook daarom de lijn van Bin Hammam. Vitaly Mutko (Rusland) Ook hij kreeg bezoek van Guus Hiddink, de voormalig bonds coach van Rusland. Mutko's stem zal echter, logischerwijs, naar zijn eigen land gaan. STEEN WIJ K De driebanders van Delta/Fast Bouwservice hebben vrij eenvou dig de vierde ronde van het natio nale bekertoernooi bereikt. In Café Francois Mingaud werd met 8-0 en 12-0 in sets gewonnen van BV Steenwijk, een vierde divisieteam. Ook de volgende ronde mag voor Delta geen problemen opleveren als tweede divisie ploeg Casa Cara uit Warmond de tegenstander is. HOOGLAND De kalender met schaatswedstrij den op natuurijs is gisteren aange vuld met de eerste kortebaanwed strijden van deze winter. De schaatsbond KNSB meldt dat er morgen sprintwedstrijden in het Friese Uilesprong plaatsvinden. Doordat het de afgelopen dagen al flink heeft gevroren is het ijs dik genoeg. ARNEMUIDEN Edwin Coppoolse vertrekt aan het einde van het seizoen bij korfbalver eniging TOP Arnemuiden. „Ik had eerst voor twee jaar getekend, maar ik ben uiteindelijk vijf jaar geble ven", zei hij gisteren. Coppoolse vindt dat TOP toe is aan een ander gezicht. Daarnaast wil hij vanaf medio 2011 meer tijd in zijn werk investeren. Hij gaat daarom niet op zoek naar een nieuwe club. LUIK Oud-Ajacied Jelle van Damme stapt in de winterstop over van Wolverhampton Wanderers naar Standard Luik. De 27-jarige verdedi ger tekent een contract voor vier seizoenen. Van Damme keert door zijn transfer al na een half jaar te rug in België. In de zomerstop maakte hij nog de overstap van An- derlecht naar Wolverhampton. UITSLAGEN BADMINTON Derde klasse: Terneuzen 2 - Marathon 1 6-2, Rillandia Smashers 3 - Sjuttul 1 0-8, Rillandia Smashers 2 - Terneuzen 2 7-1 Stand: Rillandia Smashers 41-7, Sjuttul 1 35-7, Kats 1 30-6, Den Ossaert 1 23-6, Marathon 1 23-7, Terneuzen 2 19-6, Zierikzee 1 17-5, Ril landia Smashers 3 12-6. Vijfde klasse: Terneuzen 3 - Rillandia Smas hers 5 4-4, Rillandia Smashers 4 - Schepnet 3 3-5, Sjuttul 2 Rillandia Smashers 5 2-6. Stand: Terneuzen 3 34-6, Schepnet 2 34-7, Marathon 3 32-7, Zeeland*2 29-5, Schepnet 3 23 -6, Rillandia Smashers 5 23-6, Rillandia Smashers 4 21-6, Sjuttul 2 19-6, Sjuttul 3 1-5. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel J.Kopmels (Kwadendamme), 2e zijvogel C.Boonman fs-Heerenhoek), 3e zijvogel P.Krijt (Oudelan de), 4e zijvogel R.Klippel (Ellewoutsdijk), 1e kal A.Dekker (Wolphaartsdijk), 2e kal H.Jan- sens (Oudelande), 3e kal P.Proost (Ellewouts dijk), 4e kal J.de Jonge (Heinkenszand). Wip 2: 1e hoofdvogel C.Boonman ('s-Heeren- hoek), 2e hoofdvogel B.Vermeulen ('s-Heeren- hoek), 1e zijvogel H.Jansens (Oudelande), 2e zijvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 3e zijvogel J.Braam (Oudelande), 4e zijvogel R.Klippel (Elle woutsdijk), 1e kal L.v.d.Straaten (Goes), 2e kal P.Meeuwse (Kloetinge), 3e kal S.Raas (Kwaden damme), 4e kal E.Maat (Ellewoutsdijk). Vliegen de vogel P.Meeuwse (Kloetinge), C.Hamelink (Heinkenszand), C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk). AGENDA VOETBAL Oefenduel. Terneuzense Boys-RCS, 19.30 uur. door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Het nieuws dat Va- cansoleil-DCM is toegelaten tot de World Tour (de oude ProTour) heeft een volgende stroom van sol licitanten tot gevolg bij de tweede profploeg van Nederland. „Vanaf september stroomden de mailtjes al in groten getale binnen. Dat is nu alleen maar toegenomen", zegt woordvoerder Frank Kwanten. Hij schat het aantal spontane solli citanten op 'honderden'. Kwan ten: „We hebben alle namen een tijdje geleden op een rijtje gezet en kwamen toen tot 189 renners. Nog los van de managers die hele groepen in de aanbieding heb ben." Het aantal profs dat zich aanmeldt loopt in de 'tientallen'. De grote bulk zijn amateurs die een kansje ruiken in het profpeloton. Vacansoleil heeft momenteel 25 renners gecontracteerd voor het seizoen 2011. Als World-Tour-team mogen dat er dertig zijn. Voor Wouter Mol is de deur zodoende nog altijd niet in het slot gevallen. Kwanten: „We mogen er nog vijf renners bij ne men, maar het budget wordt niet nog eens verhoogd. We gaan dus eerst bekijken of we er nog ren ners bij moeten of kunnen ne men." Haast is daarbij volgens hem, ge zien de grote bak sollicitanten, voorlopig niet geboden. Bij Vacansoleil staat ook Johnny Hoogerland onder contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32