Historie Josje de Regt met jeugd uit buurdorp Bru 19 HUREN IN STIIL, DAT IS HOOGLICHT! OPEN HUIS No?4da?eii... Vrees voor doodsteek musea Goes en Kapelle Gemeente wint proces om bouwleges N57 Aandacht voor overval in Opsporing Verzocht Kinderactiviteiten in de kerstvakantie Startersdag voor nieuwe Nederlanders Kt Muziek en kramen op kerstmarkt Hoogbejaarde overvallen door twee mannen dinsdag 30 november 2010 dinsdag 30 november 2010 Oosterlands Fanfare stamt uit 1889. De aanleiding was de kroning van prin ses Wilhelmina, waarvoor een muziekclub van Goeree-Overflakkee was uit genodigd. Dat inspireerde Oosterland tot de oprichting van een eigen club. De in Goes wonende Josje de Regt is sinds september als dirigent betrokken bij Oosterlands Fanfare. Zij is ook dirigent van jeugdorkest Prinses Juliana in Klaaswaal en symfonieorkest Cadant in Goes. MIDDELBURG Een poging van het ministerie van Infrastrucuur en Milieu om via de rechter minder bouwleges voor de N57 te hoeven betalen aan de ge meente Middelburg is mislukt. Rijkswaterstaat bouwt een aantal viaducten en tunnels voor de nieu we weg. Hiervoor rekent Middel burg ruim 1,1 miljoen euro leges. Volgens het ministerie is dit veel te veel. De rechtbank vindt de onder bouwing van lagere bedrag, waar voor het rijk pleit, 'te summier'. VLISSINGEN De gewapende overval op een huis aan de Rietkraag in Vlissingen op maandag 25 oktober komt van avond aan bod in het tv-program- ma Opsporing Verzocht. Bij de overval werd de bewoner van het huis met een koevoet geslagen en werd diens zoon met een mes be dreigd. De politie sluit niet uit dat één van de twee daders ook betrok ken is bij drie andere overvallen die sinds eind 2009 zijn gepleegd. ZIERIKZEE Kinderen van ouders die tijdens de aanstaande kerstvakantie niet vrij zijn, kunnen maandag 20 en dins dag 28 december terecht in de BSO van Kinderopvang De Bevelanden in Zierikzee. Pedagogisch mede werkers verzorgen voor kinderen tussen de 4 en 12 jaar activiteiten rond het thema elfen en kabouters. De zogeheten Sportmix en Theater- mix-dagen zijn toegankelijk voor al le kinderen. Meer info en opgeven via kinderopvangdebevelanden.nl. ZIERIKZEE Voor nieuwe Nederlanders en mi granten die een eigen zaak willen beginnen houden de Stichting Vluchtelingenwerk - Emplooi Zee land in samenwerking met Stich ting Zeeuwse Wereldvrouwen een informatiebijeenkomst voor star tende ondernemers. De bijeen komst is woensdag 1 december in het tekenlokaal van het MFC in Zie rikzee en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Meer info: 0111-451196. door Raymond de Frel en Claudia Sondervan HEINKENSZAND - D66-raadslid Ro nald van de Vijver wil voorkomen dat Borsele het Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle, ofwel de gemeenschappelijke rege- t ling Museum Zuid- en Noord-Be- veland, donderdag tijdens de raads vergadering de doodsteek geeft. "cHij verwacht dat de musea een ver hindering van de subsidie met 15.000 euro niet meer te boven ko nen. Het college van B en W wil \inaf volgend jaar nog 25.000 euro a plaats van 80.000 euro geven. Een voorstel om helemaal uit de gemeenschappelijke regeling te stappen, werd eind 2009 door de gemeenteraad gedwarsboomd. De raad gaf het museumbestuur een jaar respijt om orde op zaken te stellen. Daar zijn volgens de een mansfractie van D66 al aardige stappen voor gezet. „Als wij de subsidie drastisch verminderen, zullen andere gemeenten dit voor beeld makkelijk volgen", schrijft Van de Vijver in een motie. Hij wil daarom de te vormen museum stichting volgend jaar 62.500 euro geven, een jaar later nog 50.000 eu ro. Eind 2012 moet de subsidiëring dan opnieuw worden bekeken. 21 bijzonder stijlvolle en complete hiiurappartementen Siftöid en kd ■TitiS- CM Wij ontvangen u in het modelappartement op zaterdag i, decembeivan n-n uur, aan de Rubenslaan in Vlissingen! f Meer informatie - Kindt en Btesbroeck telefoon 0115-62 27 31 vww.kisdtetjhieshroeck.nl éh i-x nO lO ld GOEDEREEDE - Meer dan 25 verlich te kramen, live-muziek en de aan wezigheid van de kerstman. Het is zaterdag 11 december allemaal te vinden op de kerstmarkt in Goe dereede. De markt is tussen 13.00 en 19.00 uur in het centrum van Goedereede. VLISSINGEN - Een 82-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond in haar huis overvallen door twee ge wapende mannen. De mannen dwongen haar onder bedreiging van een wapen spullen af te ge ven. De overval op het huis in de Kappeyne van de Coppellostraat vond plaats rond 20.00 uur. De overvallers zijn zo'n 1,70 meter groot en droegen donkere kleding. De man die het woord voerde, sprak met een buitenlands accent. De politie is op zoek naar getuigen van de overval. Het is onbekend in welke richting de mannen zijn ge vlucht. Over het wapen waarmee is gedreigd, doet de politie geen mededelingen. Kinderen van obs De Meerpaal proberen instrumenten uit. Rechts: dirigent Josje de Regt foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25