Oosterlands Fanfare aan slag 181 zeeland PZC Vragen LSD over uitstel plannen Concert van Byzantijns koor in Nieuwe Kerk -f* r Met een interactief Pepernotenconcert sluit Oosterlands Fanfare een muzikaal scholenproject afin Bruinisse. De muzikanten bezochten twee scholen in het dorp. Meer bussen tussen Goes en Zierikzee iek€ Lezersprijs 15,95* www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 30 november 2010 door Piet Kleemans zierikzee - De fractie Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) maakt zich zorgen over het nieuws dat woningbouwvereniging Zeeuwland uit financiële overwe gingen wellicht grote projecten uit moet stellen. Dat blijkt uit vragen van LSD aan het Schouwen-Duive- landse college van burgemeester en wethouders. Omdat de woningmarkt is inge stort, is een deel van de inkomsten van Zeeuwland weggevallen. Dat is slecht nieuws voor het huis houdboekje van de woningbouw vereniging. Grote projecten als de geplande ingrijpende renovatie van de Zierikzeese stadswijk Plan Buijsse moeten mogelijk enkele ja ren uitgesteld worden. LSD vraagt zich af wat het gevolg daarvan is voor de tussen Zeeuwland en de gemeente gemaakte prestatieaf spraken. Ook wil de fractie weten of uitstel van aanpak van Plan Buijsse wel verantwoord is. „Ons is benadrukt dat herstructurering van de wijk bijzonder urgent is. Deelt het colle ge onze mening dat dit plan eigen lijk niet kan worden uitgesteld? Huurders van goedkope sociale huurwoningen hebben geen alter natief', aldus LSD. Het college van B W moet zich nog buigen over de raadsvragen van LSD. zierikzee - Het Zeeuws Byzantijns koor Srétenje geeft vrijdag 10 de cember een adventsconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Klarinet ensemble KleZZ zorgt voor de mu zikale ondersteuning. Srétenje telt momenteel 6o leden. Het koor staat onder leiding van Elena Berdnikova en zingt a capel- la, meestal zes- maar soms acht stemmig. Tijdens het adventscon cert krijgen de bezoekers naast Russisch-orthodoxe kerkliederen van Rachmaninov en Tsjaikovsky ook kerstliederen uit Rusland en Oekraïne voorgeschoteld. Eigen koorleden verzorgen solo's. Het concert in de Nieuwe Kerk begint om 20.00 uur. Dorpswinkels hebben geen toekomst meer. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl PEPERNOTENCONCERT door Esme Soesman bruinisse - Stilzitten en alles zwij gend aanhoren? Dat is bij het Pe pernotenconcert van Oosterlands Fanfare geen must. Met Ren-je-Rot- achtige taferelen en een interactief programma brengen de muzikan ten hun muziek tot leven voor een jong publiek in buurdorp Bruinis se. Het vrijdag 3 december te houden 'concert' is de kroon op het Bruse scholenproject van Oosterlands Fanfare. Muzikanten bezochten daar onlangs christelijke basis school Op Dreef en openbare basis school De Meerpaal. Ze gingen met leerlingen van deze scholen aan de slag. Op speelse wijze. Zo werden onder meer Sinterklaas liedjes gespeeld en spelletjes ge daan. Oudere leerlingen gingen (in quizvorm) met begrippen als hard en zacht aan de slag. Kleuters mochten raden welke instrumen ten er in muziekkoffers verborgen zaten. „De kinderen vonden het gewel dig, maar het is voor ons ook heel leuk om te doen", blikt trompet tist Corien de Waaij op de ochten den terug. Met het Pepernotencon cert wordt het scholenproject in Bruinisse nu feestelijk afgesloten. Daar zijn overigens niet alleen de leerlingen van beide scholen wel kom, maar ook leerlingen van an dere scholen, ouders en andere be langstellenden. Voorafgaand aan het programma kunnen belangstellenden instru menten bekijken en uitproberen. Daarna gaat het programma, on der leiding van theatermaker Reint Laan, van start. Na afloop krijgen kinderen een briefje mee met uitleg over de snuffellessen waar ze zich voor op kunnen ge ven. Oosterlands Fanfare hoopt op deze wijze nieuwe leden te wer ven. „Bruinisse heeft geen muziek vereniging, dus we zitten niemand in de weg. We hebben ook twee le den die uit Bruinisse komen." Met een ledenaantal van rond de 20 Lessen en meer bij Oosterlands Fanfare Het Pepernotenconcert wordt ge houden in dorpshuis De Vanger in Bruinisse. Vanaf 18.30 uur kunnen mensen in lopen om instrumenten uit te pro beren of informatie in te winnen. Voor dat doel zijn ook wat info- kraampjes neergezet. Om 19.00 uur begint het program ma, onder leiding van Reint Laan. Wie muziek wil Ieren maken, kan zich oriënteren via snuffellessen. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk een rondje lessen langs verschillen de instrumenten te doen. Tonen meerdere leerlingen belang stelling voor hetzelfde instrument dan kan de docent ook les geven in Bruinisse. Meer over Oosterlands Fanfare is te lezen op de website van de club: www.oosterlandsfanfare.nl. Een fragmentje van de repetitie is te zien via www.pzc.nl/cultuurdichtbij kan Oosterlands Fanfare op zich aardig uit de voeten. Vooral omdat sprake is van een evenwichtige in strumentale bezetting. „Maar het zou mooi zijn als er nieuwe leden bijkomen. Voor de continuïteit. En omdat je als vereniging een af spiegeling wilt zijn van de samen leving", zegt dirigent Josje de Regt. Jong en oud, man en vrouw. Mu ziek heeft, vinden De Regt en de Waaij, zo veel toe te voegen aan het leven. De Regt: „We zijn een vereniging die midden in het dorp staat. We zijn er bij met de lam- pionnenoptocht en als Sinterklaas wordt binnen gehaald. Stel je voor dat er geen muziekvereniging meer zou zijn, dan zou het dood stil zijn bij bijvoorbeeld de in tocht. Dat is een enorme verschra ling, juist ook voor kids." Het scholenproject is één van de manieren om aan de weg te tim meren. De dirigent laat doorsche meren dat er meer volgt. „Je pro beert altijd te vernieuwen. Met re pertoire of met uitvoeringsprak tijk. Misschien volgen er meer crossovers, bijvoorbeeld met beel dende kunst, dans of toneel." De quizachtige opzet van het programma zorgt voor spannende momen ten. De winnaars worden vrijdag tijdens het Pepernotenconcert bekend ge maakt. Dirigent Josje de Regt heeft het programma ontwikkeld en speciaal afgestemd op verschillende leeftijden. zierikzee - Connexxion past 12 de cember de regeling aan. Lijn 132, Zierikzee-Goes, gaat van 14.00 tot 17.00 uur elke 10 minuten rijden. Van 12.00 tot 14.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur is dat elk kwar tier. De 132 wacht onderweg niet meer op vertraagde bussen. Buiten de spits sluit de 132 niet meer aan op de trein uit Middelburg. Door de snelle 132 rijdt de 134 minder vaak van Renesse naar Zierikzee. De ritten van 14.11 en 15.11 van Zie rikzee naar Bruinisse vervallen. Wel maakt de 134 op schoolmidda gen extra ritten naar Dreischor en Kerkwerve. De middagrit van Ren esse naar Goes verdwijnt. connexxion.nl of 0900-2666399 Op de foto's zijn leerlingen van De Meerpaal te zien, maar ook Op Dreef werd bezocht. Niet alleen de oudere leerlingen, zoals hier te zien, maar ook de allerjongsten. In principe (nog) niet de doelgroep van de fanfare, maar 'Het is zo sneu om dan niet meteen bij de kleintjes langs te gaan'. 5 cd-box Genieten van de mooiste klassieke muziek op maar liefst 5 cd's! 100 nummers van de beste componisten, met stukken van o.a. Handel, Strauss, Ravel, Vivaldi en vele anderen. Totale speelduur ruim 6 uur! Adviesprijs 23,99 •Excl. 1,95 verzendkosten categorie CD's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24