l3 PZCI7 Twee extra verkeerslichten op N59 Koud SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 24 en 25 VERKEER Rijkswaterstaat wil Rijksweg veiliger maken met ingreep Uitslaande brand in woning Hoenderweg PvdA: 'Beperk grootte clubjes wielrenners' Werk haven Flaauwers ligt achter op schema almanak Ingepakt als een Sinterklaascadeautje dinsdag 30 november 2010 Pepernotenconcert sluit scholenproject Bruinisse af Dinsdag 30 november 2010 Zeeland bouwt op Gelders succes AED-alert Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse OOSTERLAND - Wie over een jaar op de Rijksweg (N59) tussen Zie- rikzee en Bruinisse rijdt, komt on derweg twee nieuwe stoplichten tegen. Zowel ter hoogte van de Molen weg - dé entree van Oosterland - als op de kruising met de Brede- weg (de doorgaande weg richting Sirjansland) plaatst Rijkswater staat eind 2011, begin 2012 verkeers lichteninstallaties. De stoplichten staan straks krap één kilometer van elkaar vandaan. Om een goe de doorstroming van het verkeer te bewerkstelligen, worden de lich ten volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat Zeeland op elkaar afgestemd. Hierdoor ontstaat een zogeheten 'groene golf. De lichten springen voor het doorgaand ver keer alleen op rood als er auto's vanuit Oosterland of Sirjansland de N59 op willen draaien. Met de maatregelen wil Rijkswater staat de verkeersveiligheid op de doorgaande weg verbeteren. Over de aanpak van de twee kruis punten wordt al jaren gesproken. Voor de kruising met de Molen weg was lange tijd een rotonde, vergelijkbaar met die bij Bruinisse, in beeld. Dat plan is vanwege een gebrek aan financiële middelen en fysieke ruimte gesneuveld. Het plaatsen van verkeerslichten neemt minder ruimte in beslag en is daarom aanzienlijk goedkoper dan een rotonde. Wok van Zeeland Willem Adriaansens ZIERIKZEE - De strik ontbreekt weliswaar, René Faasse wil het monumentale hotelge- zijde van het gebouw aan de Hoge Molen- tegen dit plan, maar dat verzet heeft men in- maar desalniettemin oogt het voormalig hotel bouw aan de voorzijde omtoveren in een win- straat een vestiging van koopjeswinkel de Ac- middels ingeruild voor 'een positieve grond- Huis van Nassau in hartje Zierikzee als een kei en bank en daarboven mogelijk apparte- tion komt. In eerste instantie verzette het ge- houding'. Sinterklaascadeautje. Projectontwikkelaar menten. Het is de bedoeling dat aan de achter- meentbestuur van Schouwen-Duiveland zich foto Dirk-Jan Gjeltema SINT-ANNALAND In een woning aan de Hoenderweg in Sint-Annaland heeft gistermid dag een uitslaande brand gewoed. Niemand raakte gewond. Rond t tien voor twaalf brak brand uit op r-de zolderverdieping. Twee tank autospuiten en een watertankwa- •^cien werden opgeroepen om de brand te bestrijden. In het dak ont- ond een gat en ook binnen was aanzienlijke schade. De oorzaak h( ,n de brand is onbekend. Het s.vuur was snel onder controle. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen moet met andere wegbeheerders een oplos sing zoeken voor de problemen met grote groepen vooral Bel gische wielrenners die met name in het weekend de (polder)wegen onveilig maken voor andere wegge bruikers. Dat vindt de PvdA in die gemeente. De partij pleit voor een verordening waarin een maximum wordt gesteld aan de grootte van een clubje wielrenners. Zo'n regel geldt al in Noord-Brabant. KERKWERVE Het werk aan de haven van Flaau wers loopt vertraging op. Het ha ventje wordt voorzien van een nieuwe damwand, waardoor de zeewering weer voldoet aan stren ge normen. De aannemer heeft de nieuwe damwand besteld, maar de ze is door de lange levertijd nog niet binnen. Naar verwachting kan de wand eind december of begin ja nuari geplaatst worden. Projectbu reau Zeeweringen verwacht dat de planning niet in gevaar komt. „In de zomer is het nooit een pro bleem om ze te vinden. Dan kom je ze natuurlijk overal tegen. Maar nu, als je ze nodig hebt, kun je ze nooit vinden", mopperde de fietsende Mid delburger toen hij gisterochtend he vig handenwrijvend op zijn werk ar riveerde. Handschoenen, bedoelde hij. En war me sokken. Geen overbodige luxe in deze dagen en een zoektocht meer dan waard. Tip? redactie@pzc.n! Dan maar wat later op het werk. Daar waren meer klachten over de ingetreden koude. Een collega die toch al even binnen was, zat nog steeds te rillen achter haar toetsen bord. „Ik krijg het maar niet warm" bibberde ze. De Middelburger, die inmiddels wel weer op temperatuur was gekomen, sprak haar wat hartverwarmende woorden toe. „Ach, de dag is nog jong."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23