Bruine rat komt nu in allerlei Ongenode gasten in en onder bed PZC Overval bij Opsporing Verzocht Middelburg wint proces om bouwleges N57 12 i cl1 i Serviesbeu rs BRUINE RATTEN tf%Ê%€b Losgelaten tamme ratten kruisen zich in het wild met bruine ratten waardoor ongediertebestrijder VorigJaar ving °"9ediertebestr' Rudy Marinisse nu veelkleurige ratten vangt. heeft hij er ai heei wat gevang .nl/webwinkel Lezersprijs 15,9s41 dinsdag 30 november 2010 vlissingen - De gewapende over val op een huis aan de Rietkraag in Vlissingen op maandag 25 okto ber komt vanavond aan bod in het tv-programma Opsporing Ver zocht. Bij de overval werd de be woner van het huis met een koe voet geslagen en werd diens zoon met een mes bedreigd. De buit bestond uit geld en waar devolle spullen, zoals dure tassen en sieraden. De daders gingen er vandoor via de wijk Rosenburg. De politie sluit niet uit dat één van de twee daders - een donkere negroïde man - ook betrokken is bij drie andere overvallen die sinds december 2009 zijn ge pleegd. Dat ging om overvallen in de Vliedberg (20 december 2009), de Meindert Hobbemalaan (6 april 2010) en de Van Bossestraat (30 juli 2010), allemaal in Vlissin gen. Bij al die overvallen was een man met een 'donker negroïde' ui terlijk betrokken. Steeds was spra ke van veel geweld, net als bij de overval op 25 oktober. De andere overvaller op die avond was een licht getinte man. De uitzending van Opsporing Ver zocht is vanavond op Nederland 1 van 21.10 tot 21.50 uur. De uitzen ding wordt een dag later, woens dag 1 december, herhaald op Ne derland 2 vanaf 11.10 uur. In de uit zending wordt een reconstructie van de overval getoond. Getuigen kunnen zich ook nog steeds melden bij het politiebu reau in Vlissingen of bellen met de opsporingslijn 0800-6070 of ano niem met 0800-7000. koudekerke - De elfde editie van de Zeeuwse Serviesbeurs vindt za terdag 4 (10.00-17.00 uur) en zon dag 5 december (11.00-17.00 uur) plaats op Het Blauwe Hof aan de Breeweg 11 in Koudekerke. Behalve serviezen is er op de Ser viesbeurs ook glaswerk, kristal, be stek en allerlei andere zaken te koop om tijdens de feestdagen een mooi gedekte tafel te maken. Bo vendien zijn er kleine meubelen te koop. De toegang tot de Servies- beurs is gratis. bij Vlissingenzijn eerste 'bonte' Rudy Marinisse met enkele 'bonte' bruine ratten. foto's Lex de Meester De bedwants vormt een groeiend probleem, zegt de Vlissingse ongedierte bestrijder Rudy Marinisse. Hij komt het diertje, ook bekend on der de naam wandluis, de laatste tijd veel vaker tegen dan een aan tal jaren terug. Volgens hem komt dat omdat er veel internationaal verkeer is. „De wants reist mee in een koffer." De bedwants is een klein insect, wordt vijf tot zes milli meter lang en is roodbruin tot bruin. Net vervelde exemplaren zijn lichter, maar kleuren bij. De bedwants leeft van bloed van on der andere de mens en dankt de naam aan de plek waar zich door gaans de meeste bedwantsen be vinden; in en rond het bed. De wants is, zodra hij volwassen is, een goede overlever die maan den zonder voedsel kan. Door het afgeplatte lichaam kunnen de smalste spleten worden betreden, zoals de vele plooien in het bed dengoed. De bedwants kan in prin cipe overal prikken, maar de be nen lijken favoriet. De steekwond- jes hebben veel weg van muggen bulten: kleine, rode bultjes. Soms zijn rijen bultjes aanwezig. Deze zijn veroorzaakt door een bed wants die gestoord werd tijdens het voeden en meerdere malen kort na elkaar geprikt heeft. Volgens Marinisse is het dier al leen te bestrijden door specialisten en moeten ook alle kleren worden behandeld. 5 cd-box Genieten van de mooiste klassieke muziek op maar liefst 5 cd's! 100 nummers van de beste componisten, met stukken van o.a. Handel, Strauss, Ravel, Vivaldi en vele anderen. Totale speelduur ruim 6 uur! Adviesprijs 23,99 *Excl. €1,95 verzendkosten categorie/CD's door Theo Ciele MIDDELBURG - Een poging van het ministerie van Infrastrucuur en Mi lieu om via de rechter minder bouwleges voor de N57 te hoeven betalen aan de gemeente Middel burg is mislukt. Rijkswaterstaat, een dienst van het ministerie, bouwt een aantal via ducten en tunnels voor de nieuwe rijksweg die over het grondgebied van de gemeente voert. Hiervoor rekent Middelburg ruim 1,1 mil joen euro bouwleges. Volgens het ministerie is dit veel te veel, omdat de hoogte van de le ges gebaseerd is op verkeerde, te hoge bedragen. Het ministerie vroeg aan de bestuursrechter de ge meente terug te fluiten. Volgens het ministerie moet bij het bepalen van de leges niet wor den uitgegaan van 61,7 miljoen eu ro aan bouwkosten, maar komt slechts 23,5 miljoen euro in aan merking als basis voor de heffing van de leges. De rechtbank vindt de onderbouwing van dit lagere be drag 'te summier'. Rijkswaterstaat had bovendien zeifin eerste instan tie het hoge bedrag genoemd. „Er is geen reden om te twijfelen aan de door eiser (ministerie) in eerste instantie opgegeven bouwsom", al dus de rechtbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20