Amerika maakt jacht op 'lek' Brutale inbraak Kabinet verzweeg info WK voetbal Geen 130 op A58 Sa? buiten Sterrenelftal WIKILEAKS Strafrechtelijk onderzoek begonnen naar publicaties vertrouwelijke overheidsdocumenten Afzien tijdens eerste natuurijsmarathon Dominicaanse wint vredesprijs voor kinderen UTRECHT - Inbrekers namen zon dagavond in Utrecht een televisie mee waar een echtpaar op dat mo ment naar zat te kijken, zo meldde de politie gisteren. De bewoners zaten voor de buis toen met een harde klap een ruit werd inge gooid. Twee mannen grepen de te levisie door het kapotte raam en gingen ermee vandoor op een scooter. DEN HAAG - Het kabinet heeft nega tieve informatie over een te organi seren wereldkampioenschap voet bal verzwegen voor de Tweede Ka mer. Ministers wisten ruim een jaar ge leden al dat voor belastingvrijstel lingen die wereldvoetbalbond Fifa eist, ingrijpende wetswijzigingen nodig zijn. Dat blijkt uit documenten die RTL Nieuws gisteravond heeft gepubli ceerd. Het ministerie van VWS heeft de financiële voordelen van het binnenhalen van een WK voet bal te rooskleurig voorgesteld. De investeringen zouden bij lange na niet opwegen tegen de opbreng sten. pagina 26: weinig Fifa-leden zijn van onbesproken gedrag MIDDELBURG - De VVD en de PW willen dat al in januari de maxi mumsnelheid op sommige snelwe gen omhoog gaat naar 130 kilome ter per uur. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland acht de dodelijk saaie A58 niet geschikt voor 130. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: A58 niet geschikt Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688"555530 WASHINGTON - Wereldwijd is deels onthutst, deels opvallend kalm ge reageerd op de publicatie van ver trouwelijke Amerikaanse over heidsdocumenten door de website WikiLeaks. De Amerikaanse justi tie probeert de verantwoordelij ken te pakken te krijgen. De Amerikaanse justitie is gisteren een strafrechtelijk onderzoek be gonnen naar de publicatie van ge heime berichten tussen Ameri kaanse ambassades en de regering in Washington. De website Wiki Leaks begon zondagavond met de publicatie van 250.000 van dergelij ke documenten. Justitie zoekt de verantwoordelijken. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Hillary Clinton bezwoer gisteren toekomstige pu blicatiesite zullen voorkomen. Ze veroordeelde de actie van Wiki Leaks als een aanval 'niet alleen op de VS, maar op de internationale gemeenschap'. Opvallend kalm was gisteren de reactie van de Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad op de pu blicaties. Volgens de president zul len die Irans relatie met andere lan den niet schaden. In de gepubli ceerde documenten pleiten leiders van de Golfstaten, voor een aanval op de nucleaire installaties van Iran. Vanuit de Golfstaten kwam gisteren geen officiële reactie. De reacties van Stockholm en Pa rijs waren minder mals dan die uit Teheran. Volgens de Zweedse mi nister van Buitenlandse Zaken Carl Bildt heeft 'de publicatie de wereld minder veilig gemaakt'. De Franse regering noemde die een 'bedreiging voor de democratische autoriteit en soevereiniteit'. Rus land reageerde terughoudend. Een woordvoerder van premier Poetin zei dat die eerst de originele docu menten wil zien. Iedere snelle reac tie is volgens hem voorbarig. pagina 10 en 11WikiLeaks zal lang blijven dooretteren. Bewolkt en droog, 0 Vandaag bij uw krant de bijlage Studenten protesteren tegen bezuinigingen op onderwijs Sterrenelftal herleeft Lees er alles over op pagina 25 Verhalen, foto's, graphics en cijfers op www.zeeuwsevoetbalawards.nl DINSDAG 30 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 281 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - De Dominicaanse Francia Simon heeft gisteren de In ternationale Kindervredesprijs 2010 gewonnen. De 16-jarige kreeg de prijs, omdat ze zich inzet voor de officiële registratie van kinde ren zonder geboortebewijs in haar eigen land en uit Haïti. Daarmee krijgen de kinderen recht op ge zondheidszorg en onderwijs. Simon kreeg zelf te maken met een ingewikkeld registratieproces om onderwijs te volgen. Ze heeft 130 kinderen aan een naam en na tionaliteit geholpen. Simon krijgt van de stichting KidsRights een podium om de boodschap breed te verspreiden. Verder investeert de stichting 100.000 euro in een project dat verbonden is aan waar ze voor strijdt. De prijs werd in de Ridderzaal in Den Haag uitgereikt door Rigoberta Menchü Turn-, die in 1992 als jongste laureaat ooit de Nobelprijs voor de Vrede won. 120 km/u op de A58 is hard genoeg NOORDLAREN - De afgelopen dagen bedeelde de natuur het Groningse plaatsje Noordlaren met de meeste vorst. Op een 3,5 centimeter dikke ijs vloer won Bob de Vries gisteravond de race over 125 ronden. Het was de eerste marathon op na tuurijs van dit schaatsseizoen. De gebroeders Me- su uit Middelburg reden de wedstrijd niet uit. Er- win Mesu hield het zo'n dertig rondes voor het einde voor gezien. Jongste telg Niels stapte tien rondes later uit de wedstrijd. „Het was super- zwaar en het ging ook keihard", zei Erwin Mesu. „Het was een raar klein rondje waarin de bochten niet zo heel erg mooi lagen. Dertig rondes voor het einde werd ik eraf gereden. De beentjes wa ren toen helemaal leeg." foto Vincent Jannink/EPA reacties: 400 Kabinet pakt treuzelende student terecht aan eens 80% oneens 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1