PZC Geen stormloop op jodiumtabletten Hoogbejaarde thuis overvallen door twee gewapende mannen Koud A/ALCHEREN 18 en 19 17 22 en 23 DISTRIBUTIE PILLEN Middelburg deelt als laatste Zeeuwse gemeente beschermend middel uit Al 2450 schoendozen voor actie Schoenmaatjes Nieuw boekje om stad te promoten almanak Dinsdag 30 november 2010 Bruine rat komt nu in allerlei kleurvariaties voor Gemeenten bouwen aan netwerk voor hulp bij hartfalen Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De eerste dag van de distributie van gratis jodiumta bletten in Middelburg heeft geen drukte veroorzaakt op het stads kantoor. Gisteren hebben door zes mensen in totaal achttien pillen opgehaald. De tabletten bieden be scherming tegen radioactief jo dium bij een kernongeval. Dat de mensen niet in de rij zou den staan om jodiumpillen op te halen, wisten ze al wel bij de ge meente Middelburg, zegt Hans Hu- bregtse. Ervaringen bij het begin van de distributie in andere ge meenten leerden dat maar een klein deel van de doelgroep de pil len meteen ophaalt. Middelburg is de laatste van de acht Zeeuwse gemeenten die mee doen aan de jodiumdistributie. De verdeling in de andere gemeenten begon afgelopen voorjaar. Middel burg stelde het uit, omdat de amb tenaren het hier toen te druk had den met de organisatie van Konin ginnedag en de Giro-etappe. Zeeuwen van onder de 46 jaar die op een afstand van maximaal tien kilometer van een kerncentrale wonen, wordt aangeraden een jo diumpil in huis te halen. Het gaat om delen van Middelburg en Vlis- singen (ten oosten van het Kanaal door Walcheren), een deel van Goes ('s-Heer Arendskerke), Borse- le, Reimerswaal, een deel van Ter- neuzen (Biervliet), een deel van Sluis (Hoofdplaat) en Hulst. Van deze gemeenten vallen er zeven binnen de straal van tien kilome ter rond de kerncentrale in Borsse- le en één (Hulst) binnen een straal van twintig kilometer rond de cen trale van Doel. België hanteert een cirkel van twintig kilometer om dat hier vier kerncentrales zijn. Wie buiten de adviészone woont maar toch een jodiumtablet wil, kan er overigens ook één ophalen bij de gemeente. Middelburg heeft ervoor gekozen de jodiumpillen automatisch voor haar hele ge meente beschikbaar te stellen. Volgens Marlies Lampert van de Veiligheidsregio Zeeland is in de Zeeuwse gemeenten die al eerder met de distributie begonnen, tot nu toe gemiddeld ongeveer een kwart van de pillen opgehaald. De hoogste 'scores' zijn tot nu toe be haald in Hulst (30 procent) en Vlis- singen (29 procent); de laagste in Terneuzen (2 procent). pagina 21: jodiumpil smaakt nergens naar VLISSINGEN - Op de eerste inzameldag zijn in Vlissingen al 2450 schoendozen met school spullen, toiletartikelen en speelgoed ingele verd voor de actie Schoenmaatjes. „Ze kwa men van heinde en verre: Wolphaartsdijk, Goes en zelfs uit Zeeuws-Vlaanderen", vertel de Patricia Lucassen. Ook Marino Schijf uit Borsele van de Franck van Borsseleschool le verde dozen in. De actie is een initiatief van de Stichting Edukans. De dozen worden ge stuurd naar kinderen in Kenia, Malawi, Oegan da, Moldavië, Albanië en Irak. Ook vandaag kunnen nog schoenendozen worden ingele verd. Dat kan bij De Carrousel aan het Arse naalplein in Vlissingen tussen 14.00 en 16.00 uur. foto Lex de Meester VLISSINGEN Veertig ondernemers in Vlissingen hebben vanaf deze week op hun toonbank een nieuw pronkstukje staan om hun stad te promoten. Een boekje, genaamd Vlissingen, win kelen aan zee, dat mensen langs win kels in de binnenstad loodst. Eén van de bedenkers is edelsmid Henk van der Kooij, die er ook een standaard voor maakte. pagina 21: 'n boekje waarin je blijft bladeren VLISSINGEN Tip? redactie@pzc.nl Een 82-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond in haar huis over vallen door twee gewapende man nen. De mannen dwongen haar on der bedreiging van een wapen spul len af te geven. De overval op het huis in de Kappeyne van de Coppel- lostraat in de wijk Pauwenburg vond plaats rond 20.00 uur. De overvallers zijn zo'n 1,70 meter groot en droegen donkere kleding. De man die het woord voerde, sprak met een buitenlands accent. De politie is op zoek naar getuigen van de overval. Het is onbekend in welke richting de mannen zijn ge vlucht. Over het wapen waarmee is gedreigd, doet de politie geen mededelingen. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Vlissingen, via 0900-8844 of ano niem via 0800-7000. „In de zomer is het nooit een pro bleem om ze te vinden. Dan kom je ze natuurlijk overal tegen. Maar nu, als je ze nodig hebt, kun je ze nooit vinden", mopperde de fietsende Mid delburger toen hij gisterochtend he vig handenwrijvend op zijn werk ar riveerde. Handschoenen, bedoelde hij. En war me sokken. Geen overbodige luxe in deze dagen en een zoektocht meer dan waard. Dan maar wat later op het werk. Daar waren meer klachten over de ingetreden koude. Een collega die toch al even binnen was, zat nog steeds te rillen achter haar toetsen bord. „Ik krijg het maar niet warm", bibberde ze. De Middelburger, die inmiddels wel weer op temperatuur was gekomen, sprak haar wat hartverwarmende woorden toe. „Ach, de dag is nog jong."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19