lort 139 serie flop Zakloop prooi voor Vasseur Delta Fast morst wederom een punt De Kok blijft Harmes net voor de Wolff grijpen titels i-NSi NK voor clubteams maandag 29 november 2010 Naast het NK airtumbling werd in Goes ook het NK voor clubteams gehouden. Turn'87 was de enige Zeeuwse vertegenwoordiger in deze titelstrijd. De ploeg uit Oostburg werd derde in de mix senioren B. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast speelden in de eredivi sie met 4-4-gelijk tegen Twentevi- sie. Garage Verbrugge Hyundai ging zoals verwacht ten onder te gen koploper Van Donge&de Roo: 0-8. Na de overwinning van Delta vori ge week leek de ommekeer te zijn gekomen, maar dat bleek al snel een illusie. De wedstrijd tegen het tegen degradatie vechtende Twen- tevisie eindigde in een teleurstel ling. Het vreemde is wel dat de ploeg weinig valt te verwijten, want er werd goed gespeeld. Al leen Glenn Hofman verloor vrij te leurstellend van Stefan Lenting en dat kostte zijn team achteraf de ze ge. Jean Paul de Bruijn kwam op de andere tafel in slechts 27 beur ten, mede dankzij een knappe se rie van 16, remise overeen met An no de Kleine maar het betekende wel een ruststand van 3-1 in het voordeel van de thuisspelers. Het beeld veranderde na de pauze am per toen ook Eddy Leppens gelijk speelde tegen Christian en op nieuw in weinig beurten (24). Ge lukkig had Peter de Backer de geest en werd Van Geel zowat ge kleineerd waardoor er toch een punt werd gepakt. Het aantal verliespunten was voor het team van Garage Verbrugge Hyundai twee maar desondanks eervol te noemen. De gemankeer de thuisploeg (Martin Spoormans en Ronny Daniëls ontbraken) bood op Thérèse Klompenhouwer na voorbeeldig verweer. Henk Ha- braken verloor weliswaar kansloos van Dick Jaspers maar noteerde wel 1.667 gemiddeld. Op de Nederlands kampioen stond weer eens geen maat. In slechts 15 beurten was hij klaar en liet 3.333 aantekenen. Kees Wittens speelde tegen de huidige leider in de eredivisie Martin Horn op moyenne de wedstrijd van zijn le ven. Tot 43-43 ging hij met de Duitser mee maar moest in de laat ste paar beurten afhaken. Dat over kwam Raymund Swertz ook tegen Ad Koorevaar. De jonge Limburger liet zien ook in het driebanden toekomst te heb ben. In de klassieke spelsoorten heeft hij met zeven individuele Ne derlandse en drie Europese titels op zak zijn sporen al verdiend, maar in het driebanden staat hij aan het begin van zijn carrière. Ad Koorevaar meende even dat hij het wel op zijn routine zou redden maar dat bleek een misvatting, want Swertz deed volop mee en Koorevaar moest vol aan de bak om de winst te pakken. Dat ge beurde wel, maar de complimen ten waren voor de jongeman uit Afferden. „Ik had liever de punten gehad maar kwam op het laatst net tekort", vertelde hij na afloop. „Ik vond het wel een eer om hier te mogen spelen. Dat mag van mij vaker gebeuren." Voor Klompenhouwer viel er wei nig eer te behalen tegen Jean van Erp maar het kopje ging wel snel naar beneden. De nationaal vrou wenkampioen kreeg wel een eer volle uitnodiging van de Ameri kaanse Biljartfederatie. Ze gaat in april tijdens de wereldbekerwed strijd in Las Vegas samen met de Amerikaanse kampioen Mercedes Gonzales het vrouwenbiljarten in Amerika promoten. door Sjaak Sinke Guitho de Wolff maakt zijn favorietenrol waar bij de junioren. strijd en zag haar concurrentes daarna stuk voor stuk minder hoog scoren. Dat De Wolff won, was minder verrassend. De lenige springer van het Oostburgse Turn'87 is een veelvraat. Overal waar hij komt, gaat hij met prijzen aan de haal. Hij deed twee weken geleden zelfs al mee aan het jeugd-WK trampolinespringen in Metz. Hij werd daar 29e bij de der- tien- en veertienjarigen. AARDENBURG - De strijd om het Zeeuws crosskampioenschap bij de mannen senioren begint op een show van twee mannen te lij ken. Martijn de Kok en Erwin Har mes, beiden van Dynamica, doen er alles aan om er een leuke strijd van te maken nadat Kevin de Pag- ter en de huidige Zeeuws kam pioen Jesper Francke zich na de eerste wedstrijd in Kruiningen niet meer hebben laten zien aan het crossfront. In het door de sneeuw prachtige uitziende Elderschansbos was het Martijn de Kok die meteen de aan val koos tijdens de Elderschands- cross. „Ik heb geleerd van mijn val partijen in de Den Inkelcross", liet hij weten. „Met een spikelengte van 12 mm en een vrij veld voor me op dit smalle parkoers voelde ik me een stuk beter." In de beginfase kon trimmer Huub van Noorden de koploper nog even volgen met Harmes en Theo Rabout (Wielingen) op een redelijke achterstand. Van Noor den viel ver terug waar Harmes er alles aan deed om bij De Kok te ko men, maar hij strandde uiteinde lijk op een halve minuut achter stand. Door deze uitslag neemt De Kok de leiding over met een totaal van 478 punten, op één punt ge volgd door Harmes. Rabout voer de op de derde plaats overall de masters H35-groep aan. „Met deel name aan een Belgische crosscom petitie kom ik langzaam weer te rug", zei Rabout. Master H45 Sjaak Luteijn (Oost burg) keek eerst even de kat uit de boom na zijn tweede plaats vorige week in de Zevenheuvelenloop. Half koers kreeg hij aansluiting bij Rabout om op een half minuutje achterstand te finishen. Ook Wil- ko de Vos (AV'56) en Archie Staal (Delta Sport) mochten op het po dium bij de masters H45. Charles Vermeulen (Kapelle) was de sterk te in H55 en Joop Lasseur (Delta Sport) boekte zijn tweede zege in H65. Bij de vrouwen is de spoeling nog dunner. Slechts acht vrouwen gin gen van start -voor hun 5290 meter, die overall gewonnen werd door Saskia Goole (AV'56) in de catego rie D35 met een voorsprong van bijna twee minuten op Astrid den Herder (AV'56) en Anne de Vlie ger (AV'56). Op de korte cross ging de zege bij de mannen naar Menno Tanis (AV'56) en Edwin Stolk (Flakkee). Aniek Aper (RKHAV) en Margot de Nijs (RKHAV) pakten de bloe men bij de vrouwen korte cross. iMtl - door Sjaak Sinke NISSE - De overwinning van Remy Vasseur uit Vlissingen op de halve marathon in de Zakloop in Nisse voelde voor hem niet als een re vanche voor zijn uitvallen in de Kustmarathon. „Conditioneel was toen alles in orde maar blaren on der mijn voeten, waarschijnlijk door te dunne sokken, braken me daar op." Gisteren won hij overtui gend. Jesper Francke finishte als tweede, derde werd Cesar Beilo. Op de elfde editie van de Zakloop kwamen ruim zeshonderd deelne mers af Remy Vasseur was met een in de voorste linies te vinden. „Ik wilde het rustig aan doen, maar het ging erg gemakkelijk." De Vlissinger had het voordeel dat Ronnie Overgaauw (Zoutelande), die de 7.5 kilometer liep, als haas wilde fungeren. Hierdoor kon Vas seur een voorsprong opbouwen van ruim een minuut op Arjan Be- ije (Burgh-Haamstede) en Alwin Vermeulen (Kwadendamme), die later ver terug zou vallen. In de achtervolging op Vasseur en Beije probeerden oud-Vlissinger Cesar Beilo, Sjaak Brouwer (Middel burg), Jesper Francke (Koudeker- ke) en Nap Hage (Poortvliet) geza menlijk de achterstand zo klein mogelijk te houden. Vasseur spaarde zich tot 17 kilome ter en moest tegen de wind nog even flink aan de bak. Het leverde hem een winnende tijd van 1.15.06 op. Volgende week doet Vasseur een gooi naar de Zeeuwse titel 10 En gelse mijl in Zierikzee. Jesper Francke keek in zijn eerste halve marathon even de kat uit de boom, maar bleef met Beilo wel zicht houden op Beije. In de laat ste kilometers wist Francke een gaatje te slaan met Beilo en Beije en finishte anderhalve minuut na Vasseur op de tweede plaats. „Er was wel wat blubber op de ver schillende dijkjes maar niet zo veel als in de crossen", liet de Zeeuws crosskampioen weten. Hij zal zijn titel niet verdedigen. „Ik voel me veel meer thuis op de weg." Cesar Beilo heeft een sterk triatlon seizoen afgewerkt en beloonde dat nu met de derde plaats, voor Beije. Nap Hage (Poortvliet) finishte ver rassend op de vijfde plaats voor Sjaak Brouwer die de Kustmara thon en de marathon van Amster dam kennelijk goed heeft ver werkt. Bij de vrouwen was Connie Hage (Poortvliet) een verrassende win nares. Keurig uit de wind gezet door Rien Fase (Sint-Annaland) bereikte ze de finish na 1 uur 39 minuten en 18 seconden. Irene Koole (Zoutelande), na haar zege in de Hobbeldebobbelloop licht fa voriet voor de zege, moest meer dan twee minuten toegeven. Rens- ke Verbrugge (Goes), winnares Remy Vasseur was gisteren oppermachtig in de Zakloop. foto Willem Mieras van de eerste Oosterschelderun, maakte in Nisse het erepodium vol bij de vrouwen. Ronnie Overgaauw had na zijn sterke optreden in de Warande loop van zaterdag nog energie over om de wedstrijd over 7.5 kilometer te winnen in 24.59, ruim voor Rob bert Meeuwse (Kwadendamme). De kleine Zakloop werd bij de vrouwen gewonnen door Marian ne de Kok (Lewedorp) voor Annet van der Linde (Nisse) en Ingrid Koene (Yerseke). /"C - r -mmmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77