tegen koploper sport 37 Eerste competitiezege van dit seizoen voor handbalsters EMM BC Vlissingen geeft voorsprong weg ti®! Üt i wl §E; I iJÉe? tLdtt De Bruijn maakt indruk met serie van 100 Oemoemenoe verslaat Lady Bugs Vlissingse hockeyers verslaan Olympia in Zeeuwse derby maandag 29 november 2010 mBBuaausBmm! msm JW v mmt&m sa sBsssssstssa 8 Olympus heeft na zeven wedstrijden acht punten. door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - De handbalvrouwen van Olympus hebben in de twee de klasse niet voor een stunt kun nen zorgen tegen koploper Heerle. De equipe van Ron de Waal ver loor, na een 10-9-voorsprong bij rust, met 19-23 van de Brabantse formatie. De Vlissingse handbalsters kenden een moeizame start van de wed strijd tegen een tegenstander, die volgens Olympus-coach Ron de Waal meestrijdt om het kampioen schap. Een 3-5-achterstand was het gevolg en dat kwam mede door het mindere verdedigen van de thuisploeg. „Het was ook de verdienste van de opbouwspeel- ster van de tegenpartij, die heel goed het vermogen had om haar eigen man te passeren waardoor er ruimte ontstond", concludeerde De Waal. „Ze waren heel goed in staat een overtalsituatie te creë ren." Toch leek Olympus in de loop van de wedstrijd de juiste methode te hebben gevonden om de Braban ders te bestrijden en kwam de ploeg terug in de wedstrijd. In het tweede deel van de eerste helft toonde de Vlissingse ploeg veer kracht en liep al snel in op de be zoekers. De druk van de thuis ploeg zorgde ervoor dat de eerste helft met een 10-9-voorsprong af gesloten werd. De tweede helft, waarin Olympus de voorsprong moest verdedigen, verliep minder gunstig voor de thuisploeg dan verwacht. Eén punt voorsprong is in het handbal een miniem verschil, bevestigde ook coach Ron de Waal. Dat bleek, want na tien minuten, waar in Olympus nog aardig mee kon komen met Heerle, werd de thuis ploeg overrompeld door de bezoe- HULST Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst leverde in de topteamcompe- titie prestaties van wereldniveau. Hij baarde opzien door zijn twee partijen bandstoten over honderd caramboles in twee en één beurt uit te maken. Het is dit seizoen het hoogtepunt voor de Hulstenaar om dat zijn beste partij tot nu toe vijf beurten behelsde. MIDDELBURG Het vrouwenteam van Oemoeme noe heeft flink uitgehaald tegen La dy Bugs uit Doetinchem. Na een 17-o-voorsprong bij rust wonnen de Middelburgse vrouwen met 41-0. Oemoemenoe kwam al snel op 5-0 door een try van Rosanne den Toonder. De ruststand was 17-0. Na rust bleef het een eenzijdig duel en liep Oemoemenoe uit naar 41-0. kers. Op cruciale momenten wer den open kansen, die tot de aan sluiting hadden kunnen leiden, ge mist. In de laatste fase van de wed strijd zette Olympus nog wel aan, maar de voorsprong van Heerle kwam niet meer in gevaar. De Waal: „We wisten dat dit een ploeg was met enorm veel bewe ging, heel veel individuele capaci teiten. Daar moesten we ons op in stellen en dat hebben we naar be horen gedaan. Maar toch zag je in •een aantal fases dat zij meer in staat waren om een kans te creë ren." Zowel defensief als offensief kwam Olympus tekort. Daarbij speelde ook mee dat de bezoekers zeer offensief verdedigden. „Wij hadden in bepaalde fases moeite om daarop in te spelen", zei De Waal. De oefenmeester gaf aan dat zijn ploeg het niet van beweging en snelheid moet hebben, maar meer van het teamgebeuren. „We heb ben een groep die het moet heb ben van heel erg hard werken, met elkaar en voor elkaar. Ik durf te zeggen dat we tegen de kampioen hebben gespeeld." Handhaving in deze klasse is voor de promovendus de doelstelling voor dit seizoen. „Ik mag en ik kan ook niet meer verwachten van deze ploeg. Ik ben enorm trots op deze groep meiden die het vanaf wedstrijd één goed heb ben opgepakt. Het gaf een geweldi ge mentale opkikker dat we de eer ste wedstrijd in winst hebben om gezet. Je komt in een soort flow, maar het dubbeltje viel ook steeds onze kant op. Nu kom je tegen iets sterkere tegenstanders waarbij bijna niks fout mag gaan." Scores Olympus: Steffi Richter 7, Mar- tje Huijben 5, Wendy Meerman 3, llona Wielemaker 2, Ayla Engels 1, Bianca Meerman 1. door Peter Snelders VLISSINGEN - De Zeeuwse hockey- derby tussen Vlissingen en Olym- pia in de vierde klasse leverde een verdiende 2-1-zege op voor de thuisploeg. Een klasse hoger won Rapide met 1-0 van het eveneens hoog geklasseerde Oirschot. Het vrouwenteam van Rapide speelde in de tweede klasse met 1-1 gelijk tegen Ommoord. In de derde klas se werd de wedstrijd Waal- wijk-Vlissingen afgelast. Mannen. Rapide-Oirschot 1-0 (0-0): Na tien minuten nam Rapi de de leiding. Joep Smits scoorde met een strak schot vanaf de rand van de cirkel. Daarna golfde het spel op en neer. Ook de tweede helft was grotendeels evenwichtig. Rapide kreeg de beste mogelijkhe den. Op basis daarvan was de winst wel verdiend. Vlissingen-Olympia 2-1 (1-0): Er werd door beide teams met veel door Wsm Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben zaterdagavond de eerste zege van dit seizoen ge boekt. De Middelburgse vrouwen waren in de sporthal aan de Nas- saulaan met 22-20 te sterk voor de Sprint. De mannen van EMM gingen met 28-17 onderuit tegen Taxandria. Vrouwen. EMM-de Sprint 22-20: Na vijf nederlagen en één remise was het zaterdagavond eindelijk raak voor de Middelburgers. In ei gen huis werd verdiend midden motor de Sprint afgetroefd. De tol die de veel geplaagde equipe van Auke van Hinte moest betalen was echter niet gering. In het zevende competitieduel sloeg het noodlot voor Ariska Tax toe. Ze liep een hamstringblessure op. De tegenvaller overschaduwde de door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen raakten hun koppo sitie in de eerste divisie kwijt door een onnodige 94-93-nederlaag bij Lokomotief. In de vrouwen hoofd klasse leden BC Vlissingen en BV Souburg beiden een nederlaag. Mannen. Lokomotief - BC Vlis singen 94-93: In Rijswijk schoot BC Vlissingen met scherp van ach ter de driepuntslijn. Hierdoor werd een voorsprong genomen, die opliep naar 16 punten verschil. Door een score vanaf de midden lijn beperkte Lokomotief het ver schil tot 41-53 bij rust. Na de her vatting breidde BC Vlissingen de voorsprong weer uit naar 17 pun ten. Daarna'verloor BC Vlissingen de controle over de wedstrijd, wat me de werd veroorzaakt door het ont breken van enkele spelers. Loko motief kwam steeds dichterbij en in de slotfase namen de teams om beurten de leiding. Drie seconden overgave gestreden. Ondanks die inzet bleef het duel zeer sportief Olympia miste zoals eerder in de ze competitie stootkracht om het de Vlissingers echt moeilijk te ma ken. De thuisploeg had, ondanks het gemis van een aantal vaste krachten, de gehele wedstrijd het beste van het spel. Het was aan doelman Jurgen Zohlandt te dan ken dat de ploeg uit Terneuzen de schade beperkt hield. Bij de stand 1-0 stopte hij zelfs een strafbal van Boudewijn Jagers. Vlissingen nam al na vijf minuten de leiding door invaller Mickey Oonk. De thuis ploeg had wel een overwicht, maar kon pas vier minuten voor tijd opgelucht adem halen. Dat was op het moment dat Bas van der Ploeg uit een variant van een strafcorner 2-0 scoorde. Twee mi nuten later bracht Gijs Schueler voor heel even de spanning terug. Vrouwen. Rapide-Ommoord 1-1 (1-1): Door de nachtvorst was de eerste seizoenszege. „De ene is nog maar net hersteld of de ande re ben je alweer kwijt", zuchtte de keuzeheer na afloop. Xaira Nijsen en Anouk Provoost hebben de draad weer volledig opgepakt. De wedstrijd verliep voor de pau ze moeizaam voor EMM: 8-10. Met name achterin lieten de Mid delburgers steekjes vallen. Na de pauze was vooral de rol van regisseur Petula Brasser bepalend voor de eindzege. „Ze zorgde aan vallend voor een stukje rust." Daarnaast zette Brasser de dek king een aantal malen op het ver keerde been. Uiteindelijk won EMM de wed strijd met 22-20. De Middelburgse vrouwen staan daardoor niet lan ger op de laatste plaats in de eerste klasse. Mannen. Taxandria-EMM 28-17: De Brabanders mogen dan op een voor tijd kwam Lokomotief op een voorsprong van één punt, waarna BC Vlissingen er in de res terende tijd niet meer in slaagde te scoren: 94-93. Scores: Michel Bosters 25, Dorde Ka radzic 19, Allard de Jong 17, Sjors van de Poel 12, Dennis de Paauw 8, Raylin Jimenez 5, Emilio Jangbahadoer 4 en Patrick Kompier 2. Vrouwen. Attacus-BC Vlissin gen 72-58: BC Vlissingen had de verdediging aangepast om de beste speelster van Attacus beter aan te kunnen pakken. De ploeg uit Veg- hel had daar duidelijk moeite mee en omdat de Vlissingse aanval goed draaide leverde het eerste kwart een 17-18-voorsprong op. In het tweede kwart ging Attacus steeds zuiverder van afstand schie ten, waardoor ze bij rust een 38-30-voorsprong namen. In de tweede helft kwam BC Vlissingen langszij, maar door enkele gelukki ge noodschoten liep Attacus weer uit naar 56-44. BC Vlissingen kwam nog één keer terug tot ondergrond hard en daardoor wa ren de omstandigheden om in een hoog tempo te spelen niet ideaal. De bal stuiterde nogal waardoor de controle te wensen over liet. Ommoord begon fel en nam na ne gen minuten de leiding. Nauwe lijks een minuut later had Rapide tweede plek staan, dat neemt niet weg dat EMM zich bij voorbaat bij een nederlaag moet neerleggen. Dat gevoel overheerste bij de links handige hoekspeler Jerry Aertssen na afloop van de zesde competitie nederlaag. „Er is te veel ontzag voor de andere ploegen. EMM moet meer van eigen kracht uit gaan." Het euvel zorgde in het eer ste bedrijf al voor een forse kloof: 14-4. Na de pauze gooiden de be zoekers alle schroom van zich af. Maar de marge van tien treffers werd nooit gedicht „Thuis zie je het vertrouwen er eerder uitko men. We moeten gewoon meer ons eigen plan trekken." Niels Wa genaar ontbrak door een beenbles sure, Tijs de Vos wegens werk. Scores: Kevin Meulmeester 5, Len Stroy 4, Arnold Zevenbergen 3, Jerry Aertssen en Mayron Bouwmeester 2, Marcello Tax. 60-54, maar daarna trok Attacus de wedstrijd definitief naar zich toe: 72-58. Scores: Romana de Ridder 21, Nanon Doeland 14, Nayara de Ridder 5, Floor de Vries 4, Dorien de Witte 4, Mims Kole 4, Anouk van Pelt 4 en Layla Seit- te 2. BV Souburg - Kimbria 38-63: BV Souburg kon in het begin van de wedstrijd nog redelijk meekomen met Kimbria. Er werd niet veel ge scoord, maar Kimbria nam door enkele steals een 13-18-voorsprong. Door veel balverlies en ongecon centreerd spel liep de ploeg uit Maastricht verder uit en ging de rust in met 18-31. Door een felle full court man-to-man probeerde BV Souburg de concentratie terug te krijgen, maar Kimbria behield haar voorsprong: 27-40. Kimbria liep in de slotfase verder weg en won afgetekend met 38-73. Scores: Linda de Meij 9, Gitta Zijlma 8, Susan Plas 6, Immie Pattikawa 4, Cindy de Nooijer 3, Melanie Lindenberg 3, Nathalie Franke 3 en Nicoline Craste 2. reeds een antwoord klaar. Tatsjana van den Eynde liet zestig secon den later de 1-1 noteren. Rapide kreeg in de eerste helft de betere kansen, maar strandde op een sterk acterende keepster van Om moord. In de tweede helft was het duel in evenwicht. Een doelpoging van Vlissingen (rode shirts) wordt op het nippertje verij deld door Olympia. foto Lex de Meester •w HS&li-ar -P!i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75