Olympus kan niet stunten 361 S| ©rt Korfballers van TOP missen te veel kansen TTC Middelburg sluit af met verlies De Stormvogel wint De handbalsters van Olympus kunnen koploper Heerle één helft bijbenen. Na de pauze geven de Vlissingers een voorsprong uit handen en verliezen uiteindelijk met 19-23. maandag 29 november 2010 door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Tjoba hadden een desastreuze start in Go- rinchem. De overgangsklasser kwam nog wel sterk terug, maar kon geen twee punten meer pak ken tegen GKV: 26-21. Ook eerste klasser TOP verloor. Albatros was met 15-14 te sterk voor de ploeg uit Arnemuiden. Tweedeklasser Fortis blijft koploper na een eenvoudige thuiszege. GKV-Tjoba 26-21: In het eerste kwartier faalde Tjoba collectief De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren was aanvallend zonder overtui ging en verdedigend wankel. Daar door stond het in no-time 8-2. Bij 10-6 leek het herstel in te treden, maar door drie strafworpen voor GKV kwamen de bezoekers op een 14-7-achterstand bij rust. De insteek om de schade te beper ken, prikkelde Tjoba om terug te komen tot 20-18. Een gouden wis sel bij GKV zorgde voor de beslis sende bres. „De tweede helft win nen we gewoon met 14-12", zei coach Chris van Put. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Mar cel de Dreu 7, Johanneke Vleugel 3, Esmee Walraven, Esther van Boven en Geerten van Moolenbroek 1. Albatros-TOP 15-14: De verschillen tussen de ploegen waren klein. De slotfase verliep voor de Arnemuide- naren ietwat ongelukkig. TOP kwam met 12-13 voor, maar zag de thuisploeg daarna drie keer scoren. Na de 15-14 kregen de Walchena- ren nog wel kansen op de gelijkma ker, maar die viel niet. „In de voor gaande wedstrijden kwamen we nog wel in de laatste minuut langs zij, maar nu niet", zei trainer Edwin Coppoolse. „Dat was zuur, want we speelden heel aardig. Al leen misten we nog wel veel kan sen." Scores TOP: Corné Bezemer en Jeani- ne Marijs 4, Jordy Meulmeester en Ani ta de Ridder 2, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 1. Fortis-Sagitta 13-6: Fortis verzuim de een ruimere overwinning te boe ken. Verdedigend was het solide bij de Souburgse tweedeklasser, maar aanvallend ontbrak de scherpte. Zonder goed te spelen schreef For tis twee punten bij. De ploeg blijft koploper. Scores Fortis: Jordi Sleijpen 4, Remco Crucq, Patrick Koppejan en Demi Mon- deel 2, Niels Bebelaar, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard 1 Swift-Ondo (G) 17-14: De Middel burgers wisten wel raad met de on verwacht grote speelruimte die me dekoploper Ondo prijs gaf De be zoekers raakten gefrustreerd door de zes punten voorsprong die Swift nam. Daarna speelde de thuisploeg het duel goed uit. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat hijs Pagé 3, Roel Klootwijk, Sascha Theunissen en Elvera Wattel 2, Anita Hoekstra, Bas Gunter en Eefje van den Berg 1. Togo-All Ready 12-9: De 7-2 na tien minuten deed het niet vermoe den, maar Togo had een taaie aan All-Ready. In de eerste helft had de Goese koploper controle over de zo neverdediging van de bezoekers, na rust werd het wat onrustig en sloop All Ready gevaarlijk dichtbij. De 10-8 van Togo was belangrijk en daarna speelde de thuisploeg het duel uit. Scores Togo: Kevin de Waele 3, Niek Meerman, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 2, Corné van Rooijen, Jan- Kees Goossens en Marscha van Belzen 1. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuize 5, Jacco de Loof en Kris- ta Bergsma 2. Stormvogels-Ondo 12-14: Beide ploegen deden weinig voor elkaar onder. Een spannend potje korfbal derhalve, waarin Stormvogels één keer een voorsprong van twee pun ten pakte, maar de druk van Ondo veelal het initiatief en de voor sprong opleverde. Ondo sprong in de slotfase uiterst effectief om met de inschattings fouten van Stormvogels en besliste de partij in Middelburgs voordeel: 12-14. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Arja Groenleer, Niek Peene en Kristian Gabriëlse 2, Francky Koole en Frank Peene 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Ronald Wisse 4, Annemieke Koppelaar 2, Joris Hoogwerf, Iwan de Pagter en Joanne Knol 1. HANDBAL Een speelster van Olympus waagt een schot op doel. foto Lex de Meester door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Arnemuiden sloot het tafelten nisseizoen in de derde divisie af met een 2-8-overwin- ning tegen Cevelum uit Cuijck. TTC Middelburg verloor met 2-8 in Geldrop. Arnemuiden speelde een wed strijd om des keizers baard, want de mannen uit het vissersdorp wa ren al kampioen. Na een 2-0-ach- terstand richtten de Walchernaren zich op en verloren onder leiding van een weer ongeslagen Jan Henk Bomhof geen wedstrijd meer. TTC Middelburg eindigde een sei zoen vol blessureleed met een 2-8-nederlaag in Geldrop. Tan An- ran speelde een mindere wed strijd. Hij won alleen van noppen specialist Peter van Iwaarden. Sa men met invaller Soren de Witte werd wel het dubbelspel gewon nen. De Witte kwam bij zijn ren tree in de eerste divisie niet tot winst. Hij dwong Santic tot een vijfde game maar moest daarin het onderspit delven. De andere inval ler Kristian Davidse speelde ver dienstelijk maar kon niet stunten. Het eerste mannenteam van SAR sloot in de derde divisie af met een mooie overwinning (1-9) op Dordrecht 2. Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen waren goed op dreef met drie winstpartijen. Simo- ne de Klerk moest een puntje af staan aan Roy Visser. De Zeeuws-Vlamingen zijn als tweede geëindigd achter JCV. De vrouwen van SAR zijn verze kerd van nog een seizoen tweede divisie. Tegen het Goudse Vrien denschaar kwam een gelijkspel op de borden. Stefanie Fassaert en Chantal Remorie versloegen Na- dia de Bruin en Malou van dei- Krocht. Invalster Keshia Pieters kwam niet tot scoren. In het landelijk B eindigde de jon gens van TTC Middelburg on danks een 2-8-verlies op een ver dienstelijke vierde plaats. Miquel de Witte en Jordin Heijens versloe gen in Den Bosch Dani Stassen. In de hoofdklasse B won TTC Mid delburg 3 knap de eerste finalewed strijd om een plek in de derde divi sie. Met 6-4 werd Never Despair verslagen. William Marinissen speelde een puike wedstrijd met driemaal winst. Kimberly 't Hooft kon er twee zeges op Richard Driessen en Bram van Veldhoven aan toevoegen. Kristian Davidse zorgde voor het zesde punt. SAR won in de hoofdklasse C met maar liefst 9-1 van het Oedenrood- se Die Meede. Helaas was deze overwinning niet genoeg voor be houd. In dezelfde poule speelde TTC Middelburg 4 zich wel veilig. In Veldhoven werd het gelijknami ge team met 4-6 verslagen. Tho mas Groenewoud zorgde voor de helft van de productie door drie maal winst. Patrick Vroomen en Alwin van de Kop versloegen Luuk Tuinbeek. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloteams van de Stormvogel deden het dit weekend goed, want alle drie de teams wonnen. Het eerste versloeg HZ8cPC met 9-3. De vrouwen ver loren van Warande 2: 4-8. De Stormvogel-HZ 8c PC 9-3: De Vlissingers speelden een goede wedstrijd. In de eerste periode werd er gemakkelijk een 2-0-voor- sprong genomen. In de. tweede pe riode werd het zelfs 3-0 en niet veel later liep de thuisploeg uit naar 5-0. Pas daarna scoorde HZ8cPC. Na de 6-2 was het op nieuw De Stormvogel dat met snel le aanvallen uitliep naar een beslis sende 9-2-voorsprong. Scores: Mar- tijn Mechielsen 4 en Robin Juranek, Jas per Rouwendal, Sjoerd Leijnse, Jeroen Piek en Chris van der Draai 1. De Stormvogel 2-Argo 6-5: Ook De Stormvogel 2 speelde een ver dienstelijke wedstrijd. De Vlissin gers hadden drie keer een man minder, maar namen wel een 2-o-voorsprong. Daarna volgde er een mindere fase waarin Argo op gelijke hoogte kwam: 2-2. Vanaf de derde periode was het echter op nieuw De Stormvogel 2 dat de wedstrijd naar zich toe trok. Scores: Frank Leijnse en Ad van't West- ende 2 en Cheyenne van Berkel, Pim Bekkers 1 maal. De Stormvogel 3-De Treffers 3 9-4: De Stormvogel 3 speelde een puike wedstrijd. Alleen in de be ginfase kon De Treffers nog enige tegenstand bieden. Scores: Yanniek Mol en Robin Breel 2 en Henk Riemens, Sjaak Leijnse, Tho mas Murre, Dolph Kamphuis en Peter Blanker allen 1 maal. Vrouwen. De Stormvogel-De Wa rande 2 4-8: De Stormvogel vrou wen speelden een goede wedstrijd en gaven koploper De Warande 2 goed partij. Pas in de slotfase liep De Warande 2 uit naar 4-8. Scores: Joyce Piek 2 en Tamara Flore en Liliane Sole 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74