achter ÉdE' i 33 Verhage voorkomt blamage Kloetinge tegen Zwaluwe Nieuwdorp kansloos in beker tegen TSC Arianne Francke in vorm Walcheren verliest thuis van Sluiskil Zeeland Sport pakt periodetitel in vijfde klasse maandag 29 november 2010 'Je speelt verdienstelijk, maar blijft wel weer zonder punten' V 9 RCS-coach Michel Leonhart door Rogier Veenstra oost-souburg - RCS kon gisteren op sportpark de Alblas niet voor een stunt zorgen tegen koploper Brabantia. De ploeg van trainer Mi chel Leonhart ging met 3-1 onder uit. Het was alweer de vierde ne derlaag op rij voor de Souburgse zondag-eersteklasser. Zonder de geschorste André Siere- veld en Rafael Vulin begon RCS prima aan de^wedstrijd. Len Evers- dijk, die in de basis mocht starten, had de beste mogelijkheid in de beginfase. Zijn schot werd echter gekeerd door Brabantia-doelman Richard Prinsen. Pas na een kwartier kwamen de bezoekers beter in de wedstrijd. Vooral de behendige aanvaller Mi chel Leon-Payo was een aantal keer dicht bij de openingstreffer. In vijf minuten tijd kreeg hij tot driemaal toe de kans om de score te openen, maar hij zag zijn pogin gen stranden. De grootste kans voor RCS kwam na twintig minuten toen Rudley St. Jago de bal prima doorspeelde op de behendige Len Eversdijk. Oog-in-oog met de doelman was zijn inzet te slap. Een kwartier voor rust gebeurde er toch wat dit seizoen al vaker is voorgekomen. In een fase waarin RCS weinig kansen weggaf, kon Brabantia-aanvoerder Ronnie Dirks de bal na een prima voorzet van Bart van Limpt helemaal vrij inkoppen: 0-1. „Het geluk wat je soms nodig hebt om een wedstrijd naar je toe te trekken ontbreekt dit seizoen", zei gelegenheidsaanvoer der Alfaro Pentury over die fase in de wedstrijd. Terwijl een deel van supporters nog in de kantine zat om weer op temperatuur te komen, verdubbel de Brabantia-aanvaller Bart van Limpt de voorsprong. Met een uit stekend schot liet hij RCS-doel- man Lorenzo van Tryp kansloos. Op het moment dat Brabantia dacht dat de overwinning al bin nen was, bracht aanvaller Rudley St. Jago RCS terug in de wedstrijd. Len Eversdijk zette de bal goed voor richting Joey van der Zweep, die op zijn beurt de bal verlengde. Vleugelaanvaller St. Jago draaide slim weg en passeerde bekeken Prinsen. Het geloof kwam terug bij de thuisploeg en nog geen twee minuten na zijn doelpunt was St. Jago wederom gevaarlijk. Zijn lob werd echter gekeerd door de betrouwbare doelman van de bezoekers. In een fase waarin erg veel fout ging, wat vooral aan het bevroren veld te wijten was, greep RCS-trai- ner Michel Leonhart in. Remco Fe- lius en iets later Luke Eversdijk ver vingen twee verdedigers waardoor er vol op de aanval werd gespeeld. Het risico dat RCS nam, werd bijna beloond, maar Besar Xhox- haj schatte een prima voorzet van Roy van der Kaap niet op waarde in. Uit de counter die daarop volg de zag Michel Leon-Payo zijn goe de spel beloond worden met een treffer. RCS-trainer Michel Leonhart: „Je zit in de hoek waar de klappen val len en dan is het niet voor het eerst dat je verdienstelijk speelt maar wel weer zonder punten zit." RCS staat nu laatste omdat de an dere laagvliegers RKJW en Nulan- dia niet in actie kwamen. RCS-Brabantia 1-3 (0-1). 33. Ronnie Dirks 0-1, 47. Bart van Limpt 0-2, 54. Rudley St. Jago 1-2, 85. Michel Leon-Payo 1-3. Scheidsrechter: J. Beze- mer (Dordrecht). Gele kaart: Yordy Nij- land, Besar Xhoxhaj, Roy van der Kaap (RCS), Bart Kruizinga, Bart van Limpt (Brabantia). Aantal toeschouwers: 100. door Rudy Boogert lage zwaluwe - Edgar Verhage be hoedde Kloetinge zaterdag voor een zeperd in de derde ronde van de districtsbeker. De doelman mocht zich door twee gestopte strafschoppen (en eentje landde op de paal) toch wel de matchwin- naar noemen in het bekerduel bij Zwaluwe. De vervanger van Jaco van der Schee kon echter niet mas keren dat Kloetinge tegen de twee klassen lager acterende thuisclub een ongeïnspireerde indruk maak te. De instelling van Zwaluwe werkte die houding ook in de hand. Vanaf minuut één metselde de thuisclub een negenmansmuur rond het ei gen strafschopgebied en daagde Kloetinge uit daarin gaten te schie ten. Daar had de hoofdklasser moeite mee. Het vond weliswaar schietkansjes in de mêlee van spe lers, maar het aantal echte kansen stond in geen verhouding tot het balbezit van Kloetinge. Zwaluwe vond het best. Een aantal noemenswaardige mo menten passeerde voor rust de re vue. Een inzet van Sofyan Azzaga- ri (aangegeven door Rick Mulder) werd bij de eerste paal gekeerd door de doelman. Mark Schuit stuitte op de keeper na een leuke combinatie tussen Azzagari en Corné Schilperoort. Tussendoor had Mulder zijn ploeg op voor sprong gezet. Hij was attent toen de keeper een schot van Maarten van Rosevelt niet onder controle kon krijgen: o-i. Gejuicht werd er niet... Vlak voor rust liep Kloetinge de grootste averij van de middag op. Sofyan Azzagari werd wegens na trappen met direct rood uit het veld gestuurd. Aan het spelbeeld veranderde het niet veel. Een kwar tier voor tijd ging Zwaluwe pas voorzichtig iets terug doen. En drie minuten voor tijd werd het warempel gelijk. Doelman Edgar Verhage kreeg een corner maar half weg. Bij de tweede paal profi teerde Jan Polak: 1-1. Het gejuich was in Hooge Zwaluwe te horen... Strafschoppen moesten de beslis sing brengen. Edgar Verhage ont- nieuwdorp - Nieuwdorp is zater dag uit het bekertoernooi geknik kerd door TSC. Op eigen veld ver loor de Bevelandse formatie met 0-4. Al vroeg in de wedstrijd ging het mis voor de thuisploeg. Binnen een kort tijdsbestek bracht Jeroen van Leijsen de Brabanders op voor sprong en schoot zijn ploeggenoot Nicky van Ooijen de tweede goal in de hoek. Nieuwdorp had wei nig in te brengen en incasseerde nog twee doelpunten, beide op naam van Jeroen van Leijsen, voor dat het rustsignaal klonk. Qua voetbal deed Nieuwdorp niet on der in de tweede helft, maar tot scoren kwamen de mannen niet. Stefan van de Klooster had de bes te mogelijkheid op een treffer. Terneuzen-Oostburg 4-1: Terneu- zen heeft zich gisteren geplaatst voor de derde ronde van de dis trictsbeker. De zondag-tweedeklasser won op eigen veld met 4-1 van zon dag-vierdeklasser Oostburg. Jarno Waebeke (2), Erik Jan Naudts en Bas Hubregsen verzorgden de Ter- neuzense productie. Arjen Ver- sluijs scoorde tegen. In de derde ronde neemt Terneuzen het op te gen Clinge. De bekerduels EBOH-Breskens, Jong Ambon-TVC Breda, Steen-Good Luck en Biervliet-Axel werden afgelast. popte zich daarin tot een penalty- killer, hoewel hij volgens eigen zeg gen niet als zodanig bekend staat. „Ik probeerde de jongens in te schatten. Tijdens de wedstrijd kijk je natuurlijk hoe ze spelen: zijn ze links of rechts, zijn ze technisch of niet. Aan de hand daarvan koos ik telkens een hoek en ik probeerde zo laat mogelijk naar die hoek te gaan." De eerste strafschop van Zwaluwe kwam tegen de paal, de tweede en de vierde vonden de handen van Verhage. De missers van Rick Mul der en Jaap Esser werden daarmee gecompenseerd. Een mooi mo ment voor Verhage in zijn eerste maanden bij Kloetinge. „Ik hoop hier ooit nog 's nummer één te worden. Maar toen ik overkwam van Kruiningen, waar ik het heel goed naar m'n zin had, wist ik dat ik geen eerste keus zou zijn. Ik leer nu heel veel van Jaco (van der Schee) en ben blij met elke kans." Kijk voor een video van de straf- schoppenserie bij Zwaiuwe-Kloe- tinge op www.pzc.nl VLISSINGEN - In het enige duel in de vierde klasse A liep Walcheren tegen Sluiskil tegen de tweede thuisnederlaag van dit seizoen aan. Paul Bunnik bracht de Vlissin- gers al snel op voorsprong, waarna er in het eerste halfuur legio kan sen waren om verder uit te lopen. Deze waren echter niet aan de geelwitten besteed.- Aan de andere kant was Shegbert van Uijtrecht met een afstandsschot wel trefze ker: 1-1. In de tweede helft voorkwam eerst de paal nog dat de thuisploeg op achterstand werd gezet, rnaar even later was Shegbert van Uij trecht opnieuw trefzeker namens Sluiskil: 1-2. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - De sneeuwval in Zeeland zorgde zaterdag voor heel wat afmeldingen voor de dressuur- wedstrijd van de Gouwe Reyers in Serooskerke. In de strijd om de oranje erelinten wisselden Arian ne Francke met de donkerbruine ruin Winston en Mara Klaver met de zwarte merrie Woloma in M stuivertje. Arianne Francke stuur de in de warmloopronde de Me- tall zoon met 64.66 procent naar de zege. De combinatie uit Grijps- kerke bleef Mara Klaver met de Ka- randaj-dochter ruim een procent voor. In de herkansing nam Mara Klaver revanche. De amazone uit Wissenkerke liet met Woloma de teller oplopen tot 64 procent. Bijna twee procent meer dan Fran cke met Winston. Een uitslag waar Francke goed mee kon leven. „Ik had graag beide proeven gewon nen, maar ik ben dik tevreden. Winston liep heel fijn aan de teu gel. Hij toonde weer veel progres sie. Vandaag was dit weer goed voor twee winstpunten. De pro motie naar M2 kan zo niet lang meer uitblijven." Marcelle de Kam sleepte met Question Mark in L beide oranje erelinten uit het vuur. De Dom- burgse stuurde in de eerste proef de Lancet nakomeling naar 62 pro cent. Een gelijk aantal als Mara Kla ver met Bonbon. In de beslissende onderdelen toonde De Kam zich de beste. In de tweede proef stuur de De Kam de veel uitstraling to nende Queston Mark naar 63.66 procent. In de klasse Z ging de overwin ning in beide proeven naar Lenny Tange met Roset. In de openings ronde reed de amazone uit Rit- them de Bustron-dochter naar 58.23 procent. In de herkansing was Hella van der Horst duidelijk op dreef Zij stuurde de Bus tron-dochter met 62.35 procent naar de zege. VLISSINGEN - In een rechtstreek se confrontatie met de enig over gebleven concurrent, Nieuw Borgvliet, heeft Zeeland Sport (rode shirts) via een 3-1-zege de eerste periodetitel binnenge haald. Door deze overwinning na men de Vlissingers ook de eerste plaats op de ranglijst in de vijfde klasse A weer over van Lepel- straatse Boys. Vanaf het begin was de thuis ploeg de bovenliggende partij en de 1-0-stand halverwege door een treffer van Matthieu de Smit was dan ook terecht. Het eerste kwartier na de rust was in het voordeel van de bezoekers die in deze fase via Kees van de Velde langszij kwamen: 1-1. Zeeland Sport trok hierna het initiatief weer meer naar zich toe en door treffers van Joren Lammers en Wesley van Effrink werd een ver diende 3-1-overwinning behaald. Domper op de feestvreugde was het uitvallen van Niels Slager. Hij werd voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71