321 »ort RCS blijft weer met lege handen Stephanie de Frel maakt indruk met megascore in dressuurwedstrijd FC Dauwendaele geeft goede eerste helft geen vervolg PWC doet goede zaken RCS gaat op eigen veld onderuit tegen koploper Brabantia. De Souburgers verliezen het inhaalduel Rottier houdt Zeeuwse eer hoog in Heikant maandag 29 november 2010 dordrecht - FC Dauwendaele blijft wachten op het eerste punt in de eerste klasse C. Zaterdag ver loren de Middelburgers met 5-0 bij Oranje Wit. Toch speelde Dauwendaele een verdienstelijke eerste helft,, waarin het vaak aan de bal was en af en toe gevaarlijk werd. Een vrije trap aan de andere kant werd echter vlijmscherp ingeschoten door Rob van der Veen. Op slag van rust vloog de Dauwendaelse bank hoopvol op toen Mounir Nabil uit haalde, maar zijn schot scheerde rakelings langs de paal. Het score verloop in de tweede helft sprak boekdelen. Toen Sven Akkerman profiteerde van een slordigheid bij Dauwendaele en even later zijn tweede maakte was de wedstrijd beslecht in Dordts voordeel. Dau wendaele was geen schim van wat het was voor rust en incasseerde twee goals van Vincent Kroon in de slotfase. Oranje Wit-Dauwendaele 5-0 (1-0): Rob van der Veen 1-0, Sven Akkerman 2-0, Sven Akkerman 3-0, Vincent Kroon 4-0, Vincent Kroon 5-0. Gele kaarten: Rob van der Veen (Oranje Wit), Peter van Gorsel, Mark van lersel (Dauwendaele). Scheidsrechter: R.J. Col- lé (Leerdam). Aantal toeschouwers: 200. middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben za terdag met 11-9 gewonnen van het Amsterdamse VAD. Een broodno dige zege, want na de nederlagen tegen Ilmuiden en CEMA dreigde de Zeeuwse hoofdklasser in de ge varenzone terecht te komen. Het was een zege die van ver moest ko men, want toen zeven van de tien partijen afgelopen waren stond er een 9-5-voorsprong voor de Am sterdammers op het scorebord. Jos de Wild had in een klassieke partij verloren van VAD-boeg- beeld Herman van Westerloo en invaller Cor Boot was kansloos te gen Rob Pennekamp. In de laatste drie partijen kwam alles toch nog op z'n pootjes terecht. Arjo Kouse maker, die in het middenspel van geluk mocht spreken dat zijn te genstander een winnende combi natie overzag, won zijn over machtseindspel en Daaf Kasse trok in tegen Arie Storm aan het langste eind. Bij een 9-9-stand werd Jaap Veerhoek matchwinner. De Middelburgse damclub pakte in de eerste klasse B weer eens een punt. In De Lier werd het 10-10 te gen de Westlandse Dam Combina tie, een uitslag waarmee de Middel burgers volgens secretaris Arie Kammeraat goed wegkwamen. Zelf pakte Kammeraat vanuit een lastige stand een van de twee ze ges, de andere kwam op naam van Evert Wiskerke. Bij een 8-8-stand (Jan Moens en Piet Allaart hadden inmiddels nederlagen geïncas seerd) hing het gelijkspel aan een zijden draadje, maar Danny Wat- tel en Wim Koppejan sleepten een punt uit het vuur. Het tweede team van PWG wis selt in 2D zwakke en goede wed strijden af Zaterdag was het hosan na: een 17-3 overwinning op Hor dijk 8c Hordijk 2. ZONDAG EERSTE KLASSE 0 RCS verliest voor de vierde Iïl6t 1-3. keer op rij. Rudley St. Jago scoort namens RCS. Zijn ploeg zou het duel met koploper Brabantia met 3-1 verliezen. foto Lex de Meester door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Peter Klaasse was gisteren in Nieuw- en Sint Joosland in de dressuurwed strijd van Stal de Kroo erg succes vol. In de klasse Z was hij uitblin ker met de ruin Zephyr. Ook in Li bleek er tegen de Arnemuidenaar met de ruin Bentley geen kruit ge wassen. Stephanie de Frel schreef met Bromelia M met een megasco re de klasse L2 op haar naam. Peter Klaasse reed de mooi bergop waarts gaande en ritmisch bewe gende Cabouchon-zoon met 66,17 procent naar een overtuigende overwinning. Ruim twee procent meer dan thuisrijder Vincent Bol met de Lucky One zoon Urban. Peter Klaasse: „Zephyr loopt als uit het boekje. Hij maakt geen fou ten. Maar het moet allemaal nog wat spectaculairder. Hoewel, het gaat toch wel al vrij hard. Ik heb ge pland om in maart mee te doen aan het Zeeuws kampioenschap en daarna pas de overstap naar Z2 te maken. Maar als het zo doorgaat ben ik al voor het kampioenschap aan verplichte promotie toe." Daarmee was de koek voor de rui ter uit het vissersdorp niet op. Hij reed de expressief bewegende Ru- biquil-zoon Bentley met 67 pro cent in Li naar het oranje erelint. De combinatie sloeg daarmee een gat van maar liefst bijna vijf pro cent met de tegen elkaar aanschur- kende zes achtervolgers. De Vlis- singse Evelien Lenaerts pakte met de Welt Hit II zoon Bendy met 62.66 procent de tweede stek op. Bianca Relyeld met Bolero en San dra van Cadsand met Jack deelden met 62,33 procent de derde plaats. „Bentley is een paard met veel ca paciteiten. Hij heeft drie uitsteken de basisgangen, is werklustig en kan geweldig bewegen. Hij moet nog wat sterker worden om con stant te presteren", vertelde Klaas se. Bijna uitsluitend achten en zelfs een negen sierden het rapport van Stephanie de Frel met de Gribal- di-dochter Bromelia M. Daarmee liep de teller voor de combinatie op tot de verbeelding sprekende megascore van 75 procent. De com binatie uit Koewacht eindigde met een straatlengte voorsprong op Ba- bette Bookelaar, die de Don Grego- ry-dochter Daiquiri naar 64,33 pro cent stuurde. Kan het nog beter? „Ja", zegt Stephanie de Frel la chend. „Bij het afgroeten had ik een zes, omdat Bromelia scheef stond. Gekheid natuurlijk. Brome lia is een heel fijn paard. Ze leert snel. Kan eigenlijk alles als. Ik heb nu al vijftig winstpunten." heikant - José de Vetter en Rinus Rottier hielden zaterdag op het sterk bezette springconcours van ruiterclub Hulst de Zeeuwse eer in Heikant hoog. In een zinderende barrage bleef De Vetter met Smurf- ke in L baas in eigen huis. Rottier hield in M met Vita Belgische en Brabantse combinaties achter zich. In M speelde het pechduiveltje een aantal combinaties parten. Van een scherprechter was geen sprake, maar door slechts een lich te aanraking vielen balken naar de bodem. Slechts Rinus Rottier met de schimmelmerrie Vita en Michel le Mak met de Merrie DDL Con tend re hielden de nul op het straf blad. De daaropvolgende Bra bant-Zeeland besliste Rottier over tuigend in zijn voordeel. De routi nier uit Biggekerke sprintte met de Indorado-dochter in 37,12 naar de zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70