28I Nederlandse zwemploeg breekt Getergde Federer haalt zijn gram Het houdt niet op in het Pieter van den Hoogenband zwemstadion in Eindhoven. Met nog eens acht medailles schroeft de Nederlandse ploeg op de laatste dag van het EK kortebaan zijn totaal op tot 22, een dik record. Sneijder, Kramer en Tuitert genomineerd Thijssen wint tweede Grote Prijs op rij Derde eindzege in zesdaagse voor Schep Herzog wint met flink verschil Eerste zege Sauerbreij in Oostenrijk maandag 29 november 2010 EK KORTEBAAN AMSTERDAM Wesley Sneijder, Sven Kramer en Mark Tuitert zijn genomineerd voor de titel 'Sportman van het Jaar 2010'. Voor de uitverkiezing 'Sportvrouw van het jaar 2010' ko men Linsy Heister, Nicolien Sauer- breij en Ireen Wüst in aanmerking. De genomineerde sportploegen zijn het Nederlands dressuurteam (met de uit Westkapelle afkomsti ge Hans-Peter Minderhoud), het Nederlands voetbalelftal en het zeilduo Lobke Berkhout en Lisa Westerhof. Het Sportgala van NOCNSF is op 14 december in de RAI in Amster dam. STOCKHOLM Springruiter Leon Thijssen heeft gisteren opnieuw een belangrijke zege geboekt. Met Tyson was hij de beste in de Grote Prijs van Stock holm. De Limburger won er een au to ter waarde van 30.000 euro mee. Vorige week was Thijssen in eigen omgeving ook al succesvol, door bij Jumping Indoor Maastricht te zegevieren. Jur Vrieling uit Holwierde liep met VDL Bubalu in de eerste ronde te gen een foutje op en werd elfde. GENT Peter Schep heeft gisteren voor de derde keer in zijn loopbaan een zes daagse gewonnen. Hij was met de Belg Iljo Keisse de beste in 't Kuip- ke van Gent. Schep en Keisse sloten de zeventig ste editie van de zesdaagse af met 406 punten. Het Belgisch/ Duitse koppel Kenny De Ketele/ Leif Lam pater werd tweede met 345. Het po dium werd gecompleteerd door de Duitsers Robert Bartko en Danilo Hondo met 275 punten. Schep (33) won eerder de zesdaag sen van Amsterdam (2006) en Rot terdam (2009). TILBURG Adrienne Herzog heeft gisteren de Warandeloop gewonnen. De in Spanje wonende atlete was in de bossen bij Tilburg de snelste over 8100 meter. Herzog won in 27 minu ten en 30 seconden. Ze had een rui me voorsprong op de Belgische Veerle de Jaeghere, die veertien tel len moest toegeven. Bij de mannen liep Kalid Choukoud naar de tweede plaats op de 10.000 meter. Hij kwam vijf tellen tekort op de Duitser Steffen Uliczka. HOCHFUGEN Snowboardster Nicolien Sauerbreij is goed in vorm. De olympisch kampioene zegevierde zaterdag tijdens de sterk bezette Europa Cup parallel reuzenslalom in het Oostenrijkse Elochfugen. Het was haar eerste zege in het nog prille seizoen. De Amsterdamse versloeg in de fi nale de Oostenrijkse Patrizia Kum- mer. Derde werd de Duitse Anke Karstens die in de troostfinale Vik- toria Stefaner (Oos) versloeg. door Marco Knippen LONDEN - De ATP World Tour Fin als kreeg gisteren het droomaffiche. De tweestrijd tussen Rafael Nadal en Roger Federer werd in de O2 Arena in Londen nieuw leven inge blazen. In dubbel opzicht. Niet al leen werd de 'clash' in ere hersteld, bovendien onderstreepte Federer dat hij zich niet laat afschrijven. Federer klopte Nadal voor de eer ste keer sinds mei 2009,"toen hij zijn Spaanse kwelgeest in Madrid versloeg. De setstanden waren 6-3 3-6 en 6-1. Zodoende gaf de Zwit ser nog maar eens aan dat er met hem niet valt te spotten. Beschimpt was hij in het afgelopen jaar. Plus afgeserveerd. Het had al les te maken met zijn, voor hem, ondermaatse prestaties in de Grand Slamtoernooien. Weliswaar had Federer in januari als in zijn beste jaren nog de Australian Open gewonnen, maar daarna was over duidelijk de klad in zijn spel geko men. Op Roland Garros verloor de titel verdediger reeds in de kwartfinale, waardoor een einde kwam aan de ongekende reeks van 23 opeenvol gende Grand Slamevenementen waarin hij minimaal tot de halve fi nale wist door te dringen. Het bleek geen incident. Ook op Wim bledon kwam Federer niet verder dan de laatste acht, waardoor hij zelfs naar de derde plaats op de we reldranglijst afgleed. Er werd open lijk gerept van een naderend af scheid. Hoewel Federer zich tijdens het hardcourtseizoen weer enigszins oprichtte, nam hij allerminst de twijfels weg. Tijdens de US Open vermorste hij in de halve finale te gen Novak Djokovic wedstrijd- punten en capituleerde hij derhal ve. Het was koren op de molen van de critici, want Federer onwaardig. En Nadal? Die snelde van het ene hoogtepunt na het andere. Hij sloeg ouderwets toe op Roland Gar ros, heroverde de koppositie, was ook op Wimbledon en bij de US Open de beste. Er was zodoende niemand die in het laatste half jaar ook maar in zijn schaduw kon staan. Hoewel Nadal nog altijd zeven Grand Slamtrofeeën minder dan Federer heeft verzameld, laaide der halve de discussie op wie nu de bes te ooit was. Nadal leek licht de voorkeur te krijgen, omdat hij op jongere leeftijd voor de 'car- rière-slam' had getekend en hij, in tegenstelling tot Federer, olym pisch goud in het enkelspel en een Davis Cupzege op zijn erelijst had staan. Daarbij kwam nog eens dat hij in de onderonsjes met 14-7 leid de. Getergd haalde Federer in Londen zijn sportieve gram. Niet alleen ver kleinde hij zijn achterstand in de onderlinge score, ook voorkwam hij dat Nadal de officieuze wereldti tel (de enige ontbrekende presti gieuze hoofdprijs) wegkaapte. Maar misschien zelfs nog wel be langrijker: zijn spel oogde weer vir tuoos. Op het bal van de beste acht spelers van de wereld was slechts Nadal één setje gegund. Roger Federer De Nederlandse Ranomi Kromowidjojo staat huilend op het podium na haar overwinning op de 50 meter vrije slag. „Het drong nu pas tot me door dat ik van heel ver moest komen." foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66