2 61 Bryan Ruiz gaat liggen en blijft deze keer ook liggen Feyenoord AZ moet blij zijn Club Brugge lijdt zevende nederlaag Graafschap-veld deels bevroren, deels zacht Van Wolfswinkel geen penaltykoning meer Schut maakt derde eigen goal van seizoen HERSTEL Feyenoord wint verdiend van ADO Den Haag en maakt zich op voor de duels met Willem II, Excelsior en... Ajax. Bahia geschorst tegen Willem II Van den Bergh heeft weer krediet bij ADO maandag 29 november 2010 door Fardau Wagenaar NIJMEGEN - Als Bryan Ruiz onder uit wordt geschoffeld door een te genstander, schudt hij normaal ge sproken een keer met zijn haar en staat op. Nooit heeft hij iets. Tot zaterdag. Op het moment dat Mare Janko de 4-2 maakt in het duel met NEC, verdraait de topspe- ler van FC Twente zijn knie. Ruiz blijft liggen en wordt vandaag al geopereerd aan zijn knie. Op krukken komt Ruiz na de wed strijd uit de kleedkamer gestrom peld. Het is voor het eerst in ander half jaar in Enschede dat de Costa- ricaan iets heeft wat er niet best uitziet. „Ik wilde draaien, maar mijn been bleef staan", zegt hij. „Ik hoorde 'krak krak' in mijn knie. En daarna was er de pijn. Ik kan mijn been niet strekken." Meer kan de ster van FC Twente een uur na dat beroerde moment nog niet zeggen. Iedereen vreest het ergste, Ruiz houdt de moed er in. „Ik hoop dat het niet te ernstig is." Hij sleept zich de trap op rich ting uitgang van De Goffert. Een dag later volgt onderzoek in het ziekenhuis. Ruiz reageert aan het einde van de middag opge lucht als blijkt dat zijn kniebanden intact zijn. Er zit een scheur in de buitenkant van de meniscus van zijn linkerknie. „Het valt me heel erg mee. Ik ben blij dat het niet zo ernstig is. Het kon echt veel erger. Ik hoop dat ik er in januari weer bij ben. Eerst maar eens die opera tie." Bijna geen Tukker heeft het zater dag over de 4-2-overwinning van Twente. Men zou ook bijna vergeten dat Ruiz twee keer scoorde. En dat de met zichzelf worstelende spits Mare Janko er ook twee inlegde. Of dat Twente weer gedeeld boven aan staat. De zorgen over de ster speler vervagen de vreugde over de overwinning. Het beeld dat blijft hangen is dat van Ruiz die in de 81e minuut met een brancard van het veld wordt gedragen. „Ik dacht dat hij een hoofdwond SINT-TRUIDEN Club Brugge is gisteravond bij Sint-Truiden alweer tegen de zeven de competitienederlaag van het sei zoen aangelopen. De ploeg van trai ner Adrie Koster verloor met 2-1. Het winnende doelpunt viel vlak voor tijd en werd gemaakt door Wim Bennes. Club Brugge is na ze ventien speeldagen slechts negen de, 13 punten achter Anderlecht. DOETINCHEM De Gelderse derby tussen De Graaf schap en Vitesse (1-1) werd giste ren in Doetinchem gepeeld op een veld dat deels bevroren en deels zacht was. En dat ondanks de veld- verwarming op De Vijverberg. „De aardlekschakelaar is 's nachts uitge sprongen", aldus Graafschap-mana ger Jos Geerken. Arbiter Björn Kui pers liet het duel toch doorgaan. had," zegt aanvoerder Peter Wis- gerhof net na de wedstrijd. „Is het erger? Dat is een enorme domper. Bryan blijft nooit liggen." Wout Brama is er niet gerust op. „Er is geen tweede Bryan. Dit is geen blessure waar je wat aan kunt doen, dit is pech. Wat nu? Doorgaan, ook zonder Bryan. Maar hij is iemand met uitzonder lijke kwaliteiten, die heel belang rijk is voor het team. Gelukkig duurt het niet lang meer tot de winterstop." Ruiz mist zeker de duels met De Graafschap, Heerenveen, Heracles (competitie), Tottenham Hotspur (Champions League) en Vitesse (beker). De aanvaller loopt de blessure za terdag in de 79e minuut van de wedstrijd op. Mare Janko scoort zijn tweede van de avond. Iets ver derop staat Bryan Ruiz, zonder bal in de buurt. Hij valt, vertrekt zijn gezicht en staat niet meer op. Janko is als eer ste bij hem en wenkt de dokter. Zij komt aangesneld. „Niet Ruiz, dacht ik meteen", zegt Janko later. „Vanavond blijft bij mij het nare gevoel over Bryan hangen, niet mijn goals. Hij is niet te vervangen. Bryan staat vaak aan het begin van alles." Ook trainer Michel Preud'homme baalt. „Dit kunnen we niet gebrui ken. Het is al weken puzzelen om tot de juiste opstelling te komen. Al die blessures... Door het overvol le programma speelt eigenlijk ie dereen met pijntjes." Mare Janko (m) juicht nog na zijn 4-2 voor FC Twente, maar merkt dan pas op dat Bryan Ruiz naar de grond is gegaan. foto Vincent Jannink/ANP ALMELO Ricky van Wolfswinkel mocht zich gisteren de 2-1-nederlaag van FC Utrecht tegen Heracles aanreke nen. De spits miste in de eerste helft voor open doel en in de twee de helft was een strafschop even min aan hem besteed. Opmerke lijk, omdat hij dit seizoen al zes ere divisiepenalty's had benut, een eve naring van Dirk Kuijts clubrecord. ALMELO Behalve Ricky van Wolfswinkel viel ook FC Utrecht-verdediger Alje Schut in negatieve zin op tegen Heracles: hij maakte al zijn derde eigen doelpunt van dit seizoen. Schut dacht terug te koppen op doelman Michel Vorm, maar die stond inmiddels achter hem. Schut scoorde eerder ook al tegen Feye noord en Steaua Boekarest. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Na'vier duels zonder overwinning mocht Feyenoord gis termiddag eindelijk weer eens drie punten aan het schamele totaal toevoegen. De Rotterdammers re kenden af met ADO Den Haag (2-1), stegen door dat resultaat naar de vijftiende plaats en tank ten wat vertrouwen voor de ko mende weken. Daarin wil Mario Been ten koste van Willem II en Excelsior verder stijgen op de rang lijst. De trainer focust zich met zijn ploeg op de komende twee duels, waarin eerst in Tilburg hekkenslui ter Willem II de tegenstander is en een week later stadgenoot Excel sior naar de Kuip komt. Feyenoord sluit de eerste competitiehejft ver volgens op 19 december af in de Arena tegen Ajax. Aan dat duel wil de Been gisteren nog niet denken. „Als we de komende twee duels winnen, ziet de wereld er weer heel anders uit", zei Been. „Dat zorgt dan automatisch ook voor vertrouwen. Iedereen bij Feye noord heeft dat op dit moment no dig." De trainer stelde ook tevreden vast dat hij eindelijk weer eens la chende gezichten in de kleedka mer had gezien. Dat was dit sei zoen nog niet zo heel vaak voorge komen. Feyenoord slikte de afgelo pen maanden acht nederlagen en won gisteren pas voor de vierde keer. Op die zege viel weinig af te dingen, mede door het mindere spel van ADO. „We hebben niet gevoetbald zoals we dat de afgelo pen maanden wel konden", aldus ADO-trainer John van den Brom, die zijn ploeg nog wel op voor sprong zag komen. Dmitri Bulykin kwam vlak voor rust na een mis ser van Ron Vlaar in balbezit en verschalkte doelman Rob van Dijk met een gevoelvol stiftje. Van den Brom: „Maar de tweede helft was net begonnen of het stond alweer gelijk." Aleksander Radosavljevic kopte een corner van Jerson Cabral aan de eerste paal in zijn eigen doel en hielp Feyenoord daarmee terug in de wedstrijd. De Rotterdammers voelden ineens dat er wat te halen viel, zochten veelvuldig de aanval en kregen na een kwartier op nieuw de hulp van ADO. Een ac tie van Karim El Ahmadi leek te stranden, maar de middenvelder kreeg de bal via een tegenstander weer voor zijn voeten. Zijn voor zet kon aan de tweede paal door Luc Castaignos simpel worden bin nengeschoten: 2-1. Been: „Daarna hadden we via Diego Biseswar de 3-1 moeten maken. Dan hadden we wat rust in ons spel kunnen krijgen. Daar was nu geen sprake van. Het werd heel rommelig, maar deze drie punten moeten we wel koesteren." In Tilburg wil de trainer zondag de volgende stap zetten. De kans is aanwezig dat Been dan voor het eerst ook over een breekijzer op de bank kan beschikken. Ihonny van Beukering liet afgelopen week een fitte indruk achter tijdens de trainingen en wordt door Been als een prima aanvulling gezien. „We zijn aan het uitzoeken of Ihonny meteen beschikbaar is, of dat hij pas vanaf januari zou mogen spe len. Als hij meteen mag spelen, gaan we met hem rond de tafel. Dan komen we er wel uit, want hij wil ongelofelijk graag. Ihonny kan iets toevoegen aan dit Feye noord. In zijn soort is hij een van de betere spitsen in Nederland. We missen acht spelers door bles sures en hebben niemand die als invaller iets kan forceren. Daarom wil ik hem er graag bij hebben." ROTTERDAM André Bahia mist de komende uit wedstrijd van Feyenoord tegen Wil lem II. De Braziliaanse verdediger, die een wisselvallig seizoen door maakt, is geschorst. Hij kreeg giste ren in het duel met ADO Den Haag (2-1) zijn vijfde gele kaart. Bij ADO kregen Wesley Verhoek en Ti mothy Derijck hun vijfde geel, zij missen het komende duel met AZ. ROTTERDAM Ricky van den Bergh is en blijft welkom bij ADO Den Haag. Hij werd maandag van de training ge stuurd, maar viel gisteren toch in tegen Feyenoord. „Tussen mij en Ricky zit het weer goed", aldus ADO-trainer John van den Brom. „Maar als hij zelf niet meer wil blij ven, dan is dat een ander verhaal." Sparta is voor hem in de race. Stijn Schaars (I) en Nick Viergever maken het Heerenveen-speler Roy Bee- rens lastig namens AZ. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64