binnenland 15 geval' 200m2 f? Arnhemse politicus voor kinderporno opgepakt Leiding Bavaria vluchtte uit Zuid-Afrika na conflict met Fifa Opbrengst van deal met Essent slinkt Slapen1 met ee goed gevoel SwissfO Sense Twee tankschepen botsen op Noordzee Verzetsheldin Hannie Schaft herdacht Vogelwereld wordt armer en saaier VAN IWAARDEN maandag 29 november 2010 Zowel Feyenoord- als ADO-fans hingen gisteren in De Kuip spandoe ken op. De Hagenezen bleven weg bij de wedstrijd omdat slechts een kleine delegatie aanwezig mocht zijn. 'Twee clubs, twee vakken' en 'Een wedstrijd vol traditie en eer is niet meer', viel er te lezen. Hooligans volgens hem af van de veroorde ling. „Vraag één is of veroordeling lukt en vraag twee is of er een af schrikwekkend effect vanuit gaat." Voetbalclub ADO Den Haag voelt zich niet geroepen om de gearres teerde supporters te straffen. Com mercieel directeur Dick Vierling vindt het 'vreselijk' dat er wapens zijn gevonden, maar vindt dat 'een zaak van de politie." „Wat moeten wij daar als club aan doen?" Cr) Tijdens de wedstrijd Feyenoord- Tottenham Hotspur in 1974 maakt Nederland voor het eerst kennis met grootschalig voetbalgeweld. Zo'n 150 Engelse supporters wer den gearresteerd. In de jaren '80 en '90 zijn het met name supporters van clubs als Ajax, Feyenoord en Ado Den Haag die zich bedienen van ge weld in en rondom de voetbalsta dions. Grootste dieptepunt is in maart 1997 de 'Slag bij Beverwijk' tus sen aanhangers van Feyenoord en Ajax. Daarbij vindt Ajax-fan Carlo Picornie de dood. 3 Na een jarenlange daling is het aantal incidenten van voetbalge weld in het voetbalseizoen 2008-2009 weer toegenomen, al dus het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme. In september dit jaar is een nieuwe 'voetbalwet' van kracht geworden. Die maakt het mogelijk om over last van groepen tegen te gaan en hooligans preventief aan te pak ken. Voetbalvandalen kunnen bij voorbeeld een gebiedsverbod krij gen. Burgemeester Aboutaleb van Rot terdam vindt de voetbalwet niet ver genoeg gaan. „Overtredingen moeten herhaaldelijk plaatsvinden, voordat wij in actie kunnen komen. Dat betreur ik", zei Aboutaleb. Ook kan een burgemeester ge- biedsverboden alleen opleggen in de eigen gemeente. 3 Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie kondigde deze maand aan dat er een landelijke data bank komt voor voetbalhooligans. Daarin moeten op termijn ook an dere ordeverstoorders worden op genomen. Verder wil Opstelten dat gemeenten, politie en Openbaar Ministerie jonge hooligans structu reel in de gaten houden om orde verstoringen te voorkomen. Aanlei ding zijn de Strandrellen bij Hoek van Holland in 2009, waarbij Feye- noord-hooligans de politie belaag den. zie onze website:binnenland Video van de actie van ADO-hooligans op de A13. ARNHEM - De fractievoorzitter van de lokale politieke partij Pro Arn hem is aangehouden voor het be zit en verspreiden van kinderpor no. Het gaat om de 59-jarige Mar tin van Meurs, van de twee leden tellende fractie van Pro Arnhem. Zijn partijgenoot Ton van Beers is' verbijsterd, ontsteld en ontdaan'. Van Beers heeft morgen een ge sprek met Van Meurs in de gevan genis in Almelo. Vandaag zal hij de gemeenteraad op de hoogte brengen waarom zijn fractievoor zitter niet aanwezig kan zijn bij de wekelijkse Politieke Maandag. Van Meurs is naast fractievoorzitter van zijn partij ook vicevoorzitter Hannie Schaft IJMUIDEN Twee tankschepen uit Malta en Cy prus zijn in de nacht van zaterdag op zondag voor de Nederlandse kust op elkaar gebotst. Dat heeft de Kustwacht gisteren ge meld. Het ongeval gebeurde zo'n 40 kilometer uit de kust bij IJmui- den. Het ene schip vervoerde LPG, de andere ballast. Door de klap ont stond een gat in de romp van het Cypriotische schip dat LPG vervoer de. HAARLEM In Haarlem is gistermiddag de moord op de verzetsheldin Hannie Schaft herdacht. PvdA-fractieleider Job Cohen hield voor tweehonderd mensen een toespraak in de Groen- marktkerk. De moord op het 'meis je met het rode haar' wordt tradi tioneel op de laatste zondag van no vember herdacht. Schaft is de be kendste Nederlandse vrouwelijke verzetsstrijder tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze werd in novem ber 1944 opgepakt en op 17 april 1945, vlak voor de bevrijding, door de Duitsers geëxecuteerd. NIJMEGEN Het gaat onverminderd slecht met de broedvogels in Nederland. Voor al met boerenvogels, zo blijkt uit de zaterdag gepresenteerde Vogel balans. Vooral met de vogels van het boe renland, waarin Friesland het grootste aandeel heeft, gaat het slecht. Watervogels doen het daar entegen goed. Vooral over de gras eters, zoals ganzen, bestaat weinig reden tot klagen. JOHANNESBURG - De Nederlandse en Zuid-Afrikaanse regering wa ren tijdens het WK Voetbal inten sief betrokken bij het conflict tus sen FIFA en Bavaria over de zoge noemde 'Bavaria Babes'. Medewer kers van Bavaria ontvluchtten Zuid-Afrika en Bavaria-directeur Peer Swinkels kreeg, na bemidde ling van Nederland, van de Zuid-Afrikaanse regering de garan tie dat hij niet zou worden aange houden. Dat blijkt uit een recon structie van tv-programma Brand punt. Tijdens de voetbalwedstrijd Neder- land-Denemarken op 14. juni 2010 deed een groep in oranje jurkjes gehulde vrouwen aan sluikreclame voor bierbrouwer Bavaria. Ze zou den daarmee de reclameregels heb ben overtreden. In Zuid-Afrika is 'ambush marketing' een misdrijf waar celstraf op staat. Twee Neder landse vrouwen zouden worden vervolgd. Bavaria en FIFA bereik ten op 22 juni een akkoord waarop de klacht werd ingetrokken. Het akkoord houdt onder meer in dat Bavaria en de bond niets vertellen over wat zich in Zuid-Afrika heeft afgespeeld. SCHILDERSBEDRIJF SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 SITTARD - De waarde van de beleg de Essentgelden van Limburgse overheden is met tientallen miljoe nen gekelderd. Dat blijkt uit een rondvraag van deze krant. Een deel van deze Essentgelden is door de provincie en gemeenten belegd in staatsobligaties van Ier land, Portugal, Spanje en Italië. Dat hebben woordvoerders beves tigd. De verkoop van Essent aan RWE heeft de gemeenten miljoenen op geleverd. De provincie incasseerde zelfs een miljard. Sommige ge meenten hebben ervoor gekozen het geld meteen te gebruiken om financiële problemen op te lossen, zoals de gemeente Sittard-Geleen. De provincie en enkele andere ge meenten hebben besloten om het geld te beleggen en jaarlijks te pro fiteren van het rendement. Maar dat is tot dusver in 2010 niet goed afgelopen. Zo heeft de provincie 150 miljoen euro gestoken in staatsobligaties van Ierland, Spanje, Portugal en Italië. De exacte waardedaling van die beleggingen is niet bekend, maar bedraagt zeker 17 miljoen eu- van de gemeenteraad. Hij is ook di recteur van het Nederlands Tegel museum in Otterlo. Bij de verdachte was in augustus een huiszoeking gedaan na een tip van een fotozaak. Bij dat onder zoek was toen 'een aanzienlijke hoeveelheid' kinderporno aange troffen op computers en cd's. Waarom de arrestatie nu pas heeft plaatsgevonden, is onduidelijk. Martin van Meurs is een van de be kendste Arnhemse politici van de afgelopen dertig jaar. Van 1982 tot 1990 was hij wethouder voor de PvdA. Hij regeerde met ijzeren vuist. Tegenstanders noemden hem de 'rode ayatolla'. BOXSPRINGS MATRASSEN www.swisssense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 'Bij aankoop van eer. Royal Class boxspring vanaf 4500,-. Niei 1 :.m. andere acties. Zolang de voorraad strekt. Prijswijzrgingen er vei zelf:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5