Het loopt nog niet bij Delta Sport in uitwedstrijden 37 Scaldina en Kerkwerve moeten het allebei een klasse lager gaan doen Monsterscore voor De Frel Zeeuwse jeugdatleten De Bruijn maakt indruk op podium in Tilburg met serie van 100 Statistieken Bijzonder verjaardagscadeau Verschure mist goede gevoel maandag 29 november 2010 door Wim Kakebeeke BERKEL-ENSCHOT - Als lijstaanvoer der zou je lekker in je vel moeten zitten. Zeker wanneer er in zes speelrondes nog geen enkele mis stap is begaan. De handballers van De Graaf/Delta Sport bewezen gis teren juist het tegendeel. „We ko men nog niet echt los", constateer de trainer Rob de Vos na het duel met laagvlieger White Demons 2. Op papier had de strijd tegen de equipe van Ron van Raaij een makje moeten zijn. Gisteren werd de strijd pas laat beslist: 17-24. „Uit halen we nog niet het niveau van ons spel in eigen huis. Buiten de deur kunnen we nog niet vlam men." Veel zal er samenhangen met de knieblessure van Thijs de Vos. Diens uitschakeling is een aderla ting voor de blauwhemden. Want de zeventienjarige linkeropbouwer is niet alleen een vaste waarde bin nen de ploeg, maar was de laatste weken ook sterk op schot voor de Zierikzeese ploeg. Een week terug botste de Schouwse linkeropbou wer ongelukkig tegen Berge- ijk-sluitpost Nick Gerrits. Eerst werd gedacht aan een verrekking van de linkerknieband. Komende week zal waarschijnlijk duidelijk worden of het inderdaad om de meniscus gaat. „Als dat zo is, dan komt Thijs dit seizoen naar verwachting niet meer in actie", geeft Rob de Vos aan. „Volgens mij staat er zes maanden voor, maar laten we eerst afwachten wat de specialist ervan vindt." Positief op Brabant se bodem was daarentegen de ren tree van Guust Sluijs. Na een paar weken bankzitten kwam er een eind aan alle onduidelijkheid. Er werd geen meniscusprobleem ge constateerd. Ook positief tegen de nummer voorlaatst van de eerste klasse was zonder discussie Pieter Boot. De TILBURG HULST Bij de Warandeloop in Tilburg, een internationale crosswedstrijd, zijn drie Zeeuwse jeugdatleten in de prijzen gevallen. In het sterke deel nemersveld haalde Shirin van An- rooij (AV'56) de eerste plaats bij de meisjes pupillen B, Ruchama Hout zager (Delta Sport) werd op een se conde tweede bij de meisjes pupil len C en Stef Kapteijn (AV'56) werd derde bij de jongens pupillen B. NIEUWLAND Dressuuramazone Stephanie de Frel behaalde gisteren met de Gri- baldi-dochter Bromelia M een mon sterscore tijdens een wedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Bijna uit sluitend achten en zelfs een negen sierden het rapport van de Koe- wachtse. De teller liep op tot een megascore van vijfenzeventig pro cent. De nummer twee Babette flankspeler werd door Rob de Vos aan de opbouwrij met onder ande ren Jordie Loo en Guido de Graaf toegevoegd. Boot onderscheidde zich vooral door zijn individuele acties, die de grondslag waren voor zijn zes treffers. „Het is voor hem even wennen aan het tempo van de ploeg, maar hij ontwikkelt zich goed." Ook Ruben Bos kon te rugkijken op een geslaagde inval beurt bij de hoofdmacht. De strijd was voor de pauze van beide kanten niet bijster hoog staand. De bezoekers worstelden zich wel naar een krappe voor sprong bij de pauze (10-12), maar White Demons noch Delta Sport imponeerde. De thuisploeg bepaal de opvallend lang het speltempo „Het valt niet mee concentratie op te brengen en plezier te vinden te gen dit soort ploegjes", volgens De Vos. Pas na ruim driekwart van de wedstrijd gaf de kelderploeg zich echt gewonnen. White Demons bezweek voor de individuele ac ties van de bezoekers. De kloof werd in rap tempo vergroot naar zeven treffers: 17-24. „Wat we bui tenshuis laten zien is nog niet sprankelend", .verklaarde De Vos verder. „Ik lig er niet wakker van, maar je loopt wel te piekeren. Je wilt er tenslotte achterkomen waaraan het nu werkelijk schort." Komende zondag komt nummer drie Witte Ster 2 op bezoek in Zie- rikzee. Scores Delta Sport: Pieter Boot 6, Jordy Loo 5, Guido de Graaf en Jim my Niemans 4, Kenneth Mellaart 3, Bob van Lint en Martijn Giltay 1. Olympia'69 blijft in het spoor van Delta Sport. De ploeg uit Oss heeft dertien punten uit zeven duels. Delta Sport heeft er veer tien uit zeven duels. MIDDELBURG - Alleen een 9-1-over- winning op Smash'70 kon de tafel tennissers van Scaldina redden van degradatie. Dat lukte niet. Het uiteindelijke 5-5-gelijkspel was ver dienstelijk, maar niet genoeg om na het winterreces weer in de eer ste klasse te mogen starten. Ook Kerkwerve moet het een klasse la ger gaan doen na de 8-2-nederlaag tegen Het Markiezaat. De jeugd- ploeg van Scaldina mag het wel een trapje hoger proberen. Het trio verloor weliswaar het slotduel met 4-6 van Hotak'68, maar een week eerder was het kampioen schap in de landelijke C-competi- tie al behaald. Senioren. Scaldina-Smash^o 5-5: Hans Volkeri, Koen van Velthoven en Dennis Smalheer streden voor wat ze waard waren. Maar meer dan het gelijkspel, op zich een goe de prestatie, zat er niet in. Het team verdwijnt nu uit de eerste klasse en gaat in januari, als er een nieuwe competitieronde begint, een klasse lager spelen. Volkeri werd in zijn eerste partij tegen Al- bert van Dueren den Hollander ge lijk met zijn neus op de feiten ge drukt. Met twee keer 5-11 en 9-11 verlies kon hij de kant weer opzoe ken. Toch kwam het thuisspelen- de Scaldia sterk terug. Smalheer maakte met 11-4, 12-14, 12-10 en 11-5 tegen Ludo Gommers duide lijk dat hij de sterkste was, terwijl Van Velthoven met twee keer 11-6 en 11-8 korte metten maakte met Pierre Uitdehaag. Ook via het dub belspel met Volkeri en Smalheer viel er een vol punt in het Scaldi- na-zakje. De 3-1-voorsprong zag er veelbelovend uit, maar door ver lies van zowel Smalheer als Volke ri werd de stand gelijkgetrokken (3-3)- Hoewel de doelstelling van Scaldi na niet was gehaald, liet Van Velt hoven zich niet ondersneeuwen. Tegen Gommers ging hij er vol te genaan en haalde in een spannen de partij dit punt met 11-9, 13-11, 9-11 en 11-4 binnen. Nadat Smal heer en Volkeri ook hun laatste partij verloren, toonde nogmaals Van Velthoven zich door een zege op sterke Van Dueren den Hollan Het kampioensteam van Scaldina (van links naar rechts): Dirk Geuze, Floris Dijkers en Martijn Stouten. foto Dirk-Jan Gjeltema der een goede eersteklassespeler. Jeugd. Scaldina-Hotak'68 4-6: De wedstrijd deed er niet veel meer toe aangezien Scaldina een week eerder al het kampioenschap had binnengesleept. De tegenstander uit Hoogerheide daarentegen be gon gedreven aan de wedstrijd, omdat zij graag hun plek bovenin de middenmoot wilden verstevi gen. Scaldina keek zodoende al snel tegen een 3-1-achterstand aan. Alleen Martijn Stouten kon voor rust een punt op het bord krijgen door een overwinning op voor naamgenoot Withagen. Hierna ging het gelijk op. Opnieuw kon Stouten papgemakkelijk Dennis Overbeeke met verlies naar de kant sturen, waarna Floris Dijkers door de ijzersterke Edwin Kom- mers werd teruggepakt en Dirk Geuze na een verloren eerste par tij zijn tweede partij in winst om zette. In de laatste drie partijen luk te het de kampioen om er nog een puntje bij te sprokkelen. Geuze haalde zijn tweede punt van de middag door Overbeeke met een groot verschil te verslaan. Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst leverde in de topteamcompe- titie prestaties van wereldniveau. Hij baarde opzien door zijn twee partijen bandstoten over honderd caramboles in twee en één beurt uit te maken. Het is dit seizoen het hoogtepunt voor de Hulstenaar, omdat zijn bes te partij tot nu toe vijf beurten be helsde. Bookelaar behaalde met Daiquiri 64,33 procent. De Frel verwacht dat haar oogappel nog veel beter kan omdat ze nog maar vier jaar is. „Bromelia is een heel fijn paard. Ze leert snel. Kan eigenlijk alles al. Ik heb nu al vijftig winstpunten, maar ze is nog maar vier jaar. Dus moeten we wachten tot april voor ik met haar naar M mag." ROTTERDAM - Joey Flore (links) kreeg gisteren op zijn negende verjaardag een bijzonder cadeau. Hij mocht met zijn ploeggenootjes van Kloetinge F3 aantreden tegen de F5 van Feyenoord. Het vriendschappelijke duel eindig de in 8-1 voor de Rotterdamse talentjes. Het enige doelpunt van Kloetinge F3 kwam op naam van Joey Flore, die zichzelf daarmee een extra cadeautje gaf. Daarna werd de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag bezocht, die de Rotterdammers met 2-1 wonnen. foto Jacques Greeve Kerkwerve-Het Markiezaat 2 2-8: Kopman Stoffel van de Wek ken moest zich vlak voor de wed strijd na het inspelen terugtrekken met een rugblessure, waardoor al leen Simon Boogaard van het team overbleef Eerder al vertrok Boudewijn Heijboer naar Austra lië. Invaller Robin Kool pakte het eerste punt voor Kerkwerve door Bogers in de vijfde game met 11-5 te kloppen. Doordat Simon Boog aard diezelfde Bogers ook terug wees (11-9,16-14, 7-11 en 6-11) was het tweede punt een feit, maar daar bleef het bij. De gelegenheids- dubbel Kool/de Bruine verloor vrij vlot van Mulders en Van Broekho ven dus ook daar geen winstpunt. Kerkwerve sluit de competitie af met 27 punten uit tien wedstrij den en degrad'aeert naar de vierde klasse. Het was trouwens toch geen al te succesvol seizoen voor de Kerkwerfse club. Het tweede team degradeerde eveneens, het derde, vierde en zesde spelen te gen degradatie en alleen het vijfde presteerde goed door als tweede te eindigen in hun poule. OOST-SOUBURG - Biljarter Piet Ver schure van DOS Oostetland is ia het persoonlijk kampioenschap driebanden hoofdklasse niet ver der gekomen dan de zesde plaats. De eindstrijd werd met slechts ze ven spelers afgewerkt en dat maak te het er voor de spelers niet leu ker op. Lange wachttijden tussen de ronden is niet bevorderlijk voor de concentratie en die was nu juist zo hard nodig omdat ook het mate ria;!] alle aandacht opeiste. Het luk te Verschure niet voeling met de ta fels te krijgen en het werd vanaf het begin een soort marteling van kromme Lindert. Toen de slotdag inging, had hij nog maar één partij gewonnen al was het er een met gevolgen. Ver schure won van Kevin de Kok, die na die nederlaag meteen zijn titel- aspiraties kon vergeten. Op de slot dag voegde hij met zijn beste pat tij (0.889) nog twee punten toe aan het magere totaal. Verschure eindigde met 0.657 als zesde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57