All-Ready bezorgt Togo overwerk 361 soort Jos de Wild en Cor Boot verliezen, Delta Sport 2 heeft weer maar PWG behaalt zege in extremis geen vat op Bas de Boer VELDKORFBAL De korfballers van All-Ready verliezen in Goes met 12-9 van Togo. Daardoor moet de Zierikzeese ploeg de koplopers in de derde klasse voorlopig laten gaan. maandag 29 november 2010 a 'In het kwartier na rust was het creatieve gehalte in orde, maar dan moeten ze er wel in' Jan Voshart, trainer van All-Ready ,f, 'Bi'! 'T1-'"'.''''VA:. Kevin de Waele (links) vecht één van zijn boeiende duels uit met Bram Bolle van All-Ready. foto Willem Mieras door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van All-Rea dy bezorgden koploper Togo han denvol werk. De Zierikzee ploeg kon in de tweede helft het gelijk makende punt echter telkens net niet maken. Tegenstander Togo stapte uiteindelijk met een 12-9-overwinning van het veld. In dezelfde derde klasse bleven Ondo en Scheldevogels samen met Togo ongeslagen. De overige vijf teams, waaronder All-Ready, hebben twee of nul punten. Togo-All-Ready 12-9: De 7-2 na tien minuten deed het niet ver moeden, maar Togo had een taaie aan All-Ready. In de eerste helft hadden de Goesenaren controle over de zoneverdediging van de be zoekers en namen de invitatie tot scoren dankbaar aan. Eenmaal doordrongen van de scherpte aan Goese kant zetten de Zierikzeeën- aars zich schrap en namen verdedi gend een iets minder uitnodigde houding aan. De marge bij rust (8-5) bleef daardoor perspectief bieden. In de tweede helft was er geen sprake van een vloeiende wed strijd. De enerverende duels tus sen Kevin de Waele en Bram Bolle bleven, maar de scores waren schaars. Togo werd wat onrustig van de tactische manoeuvres van de bezoekers, waar Desiree Vos- hart opnieuw een invalbeurt maak te, waardoor All-Ready gevaarlijk dichtbij sloop (8-7). „Dit was een goede les in geduldig blijven", over zag Togo-coach Carlo de Waele de schade in een fase waarin All-Rea dy kansen had op de gelijkmaken de treffer. Dat realiseerde coach Jan Voshart zich maar al te goed: „In het kwartier na rust was het creatieve gehalte in orde, maar dan moeten ze er wel in." Onder impuls van Kevin de Wae le, die naar de smaak van verlie zend coach Voshart de Bevelan ders tot een titelkandidaat maakt, behield Togo het minimale gaatje. De 10-8 gaf Togo lucht en de boost, naar de overwinning. Scores Togo: Kevin de Waele 3, Niek Meerman, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 2, Corné van Rooijen, Jan-Kees Goossens en Marscha van Bel- zen 1. Scores All-Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuize 5, Jacco de Loof en Krista Bergsma 2. Stormvogels-Ondo(M) 12-141 De ploegen deden weinig voor elkaar onder. Een spannend potje derhal ve, waarin- Stormvogels een keer een voorsprong van twee punten pakte, maar de druk van Ondo veelal het initiatief en de voor sprong opleverde. Ondo sprong in de slotfase uiterst effectief om met de inschattingsfouten van Storm vogels en besliste de partij in Mid delburgs voordeel. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Arja Groenleer, Niek Peene en Kristian Gabriëlse 2, Francky Koole en Frank Peene 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Ronald Wisse 4, Annemieke Koppelaar 2, Joris Hoogwerf,,-lwan de Pagter en Joanne Knol 1. Oranje Zwart-Blauw Wit 9-14: Met de winst op Oranje Zwart her stelde Blauw Wit zich knap van de zepert van vorige week. Op 6-2 achter kwam de Kloetingse diesel op stoom, met een 9-7-voorsprong bij rust als gevolg. Op driekwart wedstrijd bewerkstelligden de da mes van Blauw Wit de onover brugbare kloof. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Ja- net Verboom 3, Claudia Timmermans 2, Marco de Jonge, Danny Hoogstrate en Ilse Kloet 1. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben za terdag met 11-9 gewonnen van het Amsterdamse VAD. Het was een broodnodige zege, want na de nederlagen tegen IJmuiden en Ce- ma dreigde de Zeeuwse hoofdklas ser in de gevarenzone terecht te komen. Het was een overwinning die van ver moest komen, want toen ze ven van de tien partijen afgelopen waren stond er een 9-5-voor- sprong voor de Amsterdammers op het scorebord. Jos de Wild had in een klassieke partij verloren van VAD-boegbeeld Herman van Westerloo en invaller Cor Boot was kansloos tegen Rob Penne- kamp. In de laatste drie partijen kwam alles toch nog op z'n pootjes te recht. Arjo Kousemaker, die in het middenspel van geluk mocht spreken dat zijn tegenstander een winnende combinatie over het hoofd zag, won zijn overmachts eindspel en Daaf Kasse trok in een complexe partij tegen schrij ver Arie Storm aan het langste eind. Bij 9-9 werd Jaap Veerhoek match winner. De invaller, die al na vijf tien zetten schijfwinst had afge dwongen, zette in het eindspel de kroon op het werk. De Middelburgse damclub pakte in de eerste klasse B na twee zwa re nederlagen weer eens een punt. In De Lier werd het 10-10 te gen de Westlandse Dam Combina tie, een uitslag waarmee de Mid delburgers volgens secretaris Arie Kammeraat goed wegkwamen. Zelf pakte Kammeraat vanuit een lastige stand één van de twee ze ges. De andere kwam op naam van Evert Wiskerke. Bij een 8-8-stand (Jan Moens en Piet Allaart hadden inmiddels ne derlagen geïncasseerd) hing het gelijkspel aan een zijden draadje, maar Danny Wattel en Wim Koppejan hielden het hoofd koel en sleepten een puntje uit het vuur. Het tweede team van PWG wis selt in de tweede klasse D zwakke en goede wedstrijden af. Zaterdag was het hosanna in Culemborg: een 17-3-overwinning in de uit wedstrijd tegen het bepaald niet zwakke Hordijk 8c Hordijk 2. Voor PWG 2 scoorden captain Hans van Akkeren, Arie den Hollander, Jan van Beeck, Eric Boogert, Peter Blok, Aart Slager en jeugdspeler Leon de Visser. Daarnaast waren er nog drie remi ses. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport 2 hadden gisteren een goede slag kunnen slaan tegen Groene Ster 2, maar verloren met 22-25. In dezelfde tweede klasse had EMM niks in te brengen bij Taxandria: 28-17. Taxandria-EMM 28-17: Jerry Aerts- sen, de linkshandige hoekspeler van EMM, baalde na de zesde com petitienederlaag. „Er is te veel ont zag voor de andere ploegen. EMM moet meer van eigen kracht uit gaan." Het euvel zorgde in het eer ste bedrijf al voor een forse kloof (14-4). Na de pauze gooiden de be zoekers alle schroom van zich af. Maar de marge van tien treffers werd nooit gedicht. „Thuis zie je het vertrouwen er eerder uitko men. We moet gewoon meer ons eigen plan trekken." Niels Wagen aar ontbrak met beenblessure, Tijs de Vos wegens werk. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Len Stroy 4, Arnold Zevenbergen 3, Jer ry Aertssen en Mayron Bouwmeester 2, Marcello Tax 1 Delta Sport 2-Groene Ster 2 22-25: De blauwhemden hadden zich gisteren naar de middenmoot kunnen opwerken. Ware het niet dat de routiniers uit Zevenbergen daar een stokje voor staken. Op nieuw was opbouwer Bas de Boer een kwelgeest voor de Schouwse dekking. „Daar hebben we elk jaar problemen mee. Daarop was van daag geen uitzondering", keek uit valler Rick Evertse terug. De links handige opbouwer moest de strijd vroegtijdig staken vanwege een knieblessure. Net als Koen de Bruin. Peter Lefëvre kampt met de naweeën van een scheenbeenbles sure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56