Krimp Bezoekers dan shoppen op Internet 15 Nog dit jaar schouders onder groenrenovatie Vechtpartij 1 T" Stoer sierlik Zeeuws John d@ Wolf strijdt voor stichting Jayden Veel schade na felle brand in woonboot Kerken zoeken nog gastgezinnen Taizé N ieuwe pinautomaat binnenstad in zicht Benefiet met lokaal talent in Brogum maandag 29 november 2010 WSIB0SS^SS!SSUSS^SSS^SfiSKiMltt Minstens een kwart van het winkelaanbod dreigt de komende jaren te ver dwijnen. Dat komt onder meer door internet, bovenop de krimp waar winke liers de laatste jaren toch al mee kampten. Het liep geen storm op de diverse markten qua aantal bezoekers. Voor de or ganisatie van hobbybeurs Gouden Handen is dat reden de beurs volgend jaar waarschijnlijk te vervroegen. Om de decemberdrukte voor te zijn. De standhouders op hobbybeurs Gouden Handen in Bruinisse kregen van de organisatie de 'opdracht' mee hun hobby vooral ook op de markt uit te oefenen. Dus zat er niemand stil in De Vanger. foto's Dirk-Jan Gjeltema X MBH MBSS g V S Executieverkoop I Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Esme Soesman MIDDELBURG - De politie is op zoek haar getuigen van een vechtpartij |n de nacht van zaterdag op zon dag in het centrum van Middel burg. Een 16-jarige Middelburgse pngen raakte toen gewond aan ijn hoofd bij een vechtpartij. Hij frerd met een bierfles op zijn >ofd geslagen en moest zich in i ziekenhuis laten behandelen, politie heeft een 19-jarige man Eindhoven aangehouden. Ge- worden verzocht zich te wo: >^ia 0900-8844. ZIERIKZEE - De balans is nog niet definitief opgemaakt, maar er lijkt aardig wat belangstelling te be staan voor de snippers groen die de gemeente Schouwen-Duive- land in een deel van de Zierikzee- se wijk Poortambacht wil verko pen aan aanwonenden. Het gaat om kleine stukjes groen, die voor de gemeente moeilijk te beheren zijn en vaak al door om wonenden in gebruik zijn geno men. Nog voor het eind van het jaar gaat het werk aan de groen voorziening van start. Het gaat om het groen in de wijk Poortam bacht 6: Krabstraat, Kreeftstraat, Oesterstraat, Zeesterpad en Wul kenpad. Die aanpak is onder meer nodig omdat de wijk, die zich ken merkt door veel bosbeplanting, zo langzamerhand door het groen donker, somber en dichtgeslibd is. Het nieuwe plan biedt meer open heid en uniformiteit, typeert Pa trick Tol van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Zo is onder meer gekozen voor lage, functionele (ge sloten) beplanting aan de voorzij de van woningen, een groencorri- dor langs achterzijden om de wir war van schuttingen aan het zicht te onttrekken en herkenbare toe gangen tot het slingerbos, waar een lantaarnpaal, bankje en prul lenbak aan de toegankelijkheid moeten bijdragen. De ontwerpschets ligt klaar. Het werk kan beginnen. Eerst wordt begonnen de oude beplanting om' te zagen, waarna het weghalen van wortels en het aanpassen van straatwerk volgen. Voor eind april wordt met aanplanten begonnen. Aanwonenden worden deze week met een flyer geïnformeerd. NACHTELIJK AVONTUUR Verslaggever Melita Lanting gaat op nachtelijk avontuur in haar weblog: www.pzc.nl/buutekieke MEEST CELEZEN 1) Keur aan markten 2) Vermaak in nieuwe frisse jas 3) Gezocht in zaak Farida Zargar TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws via www.pzc.nl/schouwen-duiveland Langeviele 52/54 Middelburg GOES Oud-profvoetballer John de Wolf zet zich op televisie in voor de Goe- se stichting Jayden, die geld inza melt voor onderzoek naar neuro- blastoom kinderkanker. In het EO-programma 'De Pelgrims code' strijdt De Wolf met andere bekende Nederlanders om een ver borgen schat. Iedere aflevering valt er één pelgrim af, totdat er op 30 december 2010 nog twee pelgrims over zijn. MIDDELBURG Een korte, felle brand heeft zater dagochtend veel schade veroor zaakt in een woonboot aan de Lon- dense Kaai in Middelburg. Door de brand ontstond er een grote rook ontwikkeling. De woonboot is voorlopig onbewoonbaar volgens de brandweer. Niemand raakte ge wond. De oorzaak van de brand is volgens de brandweer nog niet dui delijk. MIDDELHARNIS Kerken in Mïddelharnis en Som- melsdijk zijn op zoek naar gastge zinnen voor deelnemers aan de gro te Europese Taizé-jongerenontmoe- ting, die van 28 december tot en met 1 januari in Rotterdam wordt gehouden. Het evenement vindt voor het eerst in Nederland plaats en brengt 25.000 jongeren tussen de 17 en 35 jaar naar Nederland toe. Meer info: 06-13405123. GOES De komst van een nieuwe pinauto maat in de Goese binnenstad lijkt in zicht. Namens de eigenaar van de beoogde locatie, kledingwinkel Street One aan de Ganzepoort- straat, worden momenteel gesprek ken gevoerd tussen een architect en de monumentencommissie. In middels is ook een vergunningaan vraag bij de gemeente ingediend voor een geldautomatenruimte in het pand aan de Ganzepoortstraat. ZIERIKZEE In Brogum wordt vrijdag 10 en za terdag 11 december Local Heroes ge houden: een benefiet voor het pop podium dat financieel in zwaar weer zit. Er treden 10 bands op, waaronder Backlash, GoFish, Head- mode, Shag, WhiskeySc Botox, Dou ble C en the Chimney. Kaarten kos ten per dag 5 euro. Een passe-par- tout kost 8 euro. De deuren gaan beide dagen open om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49