37 Alleen Caudron haalt niveau bij topteam BC Vlissingen geeft voorsprong weg Wim de Kok alleenheerser op teleurstellend kampioenschap Stephanie de Frel maakt indruk met megascore in dressuurwedstrijd Bijzonder verjaardagscadeau Dikke nederlaag TTCM bij slot competitie Van AnrooiJ snel in Warandeloop Thiel tweede op NK squash voor masters Delta Sport kan in uitduels nog niet vlammen maandag 29 november 2010 ROTTERDAM - Joey Flore (links) kreeg gisteren op zijn negende verjaardag een bijzonder cadeau. Hij mocht met zijn ploeggenootjes van Kloetinge F3 aantreden tegen de F5 van Feyenoord. Het vriendschappelijke duel eindigde na een 3-0-ruststand in 8-1 voor de Rotterdamse talentjes. Het enige doelpunt van Kloetinge F3 kwam op naam van Joey Flore, die zichzelf daarmee een extra cadeautje gaf. Na de wedstrijd kregen de spelertjes en hun familie in de bestuurskamer van sportcomplex Varkenóord een lunch aangeboden van Feyenoord. Daarna werd de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag bezocht, die de Rotterdam mers met 2-1 wonnen. foto Jacques Greeve door Joop van den Oudenhoven DOETINCHEM - het topteam 's Lands Welvaren greep in de dub bel tegen Helmink Woontechniek en Buiting Staalconstructies naast de prijzen. Beide partijen gingen met 2-4 verloren. lan van Krieken kon zijn niveau van een week eerder tegen Cubri/Etikon niet bereiken en ver loor kansloos van de jonge Duitser Christof Hilger. Harrie van den Boogaaard moest zijn meerdere er kennen in zijn voorganger bij 's Lands Welvaren, Wiel van Ge- mert. Frédéric Caudron won wel. Boudewijn Alink was geen partij voor de Belg. Het enige lichtpuntje in de tweede ontmoeting tegen Buiting was de partij bandstoten van Caudron, die aan vier beurten genoeg had voor zijn honderd caramboles. Van Krieken en Van den Boogaard kwamen tekort op hun tegenstan ders. Jean Paul de Bruijn uit Hulst le verde in ronde vijf en zes van de topteamcompetitie prestaties van wereldniveau. Hij baarde opzien door zijn twee partijen bandsto ten over honderd caramboles in twee en één beurt uit te maken. Had de Zeeuws-Vlaming in zijn eerste partij tegen Marco Kivits nog twee beurten nodig met een serie van 87, in zijn partij tegen Jos Bongers (ook geen kleintje in deze spelsoort) was één beurt genoeg. Het is dit seizoen het hoogtepunt voor de Hulstenaar omdat zijn bes te partij tot nu toe vijf beurten be helsde. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen raakten hun kopposi tie in de eerste divisie kwijt door een onnodige 94-93-nederlaag bij Lokomotief In de hoofdklasse voor vrouwen leden BC Vlissingen en BV Souburg een nederlaag. Mannen. Lokomotief-BC Vlissingen 94-93: In Rijswijk schoot BC Vlissingen met scherp van achter de drie- puntslijn. Hierdoor werd een voor sprong genomen, die opliep naar zestien punten verschil. Door een score vanaf de middenlijn beperkte Lokomotief het verschil tot 41-53 bij rust. Na de hervatting breidde BC Vlissingen de voorsprong weer uit. Daarna verloor BC Vlissingen de controle over de wedstrijd, wat me de werd veroorzaakt door het ont breken van enkele spelers. Lokomo tief kwam steeds dichterbij en in de slotfase namen de teams om beurten de leiding. Drie seconden voor tijd kwam Lokomotief op een voorsprong van één punt, waarna de thuisploeg er in de resterende tijd niet meer in slaagde te scoren. Vrouwen. Attacus-BC Vlissingen 72-58: BC Vlissingen had de verdediging aan gepast om de beste speelster van At- tacus beter aan te kunnen pakken. De ploeg uit Veghel had daar duide lijk moeite mee en omdat de Vlis- singse aanval goed draaide leverde het eerste kwart een 17-18- voor sprong op. In het tweede kwart ging Attacus steeds zuiverder van afstand schieten, waardoor ze bij rust een 38-30-voorsprong namen. In de tweede helft kwam BC Vlis singen langszij, maar door enkele gelukkige noodschoten liep Atta cus weer uit naar 56-44. BC Vlissin gen kwam nog één keer terug tot 60-54, maar daarna trok Attacus de wedstrijd definitief naar zich toe. BV Souburg-Kimbria 38-63: BV Souburg kon in het begin van de wedstrijd nog redelijk meekomen met Kimbria. Er werd niet veel ge scoord, maar Kimbria nam door en kele steals een 13-18-voorsprong. Door veel balverlies en ongeconcen treerd spel liep de ploeg uit Maas tricht verder uit en ging de rust in met 18-31. Door een felle full court man-to-man probeerde BV Sou burg de concentratie terug te krij gen, maar Kimbria behield haar voorsprong: 27-40. Kimbria liep in de slotfase verder weg en won afge tekend met 38-73. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg sloten za terdag een seizoen vol blessure leed af met een 8-2-nederlaag in Geldrop. Tan Anran speelde een mindere wedstrijd bij de eerstedivisionist. Hij won alleen van noppenspecia list Peter van Iwaarden. Samen met invaller Sören de Witte trok hij ook nog het dubbelspel naar zich toe. Arnemuiden eindigde het tafelten- nisseizoen in de derde divisie met een 8-2-overwinning op Cevelum uit Cuijk. Het was een wedstrijd om des keizers baard, want de mannen uit het vissersdorp waren al kampioen. Het eerste mannenteam van SAR boekten in de derde divisie een mooie overwinning (1-9) op Dor drecht 2. Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen waren goed op dreef met drie winstpartijen. Simone de Klerk moest een puntje afstaan aan Roy Visser. De Zeeuws-Vla mingen zijn als tweede geëindigd achter JCV. De vrouwen van SAR zijn verze kerd van nog een seizoen in de tweede divisie. Tegen het Goudse Vriendenschaar kwam een gelijk spel op de borden. door Joop van den Oudenhoven OOST SOUBURG - Wim de Kok van LBV uit Lewedorp is in Oost-Sou burg districtskampioen geworden in het driebanden hoofdklasse. Ke vin de Kok van Onda werd tweede en Robert van Stevendaal van DOA derde. De finale werd tot ongenoegen van organisatie en deelnemers van spanning en een gelijkmatig ver loop ontdaan doordat Sluiskillen- aar Meerten Dallinga zich laat af meldde en er geen vervanger meer kon worden gevonden. De strijd werd derhalve met zeven spelers bestreden, onder wie vier van De Stene Brug uit Goes, dat in de der de divisie van de landelijke compe titie op de matchtafel uitkomt. Het werd al snel duidelijk dat het tussen Wim en Kevin de Kok (geen familie) en Robert Van Ste vendaal zou gaan. Even snel werd duidelijk dat Wim de Kok de nieu we titularis zou worden. Want waar Kevin de Kok en Van Steven- daal nog wel eens steekje lieten val len, ging de inwoner van Lewe dorp onverdroten door met win nen. Hij was ook degene die zich het beste aanpaste aan de korte afslag van de tafels. Zijn meeste finalisten hadden daar de grootste moeite mee en de ach's en wee's waren dan ook niet van de lucht. Dat ver taalde zich in de moyennes. Slechts de drie podiumklanten ble ven boven de degradatiegrens van de hoofdklasse. De anderen zakten er allemaal ruimschoots onder. „Ik heb een goed toernooi gespeeld en verdiend gewonnen, denk ik", zei De Kok na afloop. „Met acht man spelen is wel een stuk pretti ger, maar het was niet anders." TILBURG Enkele jonge Zeeuwse hardlopers deden het gisteren in Tilburg goed bij de Warandeloop. Shirin van An- rooij (AV56) werd eerste plaats bij de meisjes pupillen B, Ruchama Houtzager (Deltasport) werd op één seconde na tweede bij de meis jes pupillen C en Stef Kapteijn (AV'56) pakte een bronzen plak bij de jongens pupillen B. HOOFDDORP De Goese Karin Thiel is tijdens het Nederlands kampioenschap squash voor masters tweede geworden in de klasse 35+. Ze moest in Hoofd dorp alleen Bea de Dreu voor zich dulden. In de klasse 55+ deden nog twee Zeeuwen mee. John Schweertman, vader van prof Piëdro Schweert man, werd vierde, Carlos Ide ein digde als twaalfde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Peter Klaasse was gisteren in Nieuw- en Sint Joosland in de dressuurwed strijd van Stal de Kroo erg succes vol. In de klasse Z was hij uitblin ker met de ruin Zephyr. Ook in Li bleek er tegen de Arnemuidenaar met de ruin Bentley geen kruit ge wassen. Stephanie de Frel schreef met Bromelia M met een megasco re de klasse L2 op haar naam. Klaasse reed de mooi bergop waarts gaande en ritmisch bewe gende Cabouchon-zoon met 66,17 procent naar een overtuigende overwinning. Hij had ruim twee procent meer dan thuisrijder Vin cent Bol met de Lucky One-zoon Urban. Klaasse: „Zephyr loopt als uit het boekje. Hij maakt geen fou ten. Maar het moet allemaal nog wat spectaculairder. Hoewel, het gaat toch wel al vrij hard. Ik heb ge pland om in maart mee te doen aan het Zeeuws kampioenschap en daarna pas de overstap naar Z2 te maken. Maar als het zo doorgaat ben ik al voor het kampioenschap aan verplichte promotie toe." Daarmee was de koek voor de rui ter uit het vissersdorp niet op. Hij reed de expressief bewegende Ru- biquil-zoon Bentley met 67 pro cent in Li naar het oranje erelint. De combinatie sloeg daarmee een gat van liefst bijna vijf procent met de tegen elkaar aanschurkende zes achtervolgers. De Vlissingse Eve lien Lenaerts pakte met de Welt Hit II zoon Bently met 62,66 pro cent de tweede stek op. Bianca Re- lyeld met Bolero en Sandra van Cadsand met jack deelden met 62,33 procent de derde plaats. „Bentley is een paard met veel ca paciteiten. Hij heeft drie uitsteken de basisgangen, is werklustig en kan geweldig bewegen. Hij moet nog wat sterker worden om con stant te presteren", vertelde Klaas se. Bijna uitsluitend achten en zelfs een negen sierden het rapport van Stephanie de Frel met de Gribal- di-dochter Bromelia M. Daarmee liep de teller voor de combinatie op tot de verbeelding sprekende megascore van 75 procent. De com binatie uit Koewacht eindigde met een straatlengte voorsprong op Ba- bette Bookelaar, die de Don Grego- ry-dochter Daiquiri naar 64,33 pro cent stuurde. Kan het nog beter? „Ja", zegt Stephanie de Frel la chend. „Bij het afgroeten had ik een zes, omdat Bromelia scheef stond. Gekheid natuurlijk. Brome lia is een heel fijn paard. Ze leert snel. Kan eigenlijk alles als. Ik heb nu al vijftig winstpunten." ZIERIKZEE - Als lijstaanvoerder zou je lekker in je vel moeten zitten. Zeker wanneer er in zes speelron des nog geen enkele misstap is be gaan. De handballers van De Graaf/Delta Sport bewezen giste ren juist het tegendeel. „We ko men nog niet echt los", constateer de trainer Rob de Vos na het duel met laagvlieger White Demons 2. Op papier had de strijd tegen de equipe van Ron van Raaij een makje moeten zijn. Gisteren werd de strijd pas laat beslist: 17-24. „Uit halen we nog niet het niveau van ons spel in eigen huis. Buiten de deur kunnen we nog niet vlam men." De handballers van Delta Sport 2 hadden gisteren een goede slag kunnen slaan tegen Groene Ster 2, maar verloren in de tweede klasse met 22-25. In dezelfde poule had EMM niks in te brengen bij Taxandria: 28-17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45