Slechte start doet Tjoba de das om 3 6 Overwinning PWG 's-Gravenpolder moet van heel ver komen Hans de Kok derde in het gewest Neits vist in libre achter het net Gelijkspel voor Steketee Schilders 's Lands Welvaren komt goed terug maandag 29 november 2010 ZAALKORFBAL Togo blijft aan kop in derde klasse na zege op All Ready door JaapJan Ritsema Togo-korfballer Kevin de Waele vangt de bal in het duel met All Ready. Ploeggenote Mijke Tahapary volgt de actie van de oud-international van België van een afstandje. foto Willem Mieras GOES - De korfballers van Tjoba hadden een desastreuze start in Go- rinchem. De overgangsklasser kwam nog wel sterk terug, maar kon geen twee punten meer pak ken tegen GKV: 26-21. Ook eerste klasser TOP verloor. GKV-Tjoba 26-21: In het eerste kwartier faalde Tjoba collectief De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren was aanvallend zonder overtui ging en verdedigend wankel. Daar door stond het in no-time 8-2. Bij 10-6 leek het herstel in te treden, maar door drie strafworpen voor GKV kwamen de bezoekers op een 14-7-achterstand bij rust. De insteek om de schade te beper ken, prikkelde Tjoba om terug te komen tot 20-18. Een gouden wis sel bij GKV zorgde voor de beslis sende bres. „De tweede helft win nen we gewoon met 14-12", zei coach Chris van Put. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Mar cel de Dreu 7, Johanneke Vleugel 3, Esmee Walraven, Esther van Boven en Geerten van Moolenbroek 1. Albatros-TOP 15-14: De verschillen tussen de ploegen waren klein. De slotfase verliep voor de Arnemuide- naren ietwat ongelukkig. TOP kwam met 12-13 voor, maar zag de thuisploeg daarna drie keer scoren. Na de 15-14 kregen de Walchena- ren nog wel kansen op de gelijkma ker, maar die viel niet. „In de voor gaande wedstrijden kwamen we nog wel in de laatste minuut langs zij, maar nu niet", zei trainer Edwin Coppoolse. „Dat was zuur, want we speelden heel aardig. Al leen misten we nog wel veel kan sen." Scores TOP: Corné Bezemer en Jeani- ne Marijs 4, Jordy Meulmeester en Ani ta de Ridder 2, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 1 Fortis-Sagitta 13-6: Fortis verzuim de een ruimere overwinning te boe ken. Verdedigend was het solide bij de Souburgse tweedeklasser, maar aanvallend ontbrak de scherpte. Zonder goed te spelen schreef For tis twee punten bij. De ploeg blijft koploper. Scores Fortis: Jordi Sleijpen 4, Remco Crucq, Patrick Koppejan en Demi Mon- deel 2, Niels Bebelaar, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard 1 Swift-Ondo (G) 17-14: De Middel burgers wisten wel raad met de on verwacht grote speelruimte die me dekoploper Ondo prijs gaf. De be zoekers raakten gefrustreerd door de zes punten voorsprong die Swift nam. Daarna speelde de thuisploeg het duel goed uit. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat hijs Pagé 3, Roel Klootwijk, Sascha Theunissen en Elvera Wattel 2, Anita Hoekstra, Bas Gunter en Eefje van den Berg 1 Togo-All Ready 12-9: De 7-2 na tien minuten deed het niet vermoe den, maar Togo had een taaie aan All-Ready. In de eerste helft had de Goese koploper controle over de zo neverdediging van de bezoekers, na rust werd het wat onrustig en sloop All Ready gevaarlijk dichtbij. De 10-8 van Togo was belangrijk en daarna speelde de thuisploeg het duel uit.. Scores Togo: Kevin de Waele 3, Niek Meerman, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 2, Corné van Rooijen, Jan- Kees Goossens en Marscha van Belzen 1. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuize 5, Jacco de Loof en Kris- ta Bergsma 2. Oranje Zwart-Blauw Wit 9-14: Met de overwinning herstelde Blauw Wit zich knap van de ze perd van vorige week tegen Togo. Bij een 6-2-achterstand kwam de Kloetingse diesel op stoom, met een 9-7-voorsprong bij rust als ge volg. Na driekwart wedstrijd zorg den de speelsters van Blauw Wit voor de onoverbrugbare kloof Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Ja- net Verboom 3, Claudia Timmermans 2, Marco de Jonge, Danny Hoogstrate en Ilse Kloet 1. Stormvogels-Ondo 12-14. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Arja Groenleer, Niek Peene en Kristian Gabriëlse 2, Francky Koole en Frank Peene 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu 5, Ronald Wisse 4, Annemieke Koppelaar 2, Joris Hoogwerf, Iwan de Pagter en Joanne KnoM. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben za terdag met 11-9 gewonnen van het Amsterdamse VAD. Het was een broodnodige zege, want na de nederlagen tegen IJmuiden en Ce- ma dreigde de Zeeuwse hoofdklas ser in de gevarenzone terecht te komen. Het was een overwinning die van ver moest komen, want toen ze ven van de tien partijen afgelopen waren stond er een 9-5-voor- sprong voor de Amsterdammers op het scorebord. Jos de Wild had in een klassieke partij verloren van VAD-boegbeeld Herman van Westerloo en invaller Cor Boot was kansloos tegen Rob Penne- kamp. In de laatste drie partijen kwam alles toch nog op z'n pootjes te recht. Arjo Kousemaker, die in het middenspel van geluk mocht spreken dat zijn tegenstander een winnende combinatie over het hoofd zag, won zijn overmachts eindspel en Daaf Kasse trok in een complexe partij tegen schrij ver Ar ie Storm aan het langste eind. Bij 9-9 werd Jaap Veerhoek match winner. De invaller, die al na vijf tien zetten schijfwinst had afge dwongen, zette in het eindspel de kroon op het werk. De Middelburgse damclub pakte in de eerste klasse B na twee zwa re nederlagen weer eens een punt. In De Lier werd het 10-10 te gen de Westlandse Dam Combina tie, een uitslag waarmee de Mid delburgers volgens secretaris Arie Kammeraat goed wegkwamen. Zelf pakte Kammeraat vanuit een lastige stand één van de twee ze ges. De andere kwam op naam van Evert Wiskerke. Bij een 8-8-stand (Jan Moens en Piet Allaart hadden inmiddels ne derlagen geïncasseerd) hing het gelijkspel aan een zijden draadje, maar Danny Wattel en Wim Koppejan hielden het hoofd koel en sleepten een puntje uit het vuur. Het tweede team van PWG wis selt in de tweede klasse D zwakke en goede wedstrijden af Zaterdag was het hosanna in Culemborg: een 17-3-overwinning in de uit wedstrijd tegen het bepaald niet zwakke Hordijk 8c Hordijk 2. Voor PWG 2 scoorden captain Hans van Akkeren, Arie den Hollander, Jan van Beeck, Eric Boogert, Peter Blok, Aart Slager en jeugdspeler Leon de Visser. Daarnaast waren er nog drie remi ses. HULST In de gewestelijk eindstrijd in het driebanden eerste klasse werd Hans de Kok van LBV derde en Alf red van den Dries van HIO zesde. De titel ging naar Benny Visser uit Walsoorden, maar de Bevelanders deden tot aanvang van de slotdag nog mee voor de hoofdprijs. De Kok haalde 8 punten en 0.659 ge middeld, Van den Dries 6 en 0.622. BERGEN OP ZOOM Marco Neits van WBV en Remco Paauwe van De Herberg verover den in de gewestelijke eindstrijd in het libre vijfde klasse zilver en brons. Het goud was voor de Bra bander Kees Verwijs. Neits haalde 10 punten en Paauwe 8. Sjaak de Rijke van LBV werd zesde, maar tekende wel met 10 voor de hoogste serie van het toer nooi. KWADENDAMME Het driebandenteam van Steketee Schilders speelde in het inhaalduel in poule vier van de derde divisie met Wellse Vaert 2 gelijk. Tonny van Iwaarden was weer in oude doen na zijn handbreuk en won, al was het vechten geblazen. Martin Steketee won zijn partij overtuigend. Rinus Kramer en Piet SchefFers verloren. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren speelde in eigen huis met 4-4 gelijk tegen HWA Boele uit Alblasser- dam. De punten werden binnenge haald door de sterk spelende Peter de Bree en Danny Walhout, die op de borden één en twee hun tegen stander in hun greep hielden. Sjaak Walhout en Jan Goudzwaard had den echter voordien de winst al uit handen gegeven. -v-/-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44