Kloetinge Terneuzen zet Oostburg na rust opzij Hansweertse Boys trekt duel naar zich toe Nu tegen Roosendaal FC Dauwendaele geeft goede eerste helft geen vervolg maandag 29 november 2010 foto Johan Wouters schatten. Tijdens de wedstrijd kijk je natuurlijk hoe ze spelen: zijn ze links of rechts, zijn ze technisch of niet. Aan de hand daarvan koos ik telkens een hoek en ik probeerde HANSWEERT - Hansweertse Boys bleef ook in zesde thuisduel van dit seizoen ongeslagen. In de vijf de klasse B van het zondagvoetbal won de ploeg thuis van Lewedorp- se Boys: 2-1. Voor rust zag het er nog niet naar uit dat de thuisploeg zou winnen. Lewedorpse Boys speelde één van zijn beste wedstrijden van dit sei zoen. De gasten kwamen dan ook verdiend op voorsprong. Marcel Rooze verzilverde een strafschop. Kort na de openingstreffer maakte Kevin Beenakker echter alweer gelijk, eveneens vanaf elf meter: 1-1. In de tweede helft was Lebo in eens een stuk,minder op dreef en in de zeventigste minuut bracht Jordan van Langevelde de thuis ploeg op voorsprong. Hansweertse Boys wist de 2-1 vrij simpel tot het einde van de wedstrijd vast te hou den. Kloetinge speelt in de vierde ronde van de districtsbeker tegen zondag-tweedeklasser Roosendaal. De winnaar van dat duel kan tegen Hoek komen te spelen. Dat gebeurt als de topklasser wint van Rijsoord 2 en daarna van de winnaar van het duel Jong Ambon-TVC Breda. schoppenserie bij Zwaluwe-Kloe- RCS weer met lege handen tinge op www.pzc.nl Karakteristiek Zwaluwe-Kloetioge 1-1 (0-1), Kloetinge wint na strafschoppen (1-3). 25. Rick Mulder 0-1, 87. Jan Polak 1-1. Scheidsrechter: I. Roe land (Sleeuwijk). Rode kaart: 44. Sofyan Azzagari (Kloetinge). Gele kaart: Ruud Ansems, Maurice Sprangers (Zwaluwe), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 200. Strafschoppenserie: Rick Mulder mist (gestopt), Arnold Loomeijer mist (paal), Etiënne Mallie 0-1, Lu- kas Eppinga mist (gestopt), Abdul lah Asian 0-2, Maurice Sprangers 1-2, Jaap Esser mist (naast), Tom van der Veeke mist (gestopt), Cor- né Schilperoort 1-3. Kloetinge: Edgar Verhage; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maas kant, Maarten van Rosevelt; Corné Schilperoort, Abdullah Asian; So fyan Azzagari; Mark Schuit (55. Etiënne Mallie), Rick Mulder en Ing- mar Quist. door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - RCS kon gisteren op sportpark de Alblas niet voor een stunt zorgen tegen koploper Brabantia. De ploeg van trainer Mi chel Leonhart ging met 3-1 onder uit. Het was alweer de vierde ne derlaag op rij voor de Souburgse zondag-eersteklasser. Zonder de geschorste André Siere- veld en Rafael Vulin begon RCS prima aan de wedstrijd. Len Evers- dijk, die in de basis mocht starten, had de beste mogelijkheid in de beginfase. Zijn schot werd echter gekeerd door Brabantia-doelman Richard Prinsen. Pas na een kwartier kwamen de bezoekers beter in de wedstrijd. Vooral de behendige aanvaller Mi chel Leon-Payo was een aantal keer dicht bij de openingstreffer. In vijf minuten tijd kreeg hij tot driemaal toe de kans om de score te openen, maar hij zag zijn pogin gen stranden. De grootste kans voor RCS kwam na twintig minuten toen Rudley St. Jago de bal prima doorspeelde op de behendige Len Eversdijk. Oog in oog met de doelman was zijn inzet te slap. Een kwartier voor rust gebeurde er toch wat dit seizoen al vaker is voorgekomen. In een fase waarin RCS weinig kansen weggaf, kon Brabantia-aanvoerder Ronnie Dirks de bal na een prima voorzet van Bart van Limpt helemaal vrij inkoppen: 0-1. „Het geluk wat je soms nodig hebt om een wedstrijd naar je toe te trekken ontbreekt dit seizoen", zei gelegenheidsaanvoer der Alfaro Pentury over die fase in de wedstrijd. Terwijl een deel van supporters nog in de kantine zat om weer op temperatuur te komen, verdubbel de Brabantia-aanvaller Bart van Limpt de voorsprong. Met een uit stekend schot liet hij RCS-doel- man Lorenzo van Tryp kansloos. Op het moment dat Brabantia dacht dat de overwinning al bin nen was, bracht aanvaller Rudley St. Jago RCS terug in de wedstrijd. Len Eversdijk zette de bal goed voor richting Joey van der Zweep, die op zijn beurt de bal verlengde. Vleugelaanvaller St. Jago draaide slim weg en passeerde bekeken Prinsen. Het geloof kwam terug bij de thuisploeg en nog geen twee minuten na zijn doelpunt was St. Jago wederom gevaarlijk. Zijn lob werd echter gekeerd door de betrouwbare doelman van de bezoekers. In een fase waarin erg veel fout ging, wat vooral aan het bevroren veld te wijten was, greep RCS-trai- ner Michel Leonhart in. Remco Fe- lius en iets later Luke Eversdijk ver vingen twee verdedigers waardoor er vol op de aanval werd gespeeld. Het risico dat RCS nam, werd bijna beloond, maar Besar Xhox- haj schatte een prima voorzet van Roy van der Kaap niet op waarde in. Uit de counter die daarop volg de zag Michel Leon-Payo zijn goe de spel beloond worden met een treffer. RCS staat nu laatste omdat de an dere laagvliegers RKJW en Nulan- dia niet in actie kwamen. door Aector Dooms TERNEUZEN - Jarno Waebeke keek gisteren met gemengde gevoelens terug op het bekerduel van Ter- neuzen tegen Oostburg. De linker spits van de zondag-tweedeklas ser had met twee treffers een groot aandeel in de 4-1-overwin- ning, maar vond zelf dat hij min stens een hattrick had moeten sco ren. „Ik kreeg na rust nog twee uit stekende kansen, maar schoot er een tegen de paal en een tegen een Oostburgverdediger die op de doellijn stond. Ik had vier keer kunnen scoren." Oostburg, middenmoter in de vierde klasse van het zondagvoet bal, speelde compact en probeer de met veel spelers achter de bal de aanvalsgolven van Terneuzen te ontregelen. Dat lukte voor de rust vrij goed, want de thuisclub slaagde er moeilijk in om openin gen in de hechte Oostburg-ver dediging te forceren. Trainer Mar ty Bekooy van Oostburg had er wel een verklaring voor. „Terneu zen speelde voor rust in een te laag tempo. Wij kregen zelf ook nog kansen bij tegenstoten. Je weet op voorhand dat je van Ter- neuzen verliest. Een nederlaag met 7-0 had ik ingecalculeerd. De spelers konden met opgeheven hoofd het veld verlaten. We heb ben een goede oefenwedstrijd ge speeld." Aanvoerder Davy Maes kon de conclusie van zijn trainer alleen maar beamen. De 35-jarige aan voerder zag er niet goed uit bij de openingstreffer van Terneuzen. Een misverstand met zijn doel man Anthony de Muer gaf Waebe ke de kans om zijn ploeg op een 1-0 voorsprong te zetten. Binnen tien minuten gaf het scorebord 3-0 aan. Een afstandsschot van Erik Jan Naudts verraste de doel man van Oostburg en niet veel la ter scoorde Waebeke uit een voor zet van Remco van Leeuwen 3-0. Oostburg leek rijp voor een afslachting, maar de ploeg herstel de zich knap van de snelle ach terstand. Halverwege de tweede helft schoot Arjen Versluijs de bal fraai in de bovenhoek: 3-1. In de slotminuut bepaalde inval ler Bas Hubregsen uit een hoek schop van Tom Janssen de eind stand op 4-1 door de bal aan de tweede paal schitterend in te schieten. Terneuzen domineerde, maar kon aanvankelijk het kwaliteitsverschil niet uitdrukken in doelpunten. „We moesten een keer de muur van Oostburg breken. Dan weet je dat er meer doelpunten vallen", zei trainer Diederik Hiensch. „De ze bekerwedstrijd was goed voor ons ritme. Alle posities zijn nu goed bezet. Al missen we nog steeds Mike de Wolf. De resulta ten in de competitie zijn de laat ste weken goed. Dat is belangrijk, maar in de beker willen we ook ver komen." DORDRECHT - FC Dauwendaele blijft wachten op het eerste punt in de eerste klasse C. Zaterdag ver loren de Middelburgers met 5-0 bij Oranje Wit. Toch speelde Dauwendaele een verdienstelijke eerste helft, waarin het af en toe gevaarlijk werd. Een vrije trap aan de andere kant werd echter vlijmscherp ingeschoten door Rob van der Veen. Op slag van rust vloog de Dauwendaelse bank hoopvol op toen Mounir Na bil uithaalde, maar zijn schot scheerde rakelings langs de paal. Het scoreverloop in de tweede helft sprak boekdelen. Toen Sven Akkerman profiteerde van een slordigheid bij Dauwendaele en even later zijn tweede maakte, was de wedstrijd beslecht in Dordts voordeel. Dauwendaele was geen schim van wat het was voor rust en incasseerde nog twee goals van Vincent Kroon. zo laat mogelijk naar die hoek te gaan." De eerste strafschop van Zwaluwe kwam tegen de paal, de tweede en de vierde vonden de handen van Verhage. De missers van Rick Mul der en Jaap Esser werden daarmee gecompenseerd. Een mooi mo ment voor Verhage in zijn eerste maanden bij Kloetinge. „Ik hoop hier ooit nog 's nummer één te worden. Maar toen ik overkwam van Kruiningen, waar ik het heel goed naar m'n zin had, wist ik dat ik geen eerste keus zou zijn. Ik leer nu heel veel van Jaco (van der Schee) en ben blij met elke kans." Rudley St. Jago scoort namens RCS. Zijn ploeg zou het duel met koploper Brabantia met 3-1 verliezen. foto Lex de Meester l-U Mil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41