zeeland 115 zet Zeelandhallen op zijn kop Mogelijk flappentap Street One Nog steeds geen bewoners voor 'Polenboot' in Vlissingse binnenhaven Werkgroep legt verlanglijstje voor nieuwe fietsnota neer bij gemeente Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl B e\astingdien s t maandag 29 november 2010 door Luc Oggel Het enthousiaste publiek. foto's Willem Mieras René Froger goes - De komst van een nieuwe pinautomaat in de Goese binnen stad lijkt in zicht. Namens de eige naar van de beoogde locatie, kle dingwinkel Street One aan de Gan- zepoortstraat, worden momenteel gesprekken gevoerd tussen een ar chitect en de monumentencom missie. Inmiddels is ook een ver gunningaanvraag bij de gemeente ingediend voor een geldautomaten- ruimte in het pand aan de Ganze- poortstraat. „We zijn op dit moment volledig afhankelijk van de diverse vergun ningsprocedures", zegt districtsdi recteur particulieren Arno van Horssen van Fortis/ABN Amro, die zich met het dossier bezig houdt. Het Goese stadshart ontbeert, na de sluiting van het ABN Am- ro-kantoor aan de Singelstraat, nu bijna een halfjaar geldautomaten. In de HEMA staat er één, maar die is alleen tijdens openingstijden bruikbaar. Uitgaanspubliek moet 's avonds naar de rand van het cen trum. ING heeft ook aangegeven automa ten te willen terugplaatsen. door Wendy van den Hurk VLissiNGEN - Geen Polen, geen Hongaren, geen Bulgaren. De eni ge mensen aan boord van de met zo veel trots binnengehaalde 'Po lenboot' in de Vlissingse binnenha ven, is de bemanning. De hutten zijn nog leeg. Nadat exploitant Scaramouche Ho- telships de afmeerdatum eerst al telkens zag verschuiven, moet ze nu ook al wachten tot de eerste gasten aanmonsteren. Een paar grote opdrachtgevers maken nog even pas op de plaats, aangezien die hun orders pas volgend jaar kunnen verzilveren. „En dat zijn niet de minste", zegt Gerard van Wijngaarden van Sca ramouche. „Sterker nog: met hun werknemers zou die boot zo vol zitten. Maar ja, voorlopig komen ze niet." Op zich hoeft er geen man over boord te zijn. In de stad wonen nog genoeg arbeidsmigranten in veel te kleine kamertjes, legde de SP vorig jaar nog in een zwartboek vast. De gemeente wil die daar weg hebben, vandaar dat ze de Li berty Ann naar Vlissingen heeft la ten varen. „Het zou fijn zijn als de gemeente dan ook zorgt dat de be woners vanuit die schrijnende si tuaties hierheen komen. Dat is niet mijn taak. De gemeente heeft ons ingehuurd en ik heb alleen te maken met opdrachtgevers. Niet direct met bewoners." Intussen zit het personeel niet stil. Op een schip is altijd wat te doen. „Ze zien wel nieuwsgierige men sen uit de stad verschijnen die zich afvragen waarom het huis van de buren nog zo volgestampt zit met arbeidsmigranten, terwijl wij 136 lege hutten hebben." Toch is het aan Scaramouche om te hut ten te vullen, laat een gemeente woordvoerder weten. „Wij hebben gefaciliteerd. Onze taak is nu al leen nog om de situatie te handha ven." door Luc Oggei GOES - De Werkgroep Autovrije Dag Goes wil dat de gemeente zorgt voor veilige, aantrekkelijke hoofdfietsroutes vanuit alle wijken en omliggende dorpen naar het centrum van Goes, de winkelcen tra in de wijken en de supermark ten en goede en voldoende fiets- klemmen dicht bij de winkels en op diverse plaatsen in het centrum van de binnenstad. Dat staat in een brief aan het colle ge van burgemeester en wethou ders. De werkgroep blijft ook plei ten voor een gratis bewaakte, mo biele fietsenstalling op de Grote Markt en deelname aan de cam pagne 'Met belgerinkel naar de winkel', een jaarlijks terugkerende landelijke actie van het Instituut voor Natuureducatie (IVN) om mensen te stimuleren vaker bood schappen te doen op de fiets. Dit jaar deden vijftien gemeenten mee, maar geen Zeeuwse. De werkgroep neemt met het 'ver langlijstje' een voorschot op de nieuwe fietsnota waar de gemeen te aan werkt en die komend voor jaar moet verschijnen. De werkgroep wijst erop dat burge meester en wethouders in het col legeprogramma 2010-2014 hebben aangegeven dat Goes tot de top drie van beste fietssteden van Ne derland wil gaan behoren. 'Als raad en college onze voorstellen overnemen en uitvoeren, is dat een stap in de goede richting', stelt de werkgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37