Jubilerende Agrimarkt 141 zeeland John de Wolf zet zich in voor Stichting Jayden Politie houdt mannen aan voor wildplassen en agressief gedrag Meer budget woningcorporaties na streep door Vogelaarheffing FEEST Optredens van bekende artiesten trekken duizenden bezoekers Cursus meditatie in beweging De Spinne Politie zet hond in bij arrestatie man SBB verwacht 250.000ste bezoeker Vrouw aangehouden voor mishandeling Na tien jaar eindelijk een boei maandag 29 november 2010 GOES - Goed nieuws voor de wo ningcorporaties op de Bevelanden en Tholen. Ze Hebben tonnen extra te besteden nu de rechtbank in Utrecht een streep heeft ge haald door de zogeheten Vogelaar heffing. Dat gebeurde vrijdag. Achtenzeven tig corporaties hadden een zaak aangespannen tegen het Centraal Fonds Volkshuisvesting, dat deze heffing - vernoemd naar oud-mi- nister Ella Vogelaar - inde. De ver plichte investering in achterstands wijken die woningcorporaties moesten betalen, is volgens de rechtbank ten onrechte opgelegd, omdat het een vorm van ongeoor loofde staatssteun is. Alle heffings- besluiten zijn daarom vernietigd. Het oordeel gaat over de heffingen in de jaren 2008 en 2009. Het nieu we kabinet heeft aangekondigd de Vogelaarheffing af te schaffen. Henk Bekker van de RWS in Goes zei eerder al vertrouwen te hebben in een goede afloop. De RWS zou in totaal drie miljoen euro kwijt zijn aan de heffing, over een perio de van tien jaar. Dat geld kan nu weer in het eigen woningbestand worden geïnvesteerd. door Luc Oggel GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag rond 01.00 uur drie mannen aangehouden op de Vlasmarkt in Goes. Agenten zagen een 20-jarige man in de Wijngaard straat een plas doen. Hij werd aan gesproken, maar ging ervandoor. Op de Vlasmarkt kon hij staande worden gehouden. Even later kwamen zijn vrienden GOES In wijkcentrum De Spinne in Goes wordt vanavond, 6 en 13 december een cursus meditatie in beweging gegeven. Al dansend tot jezelf ko men, met als thema de vijf elemen ten aarde, water, vuur, lucht en ether. De cursus wordt gegeven door sacraal dansdocente Jacqueli ne van der Haar. Info en aanmel den: vdhaar@zeelandnet.nl of 0113-212031. Aanvang: 19.30 uur. KAPELLE De politie heeft zaterdagavond in de Stationsstraat in Kapelle een 26-jarige Amsterdammer aangehou den. Omdat de man zich agressief gedroeg moest de politie een hond inzetten. De man wordt ervan ver dacht een ruit van het stationsge bouw in Kapelle vernield te heb ben en de bewoner van het pand te hebben bedreigd. Hij is ingesloten. erbij. Zij bemoeiden zich met de zaak en gedroegen zich agressief. Uiteindelijk is een politiehond op geroepen om de drie agressieve en onder invloed van alcohol zijnde mannen tot de orde te roepen. De 20-jarige en zijn vrienden van 15 en 17, allen afkomstig uit de ge meente Borsele, werden na ver hoor vrijgelaten. WESTENSCHOUWEN Het Informatiecentra m van Staats bosbeheer (SBB) in Westenschou- wen verwacht zaterdagmiddag de 250.000ste bezoeker te ontvangen. De voormalige werkschuur van SBB is sinds 1997 als infocentrum in gebruik en wordt jaarlijks door zo'n 35.000 mensen bezocht. Het centrum is onder meer rust- en in- fopunt voor bezoekers aan de bos- wachterij en het strand. GOES Een 40-jarige vrouw uit Goes is za terdagavond in haar woonplaats aangehouden door de politie. De vrouw wordt ervan verdacht een 19-jarige vrouw uit Goes te hebben mishandeld in de Zeelandhallen in Goes. Het slachtoffer kreeg een stomp in haar gezicht en viel op de grond. Ze heeft zich laten behande len in het ziekenhuis. BRESKENS - Het werd een geïmproviseerde onthulling zaterdagmiddag aan de invalsweg bij Roofack in Breskens. De grond rondom de zeeboei was te drassig. Geen doek om te verwijderen, wel veel belangstelling van de dorps raad en een aantal ondernemers dat bij de plaatsing van de boei betrokken was. Bedoeling is de invalswegen van Breskens een meer maritiem karakter te geven. Het heeft tien jaar en veel inspanning gekost. foto Peter Nicolai Zet Gordon op een bene fietconcert voor Haïti in de Zeelandhallen en er komt een halve man en een paardenkop. Zet Kane op de Grote Markt en de kaartjes blijven voor een deel liggen. Maar als de Agrimarkt een feestje geeft, staat er vijfduizend man. Dat wil wel wat zeggen over de reputatie die de Agrimarkt heeft verworven on der de Zeeuwen. De oer-Zeeuwse supermarkt pakte afgelopen weekeinde groots uit met de viering van het veertigjarig jubileum. Daarvoor waren de Zeelandhallen maar liefst twee dagen afgehuurd en traden, op een gigantisch po dium, tal van bekende artiesten op. Zaterdagmiddag was er een speciaal kinderprogramma met de musical De Gelaarsde Kat, Moni que Smit, DJ Disney XD en de Ganzenfanfare. De band Chipz! had het Agrifeest zelfs uitverkoren voor hun zwanenzang, de groep stopt er na zeventien jaar mee en gaf zaterdagmiddag het laatste op treden. Dat een lokale, van oor sprong boerensupermarkt zo'n groots evenement - meteen het grootste van het afgelopen jaar in Zeeland - op poten zet, is bijzon der te noemen. Het organiseren van een groot popconcert is nou niet echt een kerntaak voor een grootgrutter, maar de Agrimarkt is duidelijk van meer markten thuis. Via een actie konden klanten de af gelopen maanden zogeheten Agri- manifestatiezegels sparen, bij elke vijftien euro aan boodschappen werd er één verstrekt. Tegen inleve ring van een volle spaarkaart kost te een kaartje voor het Agriconcert op zaterdagavond slechts 15 euro. En boodschappen doen moet toch, dus dat is een koopje voor Peter Koelewijn, Anita Meijer, Wolter Kroes, Vengaboys, Thomas Berge, de 3JS én René Froger. Stuk voor stuk lieten ze de ene na de an dere hit door de hal schallen. Het dak ging eraf en bedrijfsleider Jaap Baaijens, die vandaag na veertig jaar van zijn pensioen gaat genie ten, kon zich geen mooier afscheid wensen. De Agrimarkt gaat intus sen verder met het volgende grote project, namelijk een complete res tyling van de vijf vestigingen. Het nieuwe logo hing zaterdag al pro minent aan het plafond in het mid den van de zaal. Video op www.pzc.nl De 3JS uit Volendam Thomas Berge Scène uit de musical De Gelaarsde Kat. Peter Koelewijn door Luc Oggel GOES - Oud-profvoetballer John de Wolf zet zich op televisie in voor de Goese stichting iayden, die geld inzamelt voor onderzoek naar neu- roblastoom kinderkanker, in het EO-programma 'De Pel grimscode' strijdt De Wolf met an dere bekende Nederlanders om een verborgen schat. Die kunnen zij te pakken krijgen door zo veel mogelijk informatie bij elkaar te puzzelen. Hoe meer informatie de deelnemers verzamelen, hoe mak kelijker uiteindelijk de pelgrimsco de kan worden ontcijferd. Iedere aflevering valt er één pelgrim af, totdat er op 30 december 2010 nog twee pelgrims over zijn. De win naar van het televisieprogramma mag 15.000 euro aan zijn gekozen goede doel schenken. Inmiddels zijn er al drie BN-ers uit de race, maar De Wolf doet nog altijd mee. De Wolf heeft bewust voor Jayden gekozen als goed doel. In mei deed hij mee aan de spinningmarathon voor Stichting Jayden op de Grote Markt in Goes en was toen onder de indruk van de inzet van de vrij willigers. De stichting krijgt nu lan delijke bekendheid. De Pelgrimscode is tot en met 30 december elke donderdagavond te zien op Nederland 1 om 20.30 uur. VIDEO'S Bekijk video's over allerhande onder werpen, zoals het jubileumfeest van de Agrimarkt, op www.pzc.nl/video. MEEST CELEZEN 1 .Meer budget woningcorporaties. 2.Thomas in de kraag gevat. 3.Mogelijk pinautomaat Street One. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Of bel direct met een verslaggever op de redactie: 0113-315670.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36