Animo voor kleinere bouwprojecten MjVJ IA Hoge hakken BEVELANDEM-ÏHOLEN 14 en 15 16 en 17 DORPEN Nieuwbouw in Colijnsplaat en Wolphaartsdijk mag zich in belangstelling verheugen Taizé-viering trekt veel jongeren Drankrijder laat auto achter na ongeluk 'Thomas' loopt tegen de lamp Makelaar geeft auto bij aankoop pand almanak Jubilerende Agrimarkt bouwt een feestje voor vijfduizend klanten Maandag 29 november 2010 Lorelei LaMuse verleidt als ware Sirene jury van COC Songfestival bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Tip? door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - De grote woning bouwprojecten mogen dan wat moeizaam op gang komen, voor kleinschaliger plannetjes als De Valkreek in Colijnsplaat en Wol- phaartsdijk-Oóst is redelijk wat be langstelling. Aan de Valkreek in Colijnsplaat wil ontwikkelaar Boender en Maasdam 28 duurzame woningen in jaren dertigstijl bouwen. Zater dag was er een informatiedag over het plan in dorpshuis De Brug. Daar kwamen tussen de vijftig en zestig mensen op af „Ver boven verwachting", aldus makelaar Wim Dodmond van Het Nieuw bouwhuis. Elf opties waren het re sultaat. „Het waren vooral mensen uit het dorp die belangstelling toonden, maar er waren er ook uit Nieuwerkerk en Schiedam." Dodmond noemt het aan de ene kant frappant dat er zo veel belang stelling is voor een nieuwbouwpro ject in een dorp waar al relatief veel huizen te koop staan, ander zijds heeft hij er ook wel een ver klaring voor. „Sterke punten zijn dat de meeste woningen aan het water komen te staan en dat elk woningtype er tussen zit." Een voordeel van kleinere projec ten is volgens Dodmond ook dat makkelijker kan worden inge speeld op wat de consument vraagt. „Je kunt nog dingen aan passen, een groot project als Goese Schans gooi je niet even helemaal om." Wanneer de bouw van De Valkreek begint is nog niet be kend, er moet dan eerst een be paald percentage (meestal zeventig procent) van de woningen daad werkelijk verkocht zijn. Ook voor het project Wolphaarts- dijk-Oost is veel belangstelling. Acht van de twintig kavels zijn ge reserveerd dan wel verkocht, meldt een woordvoerder van de ge meente Goes. „Er staan ook nog twaalf mensen op een wachtlijst, volgende maand is de nieuwe aan- schrijfronde." Ook in Wolphaarts dijk staan veel bestaande wonin gen te koop, maar wat betreft nieuwbouw is het dorp kennelijk toch in trek. Wolphaartsdijk-Oost wordt een gevarieerde wijk met ci taten uit grootmoeders tijd: vrij staande landhuizen, woonboerde rijen, herenhuizen, voorstraatwo ningen, voorstraatboerderijen en hofwoningen. Wie er een huis wil (laten) bouwen, heeft te maken met zeer gedetailleerde bouwvoor schriften. HEINKENSZAND - Normale kerkdiensten wor den over het algemeen niet zo goed bezocht door jongeren, maar de Barbesteinkerk in Heinkenszand zat er gisteravond vol mee. Een aantal Heinkenszandse jongeren hield er een Taizé-viering, waarbij - bij hoge uitzondering - ook een broeder uit het Franse dorp aanwezig was. Taizé is een internationale oecumenische broederschap die in 1940 is gesticht en zich in het bijzonder op jongeren richt. Jaarlijks trekken ruim 100.000 jongeren naar Frankrijk om een week in Taizé te verblijven. Roel Cle ment uit Heinkenszand is één van hen, hij liep al langer met het idee om de broeders uit Tai zé een keer uit te nodigen voor een viering. De Barbesteinkerk was voor de gelegenheid aangekleed in de sfeer van Taizé, met vloerbe dekking op de grond om op te zitten. Van 28 december tot 1 januari wordt de Euro pese Taizé-ontmoeting gehouden, voor het eerst in Nederland. Tienduizenden jongeren uit heel Europa worden in Rotterdam ver wacht. foto Willem Mieras WOLPHAARTSDIJK Een 34-jarige man uit de gemeente Goes is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 5.30 met zijn auto op de kop in de sloot terechtgekomen op de Kaaidijk in Wolphaartsdijk. Toen de politie ter plaatse kwam, was de man nergens te bekennen. Via het kenteken kon de man opge spoord worden. Hij was naar huis gegaan en bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hij had geen verwondingen opgelopen. Zijn rij bewijs is de man kwijt. KAMPERLAND De politie heeft vrijdag in de Noordstraat in Kamperland een 28-jarige Duitser aangehouden op verdenking van flessentrekkerij. De man, die zich Thomas noemt, liet eerder vorige week al van zich horen in Renesse. Daar nam hij voor enkele dagen zijn intrek in pensions, om vervolgens te vertrek ken zonder te betalen. Op basis van zijn in de krant gepubliceerde signalement liep hij vrijdag in Kamperland tegen de lamp. GOES Kuub Makelaars in Goes en autobe drijf Automondo hebben een actie op touw gezet om een aantal woon-werkpanden in Goes aan de man te brengen. Kopers krijgen er namelijk een Fiat 500 bij, die naar wens mag worden bestickerd. De panden, Middelburgsestraat 30, Kloetingseweg 53 en Van de Spie gelstraat 42, zijn volgens Kuub ge schikt voor startende of al gevestig de ondernemers, die wonen en werken willen combineren. Die jonge vrouw, die in de gure no- vemberochtend bij het station in Middelburg richting trein liep, had het er maar moeilijk mee. Het lopen oogde niet echt natuurlijk. Ze liep op hoge hakken; daar kwam dat door. Geen gewone hoge hakken, maar akelig hoge hakken. En dat maakte dat de fraaie beenpartij meer weg had van het landingsgestel van een Fokker S-11. Weekendknieën, noem den de kenners destijds zon onder- Tipredactie@pzc.nl stel. Maar ze liep en kwam vooruit. Daar ging het tenslotte om. Bij de trap die naar het tunneltje leidde ont moette ze haar Waterloo. Omdat kennelijk ook het degelijke gymnastiekonderwijs zoals dat vroe ger werd gegeven aan haar voorbij was gegaan, lukte het haar niet met die gehoekte knieën de trap af te da len. Dus ging het achterstevoren. Soms is het toch beter om de voeten wat dichter bij de grond te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35