Eerste sprongenserie top, tweede 38 Romy Joosen en Guitho Van Ewijk slaat in slotronde toe NK AIRTUMBLING De salto's, schroeven, flikflakken en arabieren volgen elkaar in hoog tempo op tijdens het Nederlands kampioenschap airtumbling. Het is een sport van de dood of de gladiolen, weet ook Goesenaar Stephan Dijkhuizen. Maarten Rademakers vierde op NK rapid Minderhoud ruim achter Cornelissen Vijfde zege Bekkenk in Beach Challenge Fraaie prestaties gebroeders Mesu Van der Klooster zesde in tweede slalom Overige ereplaatsen Wyatt vijfde tijdens vijfde WK jiujitsu maandag 29 november 2010 Romy Joosen springt naar goud bij de senioren. foto's Willem Mieras EINDHOVEN Maarten Rademakers van de schaakvereniging HWP presteerde sterk in het open Nederlands jeugd kampioenschap rapid jaargang 1992. Met een score van 6,5 punten uit negen ronden eindigde hij op de vierde plaats, slechts een half puntje achter kampioen Milan Mos- tertman. In de groep 1997 werd zijn clubgenoot Mathijs Dubbeldam ge deeld elfde. In de jaargang 1999 werd Lydia Dubbeldam van HWP gedeeld zevende met 5 punten, Bas de Feijter van Landau elfde met 4,5 en zijn clubgenoot Danilo Bolle- man vijftiende met 4 punten. In de jaargang 2002 boekte Brigitte Bolleman van Landau drie punten. STOCKHOLM Dressuurruiter Hans-Peter Minder houd is gisteren tijdens de wereld beker kür op muziek in Stockholm als zevende geëindigd. Met IPS Tan go kwam hij uit op 72,000 procent. De voormalige Westkapellenaar zat ruimschoots achter Adelinde Cor nelissen en Jerich Parzival. De win nende Nederlandse combinatie scoorde 83,850 procent. Zaterdag won Cornelissen ook de Grand Prix. Minderhoud werd daar in tiende. SCHEVENINGEN Mountainbiker Ramses Bekkenk, afkomstig uit Zierikzee, heeft za terdag voor de vijfde keer op rij de Rabobank Beach Challenge ge wonnen. Hij kwam na 38 kilome ter van Scheveningen naar Noord- wijk en terug met ruime voor sprong aan. Tom Hartkamp en Sander Lormans bezetten respectievelijk de tweede en derde plaats. Rabobank-renner Sebastian Langeveld werd vierde. EINDHOVEN De zesde wedstrijd om de KPN Ma rathon Cup leverde fraaie resulta ten op voor de gebroeders Mesu uit Middelburg. Op het kunstijs van Eindhoven reed Erwin Mesu in de topdivisie, het allerhoogste landelij ke platform, naar de tiende plaats. Het leverde de rijder van Habovo/Bwaste negen punten voor het tussenklassement op. De overwinning ging naar Ingmar Ber- ga. Niels Mesu behaalde in de eer ste divisie de vijfde plaats. In déze categorie ging de overwinning naar Simon Schouten. LANDGRAAF Bij de tweede slalomwedstrijd in Snow World Landgraaf is Vlis- singer Kees-Jan van der Klooster vrijdag als zesde geëindigd. Hij moest over drie runs 4,72 seconden (na handicapverrekening) toegeven op de Duitse winnaar, Thomas Nol- te. Bij de eerste wedstrijd op donder dag was Van der Klooster nog der de geworden. Het verschil tussen hem en Nolte, die toen ook won, was bij die wedstrijd wel groter: 5,41 seconden. door Roeland van Vliet GOES - Stephan Dijkhuizen liet za terdag misschien wel de moeilijk ste sprongen zien. In zijn eerste sprongenserie maakte hij een dub bele salto voorwaarts gevolgd door een dubbele salto achter waarts, een combinatie van de bui tencategorie. Maar zijn netheid hield wat te wensen over. Na zijn tweede sprongenserie belandde hij zelfs naast de mat. De Goe senaar had gegokt en verloren. „Op een NK moet je wel gaan voor alles-of- niets", zei één van zijn trainsters bij Forza Gymnasti- ca, Christel Onderdijk. „Anders eindig je in de grijze midden moot." De achttienjarige Dijkhuizen ein digde nog wel als derde op het NK in het volgepakte Sportpunt Zee land. Dat brons had hij te danken aan zijn bijzondere eerste optre den. „Een dubbele salto voorover is al lastig", vertelde hij. „Als je die dan met een dubbele salto ach terover combineert, maak je het Net als Stephan Dijkhuizen, Romy Joosen en Guitho de Wolff eindig den nog twee Zeeuwen op het po dium tijdens de individuele wed strijden. Justin Overeem (Turn'87) werd derde bij de mannen junio ren, Evy van Weelden (Forza Gym- nastica) greep het zilver bij de vrou wen jeugd. In de teamwedstrijden waren er medailles voor Forza (tweede bij jeugd B, tweede bij jeugd C, derde bij junioren A, tweede bij senioren A), MTV (derde bij junioren B, tweede bij junioren C), Turn'87 (derde bij senioren B) en Olympia Kapelle (derde bij jeugd C). door Wim de Vos HULST - Is het nu echt afgelopen met de actieve wielerloopbaan van Erik Vereecken? In het verleden nam de Hulstenaar al verschillen de malen afscheid en ook halver wege het afgelopen wegseizoen stopte hij. Zaterdag was Vereecken er bij de ATB-koers in Hulst weer bij en vocht zich als een leeuw naar de derde plaats bij de senio ren. Edzard van Ewijk won de ove rigens aantrekkelijke wedstrijd. Na afloop van de koers op het snel le parkoers („een race-circuit", noemde' de als tweede finishende Luc van Eek het zelfs) liet Ver eecken overigens meteen weten dat hij zich niet meer als wedstrijd renner zal laten zien. „Nee hoor. Het is nu echt genoeg geweest. Mijn ploeg had deze wedstrijd in Hulst uitgekozen om een speciaal tintje aan mijn afscheid te geven. Gelet op mijn leeftijd had ik bij de veteranen mee mogen doen maar helemaal moeilijk. Gelukkig ging-ïe nu goed. Tijdens de trai ningen was het me vandaag nog niet gelukt." Onderdijk: „Stephans eerste serie leverde voor de moeilijkheid - de soort sprongen die hij deed - al 4,4 punten op. Dat is uitzonderlijk hoog. Nor maal is een score tussen de 2,6 en 3,o." Maar zijn tweede, op papier een voudigere sprongenserie op de luchtbaan van vijftien meter lang ging de mist in. Hij kon met zijn acrobatische acties niet het mid den van de verende ondergrond houden en eindigde ernaast. „Ik had hem nauwelijks ingespron gen", verklaarde Dijkhuizen. „Ik gokte dat-ie wel zou lukken." Dijkhuizen is één van de 150 springers bij Forza Gymnastica. Ongeveer 35 van hen doen aan air tumbling, een relatief kleine tak van de gymnastieksport in Neder land. De Goesenaar doet ook aan gewoon tumbling. Dat gebeurt op een langere, hardere baan, qua ve ring vergelijkbaar met de vloer binnen het toestelturnen. „Eigen lijk zit daar meer uitdaging in. Op die baan doe je acht sprongen ach ter elkaar. Dat is dus zwaarder voor je lichaam." Airtumbling heeft een lagere drempel dan andere springdisci- plines, weet Onderdijk. „Je kunt relatief makkelijk instappen, om de sport dan recreatief te bedrij ven. De baan is zacht, er kan niet heel veel mis gaan." Maar de meeste NK-deelnemers hebben toch een scholing in het toesteltur nen achter de rug. Dijkhuizen: „Daar ben ik lenig en sterk in ge worden. En ik heb er de juiste li chaamshouding in geleerd. Ik trainde in die tijd ook tien uur per week. Nu is dat twee uur. Daarmee lean ik het springen goed onderhouden." bij de senioren rijden ze sneller. Daarom rij ik liever met hen mee", verklaarde de 45-jarige Ver eecken. En tussen die 'grote jon gens' speelde de Zeeuws-Vlaming dus ook nog een hoofdrol. Hij had wat problemen om op gang te ko men, maar toen hij eenmaal op temperatuur was kwam hij steeds verder naar voren om uiteindelijk voorin mee te strijden. Daar kwam hij in een groepje met on der meer Edzard van Ewijk, Luc van Eek en zijn plaatsgenoot Is- mael Segers terecht. Die laatste wordt min of meer de revelatie van deze editie van de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Halverwege die competitie neemt hij de twee de plaats in achter leider Edzard van Ewijk. Met name de twee Bevelanders maakten er onderling een harde wedstrijd van. „Het was een snelle omloop waardoor in feite veel ren ners voorin mee konden doen. Daarom was het moeilijk om een GOES - Twee van de negen indivi duele categorieën op het NK air tumbling werden gewonnen door een Zeeuw. Romy Joosen (Forza Gymnastica) pakte het goud bij de vrouwen senioren, Guitho de beslissing te forceren", stelde Van Eek die deze wedstrijdenreeks ge bruikt als voorbereiding op ko mend jaar. „Over het afgelopen sei zoen ben ik meer dan tevreden ge weest. Ik hoop dat volgend jaar net zo te doen. Na de laatste wed strijden heb ik een paar weken rust genomen en nu dus deze wed strijden om dan volop te gaan voorbereiden", gaf de Kapellenaar aan. Hij probeerde met name Van Ewijk van zich af te schudden maar die gaf geen krimp en sloeg in de slotronde de beslissende bres. Vereecken klopte daarna Is- mael Segers in de spurt. Bij de vrouwen reed Birgit Lavrijs- sen mee waardoor de winnares al bij voorbaat vast stond. De dorpsgenoten Johnny Stroosnij- der en Jan Minaard uit Wemeldin- ge namen bij de veteranen de Belg Franky Taelman in de mangel. Die samenwerking verschafte Stroosnij- der voldoende ruimte om zijn der de overwinning te behalen. Wolff (Turn'87) eindigde als eerste bij de mannen junioren. Voor Joosen (16) was de titel een grote verrassing. De Goese gym- naste liet twee solide sprongense- ries zien aan het begin van de wed- SINT-PETERSBURG - Jiujitsuka Lind say Wyatt heeft zaterdag op het wereldkampioenschap in Sint-Pe tersburg net naast een medaille ge grepen. De 34-jarige Goese, die uit komt in de klasse -70 kilo, verloor in de strijd om het brons van de Francaise Marielle Pruvost. Het duel eindigde in 20-12. Wyatt was de dag begonnen met een bye. In de achtste finales won ze vervolgens met 14-0 van de Bel gische Stefanie Wauters. In de kwartfinales was ze daarna niet opgewassen tegen de Russin Alexandra Ivanova: 4-8. Daardoor moest ze door naar de herkansin gen, waarin ze meteen het onder spit delfde tegen Pruvost. Voor Wyatt was het haar vijfde WK. Voor de twee keer viel ze bui ten het podium. In 2004 (Madrid) en 2006 (Rotterdam) greep ze de wereldtitel, in 2008 (Malmö) kwam ze met het zilver thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34