sport 137 bij SAR'72 Benny Visser pakt goud Olympia strijdend ten onder in Zeeuwse hockeyderby, zege Rapide Bierwinkeltje onderuit in thuiswedstrij'd ZorgSaam haalt fors uit tegen GAOS Monsterscore voor De Frel Geslootene Boom ruim langs De Zwaan Citroen Dees op koers voor titelverlenging Dallinga en Pearle bekeren verder De Bruijn levert wereldprestatie maandag 29 november 2010 82 Het winstpercentage van Dennis Verdurmen in de derde divisie. Hij eindigde daarmee in de top van het klassement door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Hoewel een tot zaterdag ongeslagen jeugdteam door een nederlaag in eigen huis een kampioenschap misliep, sloot tafeltennisvereniging SAR'72/ Neckermann.com de najaarscom petitie met een goed gevoel af De vrouwen, die voor eigen pu bliek in de slotwedstrijd van het seizoen met 5-5 gelijkspeelden te gen Vriendenschaar, eindigden op de vierde plaats en handhaafden zich in de tweede divisie. De man nen, in het laatste duel goed voor een 9-1 zege op Dordrecht, legden beslag op de tweede plaats in de derde divisie. Voor de mannen waren de kaar ten eigenlijk al direct na het eerste competitieduel geschud. Het ge mis van Dennis Verdurmen, die de eerste wedstrijden aan zich voorbij moest laten gaan vanwege een gebroken teen, brak de forma tie uit Kloosterzande in een recht streekse confrontatie tegen JCV op. De latere kampioensploeg, met Jos Verhulst (ex-eredivisie, goed voor winst in al zijn competi tiepartijen) stuurde SAR met een 9-1 nederlaag naar huis. Later in het seizoen kwamen de Zeeuws-Vlamingen met Verdur men in de gelederen niet verder dan een gelijkspel. Verdurmen: „Na de nederlaag tegen )CV wis ten dat het om handhaving ging. Avanti 2 werd teruggetrokken. Toen we in onze derde wedstrijd van Hotak wonnen, wisten we dat het seizoen gespeeld was." Met een afgetekende 9-1-zege op Dord recht sloot SAR de competitie overtuigend af Verdurmen bracht zijn persoonlijke score door drie winstpartijen op 82 procent, waar mee hij in de top van het klasse ment in de derde divisie eindigde. Ook voor de vrouwen lag het sei zoen al vroeg in een beslissende plooi. Voor promovendus Desta- tec, vorig seizoen in de derde divi sie ongeslagen kampioen, was de stap hogerop te veel gevraagd. SAR won er met 10-0 en 9-1 van. Omdat er slechts één team degra deert, kon de Kloosterzandse équipe daarna het seizoen zorge loos uitspelen. Zonder de zieke Anja d'Hondt-Van de Vijver konden de Zeeuws-Vlamingen zaterdag een 4-2-voorsprong niet uitbouwen tot een zege. D'Hondt-Van de Vijver en Stefanie Fassaert met hun per soonlijke scores goed voor een klas sering in de top-tien van de twee de divisie. „De ploeg heeft met 51 punten veel punten behaald", vond trainer loop Maas. „Het had den er meer kunnen zijn, als ze al tijd volledig waren geweest. Maar kampioen zouden ze niet gewor den zijn. Daarvoor waren Heerlen 2 en De Treffers 2 te sterk." De club speelt sinds september in een nieuw onderkomen, op een steenworp afstand van de voorma lige thuishaven. Aan de hal, die met vrijwilligers van stichting Kloortje is gerealiseerd, wordt in de aanloop naar de voorjaarscom petitie de laatste hand gelegd. „De Hontenissehal was mooi, maar we konden de huurverhoging niet op brengen", vertelde wedstrijdsecre taris Peter Sloot. „Op deze plek is een hal van Het Kloortje tot de grond toe afgebrand. Ze zochten een partij die mee kon helpen aan de opbouw en financiering. Iedere tegenstander is enthousiast over onze vloer, die ontzettend snel is. We willen wel de akoestiek nog verbeteren. Nu klinkt elk balletje flink door. We proberen eind ja nuari spandoeken met sponsorna men op te hangen. Daar blijft het geluid beter achter hangen." TERNEUZEN 't Bierwinkeltje heeft in de vierde divisie driebanden een 2-6-neder- laag geleden tegen de nummer twee De Heerenstraat. De bezoekers benaderden met hun teammoyenne van 0.647 het sei zoensrecord van de vierde divisie (0.679), Arie Vink kreeg er van langs tegen Emile dê Witte. Joke Breur werd het slachtoffer van twee series van vijf van Jan West dorp. Mare Pauly maakte een 20-16 achterstand goed en finishte als eerste tegen André Karelse. Cees A. Wissel ging onderuit in een vlug gertje tegen Kimmo Pankow. OOSTBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal stonden naast de twee toppers ook de wedstrijden Zorgsaam-GAOS en Spitsbroek- Drie Koningen op het programma. ZorgSaam won met grote cijfers van GAOS. Het werd 8-0 voor de mannen van het ziekenhuis. Spitsbroek won versloeg Drie Ko ningen uit Groede met 6-2. In de tweede klasse lijken Oranje Dui vels en Snackbar Snoopy voor de promotieplaatsen te strijden. Oran je Duivels won met 5-4 van Olym- piakos en Snackbar Snoopy haalde met 12-2 uit tegen Simon de Feyter. NIEUWLAND - Dressuuramazone Stephanie de Frel behaalde giste ren met de Gribaldi-dochter Bro- melia M een monsterscore tijdens een wedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Bijna uitsluitend achten en zelfs een negen sierden het rap port van de Koewachtse. De teller liep op tot een megascore van vijfenzeventig procent. De nummer twee Babette Bookelaar behaalde met Daiquiri 64,33 pro cent. De Frel verwacht dat haar oogappel nog veel beter kan om dat ze nog maar vier jaar is. Dit is zeer jong voor een dressuurpaard. SAS VAN GENT De driebanders van De Geslootene Boom wonnen in poule vijf van de vierde divisie in eigen huis van BV De Zwaan met ruime cijfers: 6-2. De thuisploeg hield de tegenstan ders uit Brabant flink onder de duim. Afgelopen week wonnen de bezoekers nog met een moyenne van 0,613 maar in Sas van Gent kon de formatie geen potten breken. Op Rob Duitemeijer na waren de thuisspelers hun opponenten ruim schoots de baas. Vooral Cees Baumgarte en Rien Sandrini kwamen sterk voor de dag. TERNEUZEN In poule A van de bedrijfsvolleybal- competitie in Terneuzen moest Citroen Dees Sport zich weinig moeite getroosten om aan de lei ding te blijven. De titelverdediger ondervond in het duel met de Hoop nauwelijks enige tegenstand: 25-18, 25-16 en 25-10. Minder makke lijk had SV De Sterre het, maar te gen Inspiratiecentrum 1 bleef de nummer twee met 25-22, 25-22 en 25-20 keurig op koers. Ook in poule B bleven alle titelkan didaten zonder puntverlies. Net als BN/De Stem wonnen ook HPVL Consult 1 en De Pooter met 3-0. door joop van den Oudenhoven HULST - In zijn eigen achtertuin is Benny Visser van WBC geweste lijk kampioen driebanden eerste klasse geworden. Hij bleef een reeks Brabanders en Bevelanders de baas. De start van het toernooi was op merkelijk. Na de eerste speeldag stonden alle spelers op één winst en één verliespartij. Visser verloor daarna geen partij meer en mocht zich daarom de terechte kampioen noemen. Ook op moyenne was hij iedereen de baas. „Ik heb een goed toernooi gedraaid. Na de eerste MIDWOLDA De driebanders van Dallinga.com wonnen in de derde ronde van de nationale beker tegen Café Sie mens, een team uit de derde divi sie. In het Groningse Midwolda werd 2-6 en 4-8 in sets. Pearle Opticiens bereikte de vierde ronde na scores van 6-2 en 6-6 te gen Team Rasenberg. De volgende tegenstander van Pearle is zo goed als zeker het eredivisieteam van Emar-Logistics uit Oosterhout. Dallinga speelt in de vierde ronde een uit- en thuiswedstrijd tegen eredivisionist De Vrachtkar uit Reusel. HAARLO Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst leverde in ronde 5 en 6 van de topteamcompetitie prestaties van wereldniveau. Hij baarde op zien door zijn twee partijen band stoten over honderd caramboles in twee en één beurt uit te maken. Had hij in zijn eerste partij tegen Marco Kivits nog twee beurten no dig met een serie van 87, in zijn par tij tegen Jos Bongers (ook geen kleintje in deze spelsoort) was één beurt genoeg. Het is dit seizoen het hoogtepunt voor de Hulsten aar, omdat zijn beste partij tot nu toe vijf beurten behelsde. dag niks meer weggegeven. Dan doe je het goed toch", zei de vrachtwagenchauffeur uit Klooster zande Zijn rijervaring zal hem goed van pas komen want het NK wordt in Eibergen gehouden. Met twaalf punten en 0,719 gemiddeld mag hij daar voor de dag komen. Tijdens het districtskampioen schap driebanden hoofdklasse be haalde Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde een ereplaats. Hij werd derde met zes punten uit zes partijen en scoorde 0,783 gemid deld. De titel was voor Wim de Kok van LBV. De Lewedorper bleef ongeslagen. 7. was op het moment dat Bas van der Ploeg uit een variant van een strafcorner 2-0 scoorde. 1\vee mi nuten later bracht Gijs Schueler voor heel even de spanning terug. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Ommoord 1-1 (1-1). Door de nachtvorst was de ondergrond, hard en daardoor waren de om standigheden om een hoog tempo te ontwikkelen niet ideaal. Ommoord begon fel en nam na ne gen minuten de leiding. Nauwe lijks een minuut later had Rapide reeds een antwoord klaar. Tatsjana van den Eynde liet een minuut la ter de 1-1 noteren. Rapide kreeg in de eerste helft de betere kansen, maar strandde op een sterk act erende keepster van Ommoord. In de tweede helft was het duel evenwichtig. Pas in de slotfase ont wikkelde Rapide wat meer druk. Veel gevaar leverde dat niet op. Een doelpoging van Vlissingen (rode shirts) wordt op het nippertje verij deld door Olympia. foto Lex de Meester door Peter Snelders hulst - Het Zeeuwse duel Vlissin- gen-Olympia in de vierde klasse van de hockeycompetitie leverde een verdiende 2-1-zege op voor de thuisploeg. Een klasse hoger won Rapide met 1-0 van het eveneens hoog geklasseerde Oirschot en handhaaft zich daardoor in de subtop. De vrouwen van Rapide speelden in de tweede klasse met 1-1 gelijk tegen Ommoord. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-Oirschot 1-0 (0-0). Na rien mi nuten nam Rapide de leiding. Joep Smits scoorde met een strak schot vanaf de cirkelrand. Daarna golfde het spel op en neer zonder noe menswaardig doelgevaar. Ook de tweede helft was grotendeels even wichtig. Rapide kreeg overigens wel de beste mogelijkheden. Op basis daarvan was de winst ver diend. Rapide neemt nu verder af stand van Oirschot en blijft in het kielzog van de belangrijkste kam pioenskandidaten. Vierde klasse. Vlissingen-Olym- pia 2-1 (1-0). Er werd door beide teams met veel overgave gestre den. Ondanks die inzet bleef het duel sportief Olympia miste zoals eerder in deze competitie stoot kracht om het de Vlissingen echt moeilijk te maken. De thuisploeg had, ondanks het gemis van een aantal vaste krachten, de gehele wedstrijd het beste van het spel. De uitblinkende Olympia-doel- man Jurgen Zohlandt stopte bij een stand van 1-0 een strafbal van Boudewijn lagers. Vlissingen nam al na vijf minuten de leiding door invaller Mickey Oonk. De thuis ploeg had wel een overwicht, maar kon pas vier minuten voor tijd opgelucht adem halen. Dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33