3c met schouders en benen WK voetbal 2018 maandag 29 november 2010 Nog drie dagen. En dan weten we of Nederland en België het WK voetbal van 2018 mogen orga niseren. De spanning loopt flink op bij de Neder landse delegatie. door Maurice Steketee De voortekenen zijn niet al te gun stig. Maken we nog kans? Hoewel topman Harry Been van het HollandBelgiumBid ons an ders wil doen geloven, lijken Ne derland en België kansloos. Uit een rapport van de Fifa blijkt dat het bid van de Lage Landen de meeste risico's met zich mee brengt. Er zou onder meer te wei nig steun van de overheid zijn. Spanje/Portugal, Rusland en Enge land, de andere drie kanshebbers, hebben een betere indruk achterge laten bij de bobo's van de wereld voetbalbond. Het zijn de eerste voortekenen dat Nederland en Bel gië het niet gaan redden. Volgens de bookmakers is Engeland de to renhoge favoriet. Enkele wedden schappen zijn zelfs al gesloten, om dat het een uitgemaakte zaak zou zijn. Toch blijft Been optimistisch over de Nederlandse kansen. Hij zal wel moeten. Er is geen weg terug. Been houdt zich vast aan de opmerking van Fifa-baas Sepp Blatter dat landen die 'onbespro ken waren wel eens in het voor deel kunnen zijn'. Maar iedereen die de voetballerij een beetje kent, weet wat zo'n opmerking van Blat ter waard is: helemaal niets. Johan Cruijff Guus Hiddink, Ruud Gullit en zelfs premier Mark Rutte zullen donderdag bij de stemming in Zurich aanwezig zijn. Dat moet toch wel indruk maken bij de 22 Fifa-le- dën die hun stem mogen uitbrengen? Daar hoopt de Nederlandse delega tie inderdaad op. Maar waarschijn lijk hebben de leden van de Fifa hun keuze allang gemaakt. Zo zijn Spanje/Portugal al verzekerd van drie stemmen. Drie vertegenwoor digers van de Zuid-Amerikaanse voetbalbond hebben aangegeven te kiezen voor hun 'moederland' Spanje. Is het erg als we het niet worden? Nee. In een tijd dat in Nederland overal op moet worden bezuinigd, kun je het niet aan de burger ver kopen om miljarden in een wereld kampioenschap voetbal te investe ren. Uit onderzoek blijkt dat twee derde van de bevolking niet op een WK in Nederland zit te wach ten. Het kost ook meer geld dan het oplevert. Bovendien zijn we er niet om de Fifa te sponsoren, want de bond stelt buitensporige eisen. Zolang er een zweem van corruptie rond de Fifa blijft: hangen, is het niet ver standig met deze club in zee te gaan. Loten? Hoezo loten? Henk Angenent zou alle komende tochten in een gouden spruitjespak moeten rijden. Een goud kruisje en een gouden muts. Een zegetocht langs alle elf de steden. En Erik Huizebosch daar net een meter achter. Natuurlijk moeten zij rij den. Ere wie ere toekomt!" Oud-hockeyer Flpris Jan Bovelander in De Pers. „Als Van Beukering fit is, is er in het zestienmetergebied geen bete re Nederlandse aanvaller te vinden." Feyenoord-trainer Mario Been over testspeler Jhon van Beukering in het AD. „Ik rust wel uit als ik eenmaal dood ben." FC Twente-sterspeler Bryan Ruiz in de Volkskrant over overbelasting. Hij had het nog niet gezegd of hij raakte za terdagavond zwaar geblesseerd aan zijn knie. „Ik sluit niet uit dat Theo iets verliest als hij niet meer mag roken. Je moet je ook lekker voelen om optimaal te kunnen presteren." FC Twente-trainer Michel Preud'homme over Theo Jans sen in het AD. „In koude streken wordt harder gewerkt. Wie de benen laat rus ten, staat gauw te klappertanden." AZ-directeur Toon Gerbrands in Voetbal International. „Of ik hatemail heb ontvangen? ]a. Van ik hoop dat u nooit meer 'een paard zult bezitten tot u bent een slecht mens." Paardeneigenaar Kees Visser in NRC Handelsblad. Hij ver kocht succespaard Totilas aan Duitsland. „Ik kreeg na de bekendmaking een mooie sms van iemand. Van Marwijk wordt geridderd, jij wordt geslachtofferd. Met dezelfde prestatie, stond er in. Zo voelt het ook een beetje." Hockeycoach Herman Kruis in NL Coach. Hij pakte WK-zilver met de Oranje-vrouwen en moest toch weg. „Leuk hoor, dat mijn vader naar Dubai komt, maar het zegt me niet zoveel. Ik concentreer me alleen maar op het golf. We drinken wat na afloop van een ronde. Voor de rest zoekt hij het maar uit." Golfer Joost Luiten in het AD. ens interland met Oranje srhnd tegen Duitsland. Pas vlak voor tijd mag hij invallen. „Als ik kan, ga ik bij Tovaal kij ken", meldt Hoondert. „Daar zit ten veel vrienden. Het is een ont zettend fijne club." In tegenstelling tot Vlieland denkt hij nog niet aan afbouwen. Hij wil nog veel, heel veel beter worden. Op 18 december, in de oefenwed strijd tegen Hongkong wil hij er weer bij zijn, het liefst in de basis. En bij de volgende serie wedstrij den voor de European Nations Cup, in april tegen België en Mol davië, ook. Trainen, trainen en nog eens trainen zal Hoondert. Ook in het krachthonk. „Ik weeg nu bijna negentig kilo, maar zou graag nog iets zwaarder en sterker worden. Dat is belangrijk voor ie mand die in de driekwarten speelt." Dikke kans dat die arbeid zich gaat foto Wim Peperkamp ten zien en warempel, vlak voor tijd mocht hij zijn felgele hesje toch nog verruilen voor het fraaie oranje-zwarte rugbyshirt. „Toen ik me ermee verzoend had dat ik niet zou spelen, mocht ik er toch nog in. In mijn eerste tackle zat enorm veel frustratie. Ik geloof niet dat die Duitser het zo leuk vond." Eén balcontact en wat loopacties later floot de Italiaanse arbiter voor het einde: 10-29 na een io-8-voorsprong. Dikke kans dat Bidal de volgende keer wel voor Hoondert kiest. De Zeeuw is in elk geval een speler mét schouders, mét benen en zón der bierbuik. En met handen die de bal klemvast vangen. Koen de Vries uitbetalen. Jean Bidal, de door de wol geverfde parttime bondscoach uit Frankrijk, baalde zaterdag ver schrikkelijk. „Waarom, waarom konden we niet spelen als op de training? We speelden tegen een team zonders schouders, tegen een team zonder benen en met bierbuiken. Ik ben diep, heel diep teleurgesteld." Vooraf deed Bidal geen enke le moeite om zijn afkeer van de Duitsers te verber gen. „We hebben er niet voor niets drie oorlogen tegen uitge1 vochten. Ze hebben geen respect voor ons. Ik houd niet van Duit sers. Ze zijn formeel, leggen alles bij voorbaat vast. Wij Fransen zijn creatief, evenals de Nederlanders." Dat wilde Arko Hoondert graag la-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31