de rust opzij 33 De Vetter en Rottier houden Zeeuwse eer hoog in Heikant Pak slaag Dauwendaele Verbeeck wint ook Kieldrecht RCS kan niet stunten tegen koploper Nieuwdorp in beker kansloos maandag 29 november 2010 'We moesten een keer de muur van Oostburg breken' Diederik Hiensch door Aector Dooms TERNEUZEN - Jarno Waebeke keek gisteren met gemengde gevoelens terug op het bekerduel van Terneu- zen tegen Oostburg. De linkerspits van de zondag-tweedeklasser had met twee treffers een groot aan deel in de 4-1-overwinning, maar vond zelf dat hij minstens een hat trick had moeten scoren. „Ik kreeg na rust nog twee uitstekende kan sen, maar schoot er een tegen de paal en een tegen een Oostburgver- dediger die op de doellijn stond. Ik had vier keer kunnen scoren." Waebeke stond er niet te lang bij stil. „Tja, het is maar een beker duel. Ik scoor liever in de competi tie, maar ik ben wel blij met mijn doelpunten. Het was al even gele den dat ik had gescoord." Oostburg, middenmoter in de vier de klasse van het zondagvoetbal, speelde compact en probeerde met veel spelers achter de bal de aanvalsgolven van Terneuzen te ontregelen. Dat lukte voor de rust vrij goed, want de thuisclub slaag de er moeilijk in om openingen in de hechte Oostburg-verdediging te forceren. Trainer Marty Bekooy van Oostburg had er wel een ver klaring voor. „Terneuzen speelde voor rust in een te laag tempo. Wij kregen zelf ook nog kansen bij tegenstoten. Je weet op voor hand dat je van Terneuzen ver liest. Een nederlaag met 7-0 had ik ingecalculeerd. De spelers konden met opgeheven hoofd het veld ver laten. We hebben een goede oefen wedstrijd gespeeld." Aanvoerder Davy Maes kon de Conclusie van zijn trainer alleen maar beamen. De 35-jarige aan voerder zag er niet goed uit bij de openingstreffer van Terneuzen. Een misverstand met zijn doel man Anthony de Muer gaf Waebe ke de kans om zijn ploeg op een 1-0 voorsprong te zetten. Binnen tien minuten gaf het scorebord 3-0 aan. Een afstandsschot van Erik Jan Naudts verraste de doelman van Oostburg en niet veel later scoorde Waebeke uit een voorzet van Remco van Leeuwen 3-0. Oostburg leek rijp voor een afslach ting, maar de ploeg herstelde zich knap van de snelle achterstand. Halverwege de tweede helft schoot Arjen Versluijs de bal fraai in de bovenhoek: 3-1. In de slotmi nuut bepaalde invaller Bas Hubreg- sen uit een hoekschop van Tom Janssen de eindstand op 4-1 door de bal aan de tweede paal schitte rend in te schieten. Terneuzen domineerde, maar kon aanvankelijk het kwaliteitsverschil niet uitdrukken in doelpunten. Zo ging een inzet van Dominique Ver linde, vrijgespeeld door Jordi van Bremen, langs de verkeerde kant van de paal, kopte Naudts net over en miste Niels Burm in vrije posi tie op een haar na de vrije trap van Van Leeuwen. Oostburg brak een paar keer gevaarlijk uit langs de linkerkant via Arjen Versluijs. Kort na rust was het verzet van de Oostburgers gebroken. „We moes ten een keer de muur van Oost burg breken. Dan weet je dat er meer doelpunten vallen. Deze be- 1 kerwedstrijd was goed voor ons rit me. Alle posities zijn nu goed be zet. Al missen we nog steeds Mike de Wolf De resultaten in de com petitie zijn de laatste weken goed. Dat is belangrijk, maar in de beker willen we ook ver komen", stelde Terneuzen-trainer Diederik Hiensch na afloop. Terneuzen-Oostburg 4-1 (0-0). 47. Jar no Waebeke 1-0, 57. Erik Jan Naudts 2-0, 59. Jarno Waebeke 3-0, 64. Arjen Versluijs 3-1, 90. Bas Hubregsen 4-1. Scheidsrechter J. Nijsen (Middelburg). Aantal toeschouwers: 150. door Lucien Roelandt HEIKANT - José de Vetter en Rinus Rottier hielden zaterdag op het sterk bezette springconcours van ruiterclub Hulst de Zeeuwse eer in Heikant hoog. In een van span ning zinderende barrage bleef De Vetter met Smurfke in L baas in ei gen huis. Rottier hield in M met Vita een massa Belgische en Bra bantse combinaties achter zich. Om het kaf van het koren te schei den had parkoersbouwer Bram Wattel een fraaie, selectieve om loop uit de hoge hoed getoverd. Desondanks plaatsten in L twintig van de achtenveertig combinaties zich voor de barrage. Met een fout loze rit in 38,48 seconden bracht Yvonne Jakobsen met de Nas- sau-dochter Ausi-Ausi het spel op de wagen. De achtervolgers leken zich op die tijd stuk te bijten, maar het venijn zat voor de amazo ne uit Biggekerke in de staart. De Belgische Jolien de Meulmees- ter nam met Urasco met 34,97 se conden op overtuigende wijze de leiding over, naar later bleek goed voor de derde stek. Met de tijd van 34.09 leek Geoffry Gobbaut met de Colman-afstammeling Frontage een Belgische overwinning veilig te stellen. Maar de zuiderbuur moest toch nog De Vetter met de schimmelmerrie Smurfke voor zich dulden. In een bloedstollende rit toonde de amazone uit Heikant zich met de Voltaire-dochter een honderdste tel sneller dan Cob- baut. „Er stond een serieuze proef Goed aan de maat, maar wel eer lijk. Ik had ook niet verwacht dat ik sneller kon dan Geoffry. Hij rijdt een aantal paarden die bij ons op stal staan. Ik zie hem iedere dag en ik weet wat hij kan. Van thuisvoordeel was voor mij dan ook geen sprake. Maar Smurfke is een fijn paard om te rijden. Ze heeft veel vermogen, denkt goed mee in het parkoers en ze kan draaien op een dubbeltje. Vooral dat laatste was in mijn voordeel, want er zaten een paar korte wen dingen in het parkoers. En daar boekten we de winst", vertelde De Vetter na afloop. In M speelde het pechduiveltje een groot aantal combinaties par ten. Van een echte scherprechter was er geen sprake, maar door slechts een lichte aanraking vielen op het gehele parkoers balken naar de bodem. Slechts Rinus Rottier met de schimmelmerrie Vita en Michelle Mak met de Merrie DDL Contendre hielden de nul op het strafblad. De daaropvolgende Bra bant-Zeeland besliste Rottier over tuigend in zijn voordeel. Met een foutloze rit en een tijd van 38,14 zette Mak met de Contender-doch- ter Rottier onder druk. De routi nier uit Biggekerke bleek er niet van onder de indruk. Met het mes tussen de tanden sprintte hij met de Indorado-dochter in 37,12 naar de overwinning. MIDDELBURG - Dauwendaele blijft wachten op het eerste punt in de eerste klasse. Zaterdag verloren de Middelburgers in Dordrecht met 5-0 van Oranje Wit. Dauwendaele speelde voor de rust niet eens slecht, maar moest toch een rake vrije trap slikken van Rob van der Veen. Het scoreverloop in de tweede helft sprak boekdelen. Toen Sven Akkerman profiteerde van een slordigheid bij Dauwen daele en hij even later zijn tweede doelpunt maakte, was de wed strijd beslist. Dauwendaele was geen schim van voor de rust en in casseerde nog twee goals van Vin cent Kroon in de slotfase. NIEUWDORP - Zaterdag-tweedeklas ser Nieuwdorp is uit de beker ge knikkerd door TSC. Op eigen veld verloor de Bevelandse formatie met 4-0 van de zondag-tweede klasser. Die score was al bij de rust bereikt. Jeroen van Leijsen bracht de Bra banders op 0-1. Nick van Ooijen was goed voor de 0-2. Nieuwdorp had weinig in te brengen en incas seerde nog twee treffers, allebei op naam van Jeroen van Leijsen. Na de rust miste Stefan van de Kloos ter een goede kans namens Nieuw dorp. door Wim de Vos KIELDRECHT - Ook in eigen omge ving lieten de Belgische atleten weinig indringers toe tijdens de lo pen die meetellen voor het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. Zaterdag tijdens de Juul van de Walle Memorial in grensdorp Kieldrecht leek Edwin de la Ruelle af te stenenen op een podium plaats, maar in de slotmeters liet de Koewachtenaar zich verrassen door twee Belgische lopers. Daar door werd De la Ruelle vijfde. Winnaar was Chris Verbeeck die "twee weken geleden ook al de sterkste was in de Jeff Thuy Memo rial in Heikant. De la Ruelle gaf na afloop aan een les te hebben ge leerd. „Beter opletten en vooral meer omkijken of er tegenstan ders op komst zijn. Ik had; nog best wat extra's kunnen geven waardoor ik mijn podiumplaats veilig had kunnen stellen", gaf hij aan. Er was slechts één Zeeuws-Vlaamse zege in Kield recht. De jeugdige Talitha Boere- bach uit Hoek was de snelste bij de vrouwen op de korte afstand. door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - Op sportpark de Alblas kon RCS gisteren niet voor een stunt zorgen tegen koploper Brabantia. De ploeg van trainer Mi chel Leonhart ging met 3-1 onder uit, wat alweer de vierde nederlaag op rij betekende. Zonder de geschorste André Siere- veld en Rafael Vulin begon RCS prima aan de wedstrijd. Len Evers- dijk, die in de basis mocht starten, had de beste mogelijkheid in de beginfase. Zijn schot werd echter gekeerd door Brabantia-doelman Richard Prinsen. Pas na een kwartier kwamen de bezoekers beter in de wedstrijd. Vooral de behendige aanvaller Mi chel Leon-Payo was een aantal keer dicht bij de openingstreffer. In vijf minuten tijd kreeg hij tot driemaal toe de kans om de score te openen, maar hij zag zijn pogin gen stranden. De grootste kans voor RCS kwam na twintig minuten toen Rudley St. Jago de bal prima doorspeelde op de behendige Len Eversdijk. Oog in oog met de doelman was diens inzet te slap. Een kwartier voor rust gebeurde er toch wat dit seizoen al vaker is voorgekomen. In een fase waarin RCS weinig kansen weggaf, kon Brabantia-aanvoerder Ronnie Dirks de bal na een prima voorzet van Bart van Limpt helemaal vrij inkoppen. 0-1. „Het geluk wat je soms nodig hebt om een wedstrijd naar je toe te trekken ontbreekt dit seizoen", zei gelegenheidsaanvoer der Alfaro Pentury over die fase in de wedstrijd. Terwijl een deel van supporters nog in de kantine zat om weer op temperatuur te komen, verdubbel de Brabantia-aanvaller Bart van Limpt de voorsprong. Met een uit stekend schot liet hij RCS-doel- man Lorenzo van Tryp kansloos. Op het moment dat Brabantia dacht dat de overwinning al bin nen was, bracht aanvaller Rudley St. Jago RCS terug in de wedstrijd. Len Eversdijk zette de bal goed voor richting Joey van der Zweep, die op zijn beurt de bal verlengde. Vleugelaanvaller. St. Jago draaide slim weg en passeerde bekeken Prinsen. Het geloof kwam terug bij de thuisploeg en nog geen twee minuten na zijn doelpunt was St. Jago wederom gevaarlijk. Zijn lob werd echter gekeerd door de betrouwbare doelman van de bezoekers. In een fase waarin erg veel fout ging, wat vooral aan het bevroren veld te wijten was, greep RCS-trai- ner Michel Leonhart in. Remco Fe- lius en iets later Luke Eversdijk ver vingen twee verdedigers waardoor er vol op de aanval werd gespeeld. Het risico dat RCS nam, werd bijna beloond, maar Besar Xhox- haj schatte een prima voorzet van Roy van der Kaap niet op waarde in. Uit de counter die daarop volg de zag Michel Leon-Payo zijn goe de spel beloond worden met een treffer. Leonhart: „Je zit in de hoek waar de klappen vallen en dan is Rudley St. Jago scoort namens RCS. Zijn ploeg zou het duel met koploper Brabantia met 3-1 verliezen. foto Lex de Meester het niet voor het eerst dat je ver dienstelijk speelt maar wel weer zonder punten zit." RCS staat nu laatste omdat de an dere laagvliegers RKJW en Nulan- dia niet in actie kwamen. RCS-Brabantia 1-3 (0-1). 33. Ronnie Dirks 0-1, 47. Bart van Limpt 0-2, 54. Rudley St. Jago 1 -2, 85. Michel Leon-Payo 1-3. Scheidsrechter: J. Beze- mer (Dordrecht). Gele kaart: Yordy Nij- land, Besar Xhoxhaj, Roy van der Kaap (RCS), Bart Kruizinga, Bart van Limpt (Brabantia). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29